Новини
31 травня 2007 р.
Протоієрей Петро Атаманів, настоятель парафії Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку, взяв участь у проведенні відкритого виховного уроку «Роль Церкви у формуванні та вихованні родини» в одному з курсів Луцького комерційного технікуму. На уроці були присутні представники керівництва закладу, викладачі й батьки. Наводячи різні приклади, священик розповів, як Церква готує юнаків і дівчат до прийняття таїнства Шлюбу, якими мають бути стосунки між членами християнської сім’ї та про благочестиве виховання дітей. Насамкінець о. Петро подарував курсові ікону «Ісус Христос із дітьми», а всім учасникам зокрема – образки Святої Трійці.
30 травня 2007 р.
У Луцьку провели П’ятий міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». У ньому взяли участь колективи та майстри народної творчості з усіх районів і міст Волині, багатьох областей нашої Батьківщини, закордоння, науковці-фольклористи. 26 травня учасники фестивалю зібралися в кафедральному соборі Святої Трійці, де було звершено молебень, а єпископ Луцький і Волинський Михаїл звернувся з напутнім словом і благословив цей захід.
28 травня 2007 р.
День Святого Духа, що цього року випав на 28 травня, – храмовий празник кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку. За багаторічною традицією Волинську єпархію цього дня відвідує Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Не порушив Святійший цього узвичаєння і цьогоріч.
Високий гість прибув на Волинь напередодні увечері. На кордоні області його зустріли єпископ Луцький і Волинський Михаїл і канцлер протоієрей Микола Цап, а в обласному центрі на церковному подвір’ї – представники влади, духовенства та численні віряни. Наступного дня, на престольне свято, Первоієрарх очолив Божественну Літургію в головному храмі єпархії. Йому співслужили: митрополит Рівненський і Острозький Євсевій, владика Михаїл, о. Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору протоієрей Володимир Подолець, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський, намісник Замкового чоловічого монастиря Різдва Христового в Луцьку ієромонах Святополк (Канюка), декани та інші священнослужителі. Разом з тисячами вірних молилися голова облдержадміністрації Володимир Бондар, голова облради Анатолій Грицюк, луцький міський голова Богдан Шиба...
28 травня 2007 р.
Свято пошанування тих, хто віддав своє життя за свободу нашої Батьківщини, було започатковано Організацією українських націоналістів 1941 року. Після здобуття незалежності воно відзначалося переважно силами національно-патріотичних громадських організацій, а цього року вперше – за підтримки державної влади.
Усі охочі відзначити день героїв у Луцьку зібралися на Київському майдані. Тут навпроти облдержадміністрації споруджено пам’ятник-каплицю полеглим за волю Вітчизни. Після читання Євангелія єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом процесія рушила центральними вулицями міста. Попереду йшли семінаристи з корогвами та архієрей, за ними – вихованці військового ліцею, члени молодіжних патріотичних організацій, учасники визвольних змагань, школярі та чимало інших лучан, серед них – луцький міський голова...
27 травня 2007 р.
У день Перенесення мощей святителя й чудотворця Миколая, в урочищі Прощаниця, що в Іваничівському деканаті, місцеві священнослужителі на чолі з деканом протоієреєм Ярославом Мельничуком відправлили панахиду по загиблих у цих місцях козаках та воїнах УПА. Як повідомив прес-службі єпархії клірик парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Василь Мельничук, цього року окрім духовенства Київського Патріархату віддали шану героям представники обласної та районної влади, ветерани УПА, активісти партії «Свобода» та багато інших.
Про урочище Прощаниця в історії села згадується ще у XVII столітті. В одному із документів описується: «На цьому місці загін запорозьких козаків порятував од смерті й неволі знемагаючих у бою з татарами польських вояків. Тут, прощаючись із козаками...
25 травня 2007 р.
На Весняного Миколи, 22 травня, у селі Журавичі Цуманського деканату – храмовий празник. Його очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл, з яким співслужили декан протоієрей Тарас Манелюк, духовенство Цуманського й Ківерецького деканатів. На проповіді владика нагадав парафіянам про обов’язки християнина, члена церковної громади, про потребу брати приклад із небесного заступника Журавич святого Миколая Чудотворця.
25 травня 2007 р.
У річницю перепоховання праху Тараса Шевченка в Україні, біля монумента Кобзареві в центрі Луцька старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний відслужив панахиду. З ним за упокій раба Божого Тарасія молилися голова облради Анатолій Грицюк, представники облдержадміністрації і Луцької міської ради, численні віряни. Незадовго до цього отець Олександр на запрошення керівництва Волинського краєзнавчого музею побував на відкритті фотовиставки творів Руслана Теліпського «Монументальна шевченкіана»...
25 травня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі освятили луцьку загальноосвітню школу № 7. Вітаючи керівництво, учителів та учнів, владика побажав добре закінчити навчальний рік, гаразд відпочити й ніколи не забувати про духовний складник нашого земного життя.
24 травня 2007 р.
У Луцьку відбулася традиційна свічкова хода пам’яті померлих від СНІДу. Як і щороку, вона була екуменічною: в ній взяли участь протоієреї Олександр Безкоровайний і Богдан Гринів від Київського Патріархату, представник УГКЦ о. Дмитро, вірні різних конфесій. Хода розпочалася від костелу Святих апостолів Петра і Павла, де було прочитано уривок із Євангелія, далі Святе Письмо звучало на зупинках біля пам’ятника 2000-річчю Різдва Христового, біля хреста на місці знесеної комуністами церкви Іверської Богоматері, на Театральному майдані. Там, на площі, було відслужено й панахиду. За прощення гріхів і упокій тих, хто помер від цієї страшної хвороби, молилися родичі померлих, організатори ходи – працівники Молодіжного центру «Диво» і Товариства Червоного Хреста...
23 травня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирський візит у селище Жовтневе Нововолинського деканату. Це супутник молодого міста шахтарів Нововолинська. Десять років тому індустріальний пейзаж селища, у якому переважають терикони, скрасив православний храм Винесення чесних древ хреста Господнього. Тож у проповіді під час Божественної Літургії владика наголосив на тому, що зводили церкву з наміром наповнити її ревними молитвами, і цей дух потрібно постійно підтримувати, хоч кожен із нас має на житєвому шляху безліч перешкод і гору проблем. «Сила ж християнина – у його вірі, тож якщо житимете за Євангелієм, ви, як написано в Святому Письмі, скажете цим горам: зруштеся – і вони зрушаться. Головне – правильно вірити і щиро молитися за те, що вам справді необхідно». З архієреєм співслужили нововолинський декан протоієрей Стефан...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи