Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Протоієрей Стефан Фульмес. Світлина Сергія Дубинки
РАЗОМ ДО ДУХОВНОСТІ

З нагоди 60-річчя Нововолинська відбулася зустріч міського голови Віктора Сапожнікова з представниками релігійних організацій, у якій взяли участь нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес, інші священнослужителі. Подякувавши міському голові за «тісну співпрацю, за можливість розбудовувати храми Київського Патріархату», отець Стефан побажав і надалі плідно трудитися для процвітання міста та розквіту Церкви.

Як зазначено на сайті Нововолинської міськради Nevs-nmr.ucoz.ua, Віктор Сапожніков наголосив, що «міська влада не залишається осторонь проблем життя релігійних громад» і назвав священнослужителів «лікарями людських душ, які усіх нас наставляють на путь істини».

Також Нововолинський деканат було нагороджено почесною грамотою за вагомий внесок у справу відродження духовності та активне проведення просвітницької діяльності серед членів територіальних громад.

31 травня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія Дубинки
ЗА ЇХНІМ ПРИКЛАДОМ

Учора, в першу неділю після П’ятдесятниці, коли Церква згадує всіх святих, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці, виголосивши за Богослужінням проповідь про силу слова. Зокрема, він зазначив, що цього дня вшановуємо весь сонм угодників Божих, щоб нагадати про велику віру й терплячість цих людей, споглядаючи на життя яких, ми повинні й собі укріплюватись у вірі, щоб наблизитися до Царства Небесного.

Потрібно докласти неабияких зусиль, щоб жити по-християнському, так, як жили святі. Як би не було важко, але це можливо, наголосив архієрей. Насамперед нам потрібно навчитися слідкувати за своїми словами, бо кожне слово породжує якусь дію. Тож перш ніж вимовити слово, треба завжди пам’ятати євангельське вчення, що «за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф. 12:37)...

31 травня 2010 р.
Радіостанція «Сім’я і дім» (102, 4 МГц)
ЗАЦІКАВИЛО? СЛУХАЙТЕ!

Учора в 14.30 вийшла чергова православна передача «Благо» на радіостанції «Сім’я і дім» (102, 4 МГц). Цього разу автор і ведучий програми протоієрей Віктор Пушко розділив її на дві півгодинні частини, щоб докладніше ознайомити слухачів із візитом на Волинь Патріарха Київського і Всієї Руси Філарета. Під час візиту Його Святість очолив храмовий празник Луцького кафедрального собору Святої Трійці, освятив дзвони новозбудованого храму в с. Липини Луцького районного деканату й дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Запис передачі – ось тут (перша частина) і тут (друга частина).

31 травня 2010 р.
Черговий випуск Волинської духовної семінарії. Світлина інформаційної служби єпархії
ВИПУСК У СЕМІНАРІЇ

У Волинській духовній семінарії (ВДС) відбувся черговий випуск. З цієї нагоди архієпископ Михаїл очолив урочисту Божественну Літургію та подячний молебень у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, викладачі й випускники у священному стані та інші священнослужителі.

Після богослужіння провели урочисте зібрання у нижньому храмі собору, під час якого 15 випускників одержали дипломи. Також кожному із них вручено подарунок – Служебник і книгу Володимира Рожка «Православні святині історичної Волині».

Отець ректор звернувся до присутніх зі словом, у якому радо зазначив, що із стін духовної школи виходять люди, навчені високій духовності, любові до рідного краю, а також ті, котрі мають грунтовні знання не тільки богословського напряму, а й світського характеру. Тому, наголосив о. Ігор, саме...

31 травня 2010 р.
Чоловічий вокальний квартет «Акорд» відзначено високою церковною нагородою. Світлина інформаційної служби єпархії
БОГОВІ І ЛЮДЯМ

Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк та інші священнослужителі побували на концерті чоловічого вокального квартету «Акорд» Волинського національного універститету ім. Лесі Українки з нагоди 15-ліття заснування колективу. Ювілейна урочистість відбулася в обласному академічному муздрамтеатрі ім. Тараса Шевченка.

У вітальному слові владика зазначив, що пісні цього славного колективу пронизані щирою любов’ю до Бога й Батьківщини. Подорожуючи світом, артисти прославляють нашу країну, наголошуючи на тому, що український народ – то велика нація. За велику працю й патріотизм від імені Святійшого...

28 травня 2010 р.
Протоієрей Володимир Присяжнюк, Валентина Пришко
ПОДІЛИТИСЯ З БЛИЖНІМ

Парафії Архістратига Михаїла в сс. Гірка-Полонка й Підгайці Луцького районного деканату взяли активну участь у всеукраїнському місячнику «Подвиг вашого життя», приуроченому 65-й річниці перемоги у Другій світовій війні, що тривав у Луцьку з 4 квітня по 4 травня. Організатор акції – Товариство Червоного Хреста.

Відбувався збір коштів, засобів гігієни, продуктів харчування, одягу багатодітним сім’ям, малозабезпеченим та самотнім престарілим людям. Зібрані пожертви було доставлено до офісу Червоного Хреста при Луцькій районній лікарні.

25 травня відбулася звітна конференція луцької районної організації Червоного Хреста, на якій голова волинської обласної організації Валентина Пришко вручила подячний лист декану протоієреєві Володимиру Присяжнюкові за плідну співпрацю в організації й наданні допомоги потребуючим. Також...

27 травня 2010 р.
Освята хреста й місця під будівництво Троїцького храму в Любомлі. Світлина Леоніда Самолюка
ДОРОГОЮ БУДІВНИЦТВА

На свято Трійці в Любомлі провели хресний хід та освятили хрест і місце під будівництво Троїцького храму. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла богослужіння очолив любомльський і шацький декан протоієрей Віктор Возняк. З ним співслужили настоятель парафії священик Тарас Свистович й інші священнослужителі цих деканатів.

Вітаючи вірних із урочистою подією, о. Віктор зазначив, що не кожному дано побудувати храм Божий. На них же Сам Господь благословляє й покладає цю святу місію, увіковічнивши як засновників та будівничих церкви Христової.

25 травня 2010 р.
Проповідь архієпископа Луцького і Волинського Михаїла на П’ятдесятнецю в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії
ПОДІБНО АПОСТОЛАМ

У День Святої Трійці, П’ятдесятницю, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з соборним духовенством відправив урочисту Божественну Літургію в луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі. За Богослужінням владика виголосив проповідь про значення свята, зазначивши, що в цей день ми згадуємо зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків і дар, отриманий від Нього, – проголошення незаперечних Божих істин різними мовами. «Благодать Святого Духа отримуємо й ми, – підкреслив архієрей. – Під час Хрещення, Причастя, інших таїнств, богослужінь і взагалі щодня й щомиті. Тоді, коли ми відкриваємо своє серце для сприймання й виконання Божого вчення, бо, зростаючи духовно, стаємо кращими у вірі».

Також архіпастир наголосив, що, отримуючи дар Святого Духа, ми маємо змогу слухати проповідь українською мовою, розуміти суть богослужіння, передавати почуте Слово Боже нашим сусідам, близьким та рідним. «У цю мить нас можна назвати теж апостолами, бо ми розносимо вість...

25 травня 2010 р.
Храм Святителя Миколая Чудотворця в с. Городок Луцького районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
НЕ ЗАБУВАЙТЕ СВОГО КОРІННЯ!

На свято Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив урочисту Божественну Літургію в с. Городок Луцького районного деканату з нагоди 120-річчя Миколаївського храму. Із владикою співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель священик Роман Войнарович та інші священнослужителі.

Владика освятив пам’ятник, присвячений цій даті, який подаровано парафії уродженцем села, депутатом Державної Думи Росії, професором Юрієм Фокіним, котрий нині проживає в Москві. Також архієрей нагородив настоятеля о. Романа набедреником і вручив благословенні грамоти за розвиток духовного відродження парафії Юрію Фокіну, який подарував громаді ще й ікону святителя Луки Кримського, Галіку Курті, Михайлові Гайдаю та Михайлові Гайдюку...

25 травня 2010 р.
Прес-конференція Патріарха Філарета для волинських ЗМІ. Світлина Ярослава Близнюка
«МИ – З ХРИСТОМ»

Учора, в другий день першосвятительського візиту до нашої єпархії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ.

На запитання, чому Патріарх щороку приїздить до Луцька на Зелені свята, первосвятитель відповів: «Бо це мій обов’язок як Патріарха, так, як відвідували апостоли засновані ними церкви. А нагода для відвідання Луцька – храмове свято кафедрального собору Святої Трійці. Я радію духовному піднесенню, вірі волинян».

«Як Ви ставитесь до того, що держава втручається у церковні справи?» – запитали Патріарха. На це владика Філарет відповів: «Нині держава не втручається у церковні справи. Ось за радянської влади – втручалась у кожний крок. Тепер ми – свобідні, я можу порівнювать. І за це маємо дякувать Богу, що Церква свобідна. В Україні державна влада допомагає Церкві, про що свідчать оті понад три тисячі храмів, збудованих на місці зруйнованих. Адже це і відведені земельні ділянки, і багато чого іншого. А те, що політики намагаються використовувати Церкву – то ми не хочемо...

25 травня 2010 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-44
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо