Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Храмовий празник кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку, який очолив Патріарх Філарет. Світлина Ярослава Близнюка
«ДІЄ І БУДЕ ДІЯТИ»

Сьогодні Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив храмовий празник кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку. Під час Божественної Літургії та хресного ходу навколо головної святині єпархії з ним співслужили: архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископи Кіровоградський і Голованівський Марк та Вінницький і Брацлавський Онуфрій, канцлер протоієрей Микола Цап, декани єпархії, намісники монастирів й інші священнослужителі. Разом з тисячами вірян молилися голова облради Анатолій Грицюк та луцький міський голова Богдан Шиба. Відправу транслювала в прямому ефірі Волинська держтелерадіокомпанія з повтором увечері.

Вітаючи волинян зі святом, Святійший виголосив проповідь про День Святого Духа, а саме як Його дія перероджувала людей у минулому та сьогодні. Ми помітимо явне переродження апостолів, коли...

24 травня 2010 р.
Лучани вітають Патріарха Філарета. Світлина інформаційної служби єпархії
ЛУЧАНИ ЗУСТРІЛИ ПАТРІАРХА

Учора ввечері очільник Київського Патріархату Святійший Філарет, відвідавши Троїцьку парафії в с. Липини Луцького районного деканату, прибув до обласного центру. Біля брами кафедрального собору Святої Трійці його зустріли священнослужителі, міський голова Богдан Шиба та інші високопосадовці.

На молебні з нагоди прибуття Патріарх сказав проповідь. Він привітав усіх присутніх із престольним празником, зазначивши: «Щоразу, коли я приїжджаю до Луцька, надихаюсь вашою вірою, любов’ю до храму, вашим благочестям. Апостол Павло говорив до різних Церков, які заснував, що він насолоджується їхньою вірою, отак і я радію, що наша Церква така велика». За всіма соціологічними опитуваннями, Київський Патріархат кількісно перевершує Московський, а це одне зі свідчень, що віра в Україні – міцна, підкреслив первоієрарх...

24 травня 2010 р.
Патріарх Філарет промовляє до мешканів с. Липини Луцького районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
З ОСВЯЧЕННЯ ДЗВОНІВ

Учора ввечері на Волинь прибув Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Першосвятительський візит розпочався відвіданням парафії Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату. Святійшого владику, якого супроводжували архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та канцлер протоієрей Микола Цап, привітали голова облдержадміністрації Борис Клімчук, голова облради Анатолій Грицюк, голова сільради Богдан Гусак, а також настоятель протоієрей Микола Цап’юк.

Первоієрарх Київського Патріархату освятив нові дзвони липинського новозбудованого храму, оглянув його і разом із численними вірянами пройшов центральною вулицею до сільради, де звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Він зазначив: «Я дивуюся, які гарні храми будуються у нас нині в Україні. Ми повинні бути вдячні Богові, що живемо у час, коли храми не руйнують, а навпаки – будують. До того ж ще й не просто будуються, а наповнюються вщент людьми»...

24 травня 2010 р.
Радіостанція «Сім’я і дім» (102, 4 FM)
ЗАЦІКАВИЛО? СЛУХАЙТЕ!

Під час чергової передачі «Благо», яка звучала сьогодні о 14.30 на радіостанції «Сім’я і дім» (102, 4 FM), автор і ведучий програми протоієрей Віктор Пушко розповів про День Святої Трійці, П’ятдесятницю (рубрика «Слово душпастиря») та спілкувався з проректором Волинської духовної семінарії, кандидатом богословських наук Василем Лозовицьким (рубрика «Варто дослухатись»). Під час спілкування гість передачі розповів, що таке Церква, хто є її членами, яка роль мирян у цій Христові спільноті, як стати воцерковленим християнином. Запис радіопрограми – ось тут.

23 травня 2010 р.
Новопризначений голова Ковельської райдержадміністрації зустрівся з релігійними очільниками Ковельщини. Світлина з архіву протоієрея Івана Бониса
ТРЕБА СПІВПРАЦЮВАТИ

Новопризначений голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх зустрівся з релігійними очільниками Ковельщини. Від Київського Патріархату були декани зі своїми заступниками: районний – протоієрей Іван Бонис із священиком Василем Фурманом та міський – протоієрей Анатолій Александрук із протоієреєм Василем Мичком.

Голова РДА ознайомив присутніх зі своєю біографією, коротко розповів про плани. У стосунках із релігійними організаціями пан І. Смітюх має намір працювати так, аби співпраця держави й Церкви об’єднувала людей. Високопосадовець запропонував: звертайтеся, допомагатимемо, чим зможемо.

Отець Іван Бонис на це зазначив: зі Святого Письма відомо, що «немає влади не від Бога», хоча, на жаль, влада не завжди чинить по-божому. Тож сподіваємося, що, як наголошено в останньому зверненні Священного Синоду нашої Церкви до Президента, нова влада плекатиме рівноправне...

22 травня 2010 р.
Під час урочистого засідання вченої ради ВНУ ім. Лесі Українки. Світлина з сайта Volynnews.com
НЕ ЗАБУВАЮТЬ ПРО ДУХОВНІСТЬ

Волинський національний університет імені Лесі Українки відзначив 70-ту річницю створення. Духовний складник урочистостей був добре помітний.

Cвяткування розпочалися молитвою за університет у кафедральному соборі Святої Трійці. Молебень очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Він звернувся до присутніх ректора Ігоря Коцана, професорсько-викладацького складу з привітанням і побажав «насамперед віри й терпіння».

На урочистому засіданні вченої ради владика взяв участь як член президії. Нагородив університет орденом Рівноапостольного князя Володимира, ректора – орденом Великомученика Юрія Переможця, проректорів Ірину Констанкевич і Світлану Гаврилюк – Великомучениці Варвари.

Було нагороджено церковними відзнаками й інших співробітників університету: Йосипа Яцишина – орденом  Архістратига Михаїла, Леоніда Кондратика – Юрія Переможця, грамотами – Юлію Стасюк...

21 травня 2010 р.
Герб Волинського братства Апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського)
МОЛОДІЄ ДРЕВНЄ БРАТСТВО

Волинському крайовому братству Святого апостола Андрія Первозваного (Луцькому Хрестовоздвиженському) вже майже 400 років. Знало Братство періоди розквіту, занепаду, навіть тимчасового припинення діяльності. У 1990-му воно в черговий раз відродилось. Але нині його члени – люди літні. Тому нещодавно Братство на зборах радо вітало поповнення: семеро молодих людей вирішили стати його членами. Разом з іще одним молодиком, який улився в лави трохи раніше, вони утворили молодіжне крило Братства. Цим вони відродили давні статутні положення: колись було «Молоде Братство» як його частина...

20 травня 2010 р.
Черговий відеозапис архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Світлина протоієрея Віталія Собка
ПРАЦЮЙМО БЕЗ РІЗНОБАЧЕНЬ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання інформаційної служби єпархії прокоментував останні рішення Священного Синоду Київського Патріархату, який засідав 14 травня у Києві під головуванням Патріарха Філарета. Ухвалено низку важливих рішень: скликання Православного пастирсько-просвітницького форуму, реорганізація інформаційно-видавничого управління Патріархії, відзначення 1000-ліття Софійського собору й 940-річчя Видубицького монастиря тощо. Докладніше – на сайті Cerkva.info.

Владика Михаїл висловив задоволення плідною роботою цього органу управління Церквою і поділився своїми міркуваннями щодо проблематики, порушеної в ухвалах.

Синод зарахував до українського церковного календаря преподобного Юстина (Поповича) Челійського, якого раніше приєднала до лику святих Сербська Православна Церква. Чому для...

20 травня 2010 р.
Луцький художній музей
ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРЕКРАСНОГО

З нагоди Міжнародного дня музею у Луцькому художньому музеї відбулася загальноєвропейська акція «Ніч музеїв», присвячена культурі XVIII ст., а символом заходу наші музейники обрали благовірного князя Константина Острозького.

На запрошення організатора дійства, директорки музею Зої Навроцької, у цьому урочистому заході взяв участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Владика нагородив благословенними грамотами кількох працівників музею, зазначивши, що кожен із нас частинку свого серця, своєї любові повинен віддавати українській культурі та мистецтву.

За підтримку мистецтва пані Зоя вручила архієрею подяку музею.

20 травня 2010 р.
Преподобний Андрій Рубльов. Старозаповітна Трійця
СЛОВО НА ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ
архієпископа Луцького і Волинського Михаїла

«Ми бачили світло істинне, ми прийняли Духа Небесного, ми знайшли віру істинну, нероздільній Трійці поклоняємося. Вона бо спасла нас» (Стихира Вечірні П’ятдесятниці).

Величний день Пасхи продовжується й завершується не менш світлим і великим святом Святої П’ятдесятниці. Поруч із Різдвом Христовим і Воскресінням воно належить до найбільших свят нашого церковного року. Зішестя Святого Духа – це неначе вінець і печать на ділі спасіння людського роду, що його довершив Син Божий. У дні П’ятдесятниці Сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя, народжується і починає діяти Христова Церква. Дух її веде, просвічує й оберігає на дорозі правди. Зміст богослужінь сповнений радості і прославлення Святого Духа і Святої Трійці.

Про Святий Дух, Третю Особу Пресвятої Трійці, майже нічого не знали в Старому Завіті. Лише такі великі праведники, як Ной, Авраам, Ісаак, Яків, подібні псалмоспівцю Давиду, відчували в своїх серцях дихання...

20 травня 2010 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-44
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо