Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

Іспит на міцність сім’ї

Голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко на прохання газети «Волинь нова» прокоментував стосунки подружжя під час посту з нагоди Пилипівки, що триває цими днями. Замітка вийшла в номері за 7 грудня.

«Загальновідомо, що Православна Церква закликає подружні пари під час посту утримуватись від статевих стосунків. Адже це особливий період для християнина – можливість наблизитися до Бога через усердну молитву, добрі справи, боротьбу зі злом у собі, обмежити те, що відволікає від приготування до вічності, відновити ієрархію цінностей, серед яких мають переважати духовні.

Подружжя, які в піст обмежують інтимне спілкування, не обтяжені такою актуальною в наш час проблемою, як охолодження сімейного життя. У них не буде сімейної кризи через відсутність статевої поміркованості й стриманості, через пересичення, що спонукає шукати чогось більшого – перелюбу, збочень. Коли православні чоловіки й жінки не кохаються певний час, це допомагає їм зберегти свіжість, гостроту почуттів і привабливість спілкування. Це іспит, який перевіряє міцність їхньої сім’ї, показує, що саме її пов’язує. Так виховуються справжня духовна любов і близькість.

Проте святі отці Церкви не залишили нам чітких канонів про заборону статевих стосунків під час посту. Якщо ввести її, багато хто може на цьому спіткнутись. Тому апостол Павло каже: „Жінка не володіє своїм тілом, а чоловік; також і чоловік не володіє своїм тілом, а жінка. Не ухиляйтеся один від одного, хіба за згодою, до часу, щоб перебувати в пості та молитві, і знову будьте разом, щоб не спокушав вас сатана нестриманістю вашою. А втім, це кажу вам як дозвіл, а не як повеління“ (1 Кор. 7:4–6)».

09 грудня 2013 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо