Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

 • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
  Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img ЄпархіяУправління (консисторія)

Інформаційно-видавничий центр

Інформаційно-видавничий центр (ІВЦ) – структурний підрозділ Управління єпархії, який розробляє, організовує і забезпечує інформаційну та видавничу діяльність Управління і всієї єпархії відповідно до потреб Церкви, використовуючи всі не заборонені законодавством України види та форми поширення інформації. ІВЦ здійснює загальне керівництво, координацію діяльності та організацію взаємодії відділів: інформаційної служби, прес-служби, газети «Волинські єпархіальні відомості», сайта Pravoslavia.volyn.ua, телестудії «Собор», радіостудії «Благо», видавничого відділу «Ключі».

ІВЦ створено 5 листопада 2009 р. архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом. Із цього дня і по сьогодні головою ІВЦ є протоієрей Віталій Собко.

Інформаційна служба – це:

 • приймання, пошук та опрацювання інформації про події в єпархії;
 • оперативна підготовка повідомлень, новин, анонсів, оголошень з подальшою передачею їх в ІВЦ та його відділи.

Інформаційну службу створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 року внаслідок реорганізації прес-служби єпархії. З 28 січня 2011 р. в. о. головного редактора цього відділу – протоієрей Віталій Собко.

Прес-служба – це:

 • співпраця зі ЗМІ з метою висвітлення діяльності єпархії та поширення інформації про Православну Церкву;
 • організація та проведення прес-конференцій, написання і поширення прес-релізів, організація виїздів представників ЗМІ на місця церковних подій, надання інтерв’ю, коментарів і довідкової інформації представникам ЗМІ;
 • огляд провідних ЗМІ, надання за потребою необхідної інформації єпархіальному архієреєві, іншим посадовим особам єпархії;
 • реагування на розміщену в ЗМІ інформацію щодо діяльності єпархії, Київського Патріархату, Православної Церкви загалом, питань суспільного життя тощо.

Прес-службу створено єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 21 червня 2004 р. і ним же реорганізовано 5 листопада 2009 року. З 17 вересня 2013 р. прес-секретар – Андрій Гнатюк.

Згідно з указом єпископа Луцького і Волинського Михаїла (№ 46 від 13 травня 2008 р.), офіційними заявами й коментарями щодо проповідей, виступів, заяв, діяльності керуючого єпархією, посадових осіб Упрвління єпархії, деканів, намісників монастирів, священнослужителів, керівників мирянських організацій (братств і сестринств) та інших представників Волинської єпархії Київського Патріархату, а також стосовно стану єпархії та її підрозділів тощо, вважати заяви й коментарі прес-служби єпархії.

Газета «Волинські єпархіальні відомості» – офіційний ЗМІ єпархії, який висвітлює діяльність Православної Церкви на Волині в минулому та сьогоденні, пропагує основи християнської віри, публікує матеріали суспільно-релігійної та духовно-патріотичної проблематики, про багатогранне православне життя, виховання й духовний розвиток дітей і молоді. Видання частково кольорове, виходить один раз на місяць у форматі А3 на 8-ми сторінках.

Часопис можна одержати в храмах єпархії, а також передплатити в будь-якому поштовому відділенні області, починаючи з будь-якого місяця. Вартість одного примірника з доставокю – 1 грн 55 к. (без вартості приймання передплати). Індекс у поштовому каталозі обласної періодики – 91241.

«Волинські єпархіальні відомості» засновано 5 липня 2004 р. єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом, а зареєстровано 3 серпня того ж року Волинським управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації (Свідоцтво ВЛ № 219). З 17 вересня 2013 р. головний редактор газети – Віталій Клімчук.

Сайт Pravoslaviavolyni.org.ua є офіційним ЗМІ Волинської єпархії Київського Патріархату. Основні завдання редакції:

 • творення, удосконалення сайта, його підтримка в інтернеті;
 • написання та/або розміщення на веб-ресурсі інформації про єпархію, Православ’я загалом, продуктів інформаційної служби, прес-служби, газети «Волинські єпархіальні відомості» та інших відділів ІВЦ.

Сайт почав діяти 3 листопада 2005 р., а 5 листопада 2009 р. внаслідок реорганізації прес-служби редакцію сайта виокремлено в окремий відділ. З першого дня функціонування сайта головним редактором є протоієрей Віталій Собко.

Телестудія «Собор» – це:

 • виробництво і поширення телевізійних продуктів (новин, програм, документальних та художніх фільмів тощо) про діяльність єпархії зокрема й Православ’я загалом;
 • організація трансляцій святкових богослужінь.

Телестудію створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 р. З цього дня головним редактором є Андрій Гнатюк.

Радіостудія «Благо» – це:

 • виробництво й поширення радіопродуктів (новин, програм документального й художнього змісту тощо) про діяльність єпархії зокрема й Православ’я загалом;
 • однойменні 20-хвилинні передачі на FM-станції «Сім’я і дім» (102, 4 FM) щонеділі о 7.30.

Радіостудію створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 р. З цього дня головним редактором є протоієрей Віктор Пушко.

Видавничий відділ «Ключі» – це:

 • видання і поширення православної літератури: книг, альбомів, брошур, проспектів, ікон, поштівок, календарів тощо;
 • поширення літератури, виданої Київською Патріархією, а також книг інших видавництв, які схвалені цензором єпархії;
 • книгарня в Луцьку просп. Волі, 2, вхід ліворуч від обласної юнацької бібліотеки);
 • комплектація літератури, обов’язкової для службового користування на парафіях і в монастирях єпархії та обов’язкової для постійного продажу в храмах єпархії.

Видавничий відділ створено єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 12 квітня 2006 р. На сьогодні його завідувачем є Дмитро Головенко.

Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо