Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Владика Михаїл: ближні нас вчать і ведуть дорогою до спасіння

4 жовтня 2015 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл під час проповіді в кафедральному соборі Святої Трійці. Кадр із відео інформаційної служби єпархії

Пам’ятати про те, що близькі, рідні та просто навколишні люди є нашими вчителями, закликав митрополит Луцький і Волинський у неділю після Воздвиження з нагоди Дня працівників освіти під час проповіді на завершення Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці.

За словами архієрея, ми сьогодні саме такі, бо маємо хороших наставників на своїй життєвій дорозі: батьків, учителів, священнослужителів. «Щаслива та мама, котра бачить, що її дитина далі пішла, досягнула якоїсь мети. Щасливі ті вчителі, які бачать, що їхні учні досягнули певних висот. Вони їхні портрети на дошці пошани вивішують. Щасливий і той священнослужитель, проповідь якого принесла радість і щастя людині».

Наше життя проходить у постійному навчанні, зазначив високопреосвященний. Першими вчителями є і продовжують бути батьки. Пізніше з’являються інші вчителі – світських наук. Є й духовні вчителі, які навчають і направляють дорогою до храму, до Бога і до Царства Небесного. Є й наставники, подібні до дорожнього знака: показують, куди іти, а самі стоять на місці. Але і вони виконують певну місію в нашому житті.

Митрополит Михаїл поділився своїм спостереженням, що люди нерідко нарікають: «немає від кого вчитися», старця нема. А де знайти собі таку церковну людину, до якої би ти дослухався? – запитав митрополит парафіян. І відразу відповів: слухатися того, хто зараз поряд з тобою. Якщо він добрий – одержиш нагороду, а поганий – для смирення. «Не просто виростеш, – наголошує владика, – а спасешся! Тому що послух – вище за піст і молитву».

05 жовтня 2015 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо