Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

У скиту Святого Духа жидичинського чоловічого Миколаївського монастиря вперше урочисто відправили чин похорону плащаниці Божої Матері. Світлина Ігоря Сацика
УПЕРШЕ НА СКИТУ

Успіння Пресвятої Богородиці віддавна особливо вшановується в чернечих обителях. Саме тому до відправи монахами зворушливого чину похорону плащаниці Божої Матері бажають долучитися багато вірян. Ось і в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату 29 серпня це дійство вперше пройшло особливо врочисто.

Монастирський домовий храм Преподобного Миколи-Святоші, князя луцького, був ущерть наповнений богомільцями. Вони прийшли й приїхали звідусіль, навіть із Київщини. Декілька мирян покинули весілля, аби побувати на цій прощі. Після молебню, який очолив намісник ігумен Константин (Марченко), хресний хід на чолі з собором священнослужителів із Луцька, Луцького районного й Ківерецького деканатів, рушив до скиту Святого Духа, розташованого за селом. Діти посипали...

31 серпня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія Дубинки
ПРИСВЯТІТЬ СЕБЕ ДІТЯМ!

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством відправив у кафедральному соборі Святої Трійці недільну Божественну Літургію, молебень із нагоди початку навчального року й виголосив проповідь про відповідальність батьків за дітей. Насамперед архієрей зазначив, що, готуючи дитину до нового навчального року, батьки повинні дбати не лише про матеріальні речі, а й морально підготувати своє чадо до учбового процесу. Потрібно присвятити себе дітям, намагатися допомогти їм сформувати свою думку, зрозуміти поставлені перед ними завдання. «А найперше – показати їм свою любов, відчуваючи яку, вони будуть гарно вчитися», – наголосив архіпастир.

«Треба не просто розмірковувати про життя, а по зернинці вивчати євангельське вчення, самовдосконалюватись у ньому. Ось тоді ви зможете дати гідний приклад своїм дітям», – сказав високопреосвященний. Хресні батьки також не повинні забувати про своїх похресників, а разом із батьками долучатися до виховання.

30 серпня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на території Нововолинської шахти № 10. Світлина священика Олексія Гольчука
ІЗ ШАХТАРЯМИ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську протоієреєм Михайлом Нідзельським та іншими священнослужителями освятив нове приміщення місцевої шахти № 10.

Вітаючи присутніх із завершенням чергового етапу будівництва шахти, владика зазначив, що коли людина – з Богом, то їй підвладні будь-які труднощі на життєвому шляху. Якщо ж людина живе без Бога й розраховує лише на власні сили, зазвичай помічає: проблему, яка стоїть перед нею, самотужки здолати неможливо. Тож за все, що робимо, ми повинні завжди дякувати Богові, покладаючись на Божу поміч. Бо подяка – це своєрідне благословення для того, хто трудиться.

Наостанок архієрей побажав усім, хто працює у цій нелегкій сфері діяльності, не лише радіти виробничим успіхам, а й відчувати себе щасливими, насолоджуючись плодами праці.

30 серпня 2010 р.
Успіння Пресвятої Богородиці
ПОЧУЄ І ДОПОМОЖЕ

28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію у кафедральному соборі Святої Трійці у співслужінні з духовенством.

Виголошуючи за Богослужінням проповідь, архієрей зазначив: сьогодні ми не скорбимо й не плачемо за Богородицею, бо за переданням святих апостолів, Сам Ісус Христос зійшов із неба з ангелами і святими, щоб забрати Її на небо. Третього ж дня після поховання, коли відкинули камінь, аби з Пресвятою попрощався апостол Фома, який спізнився, – Її тіла там не знайшли. Тому ми, звертаючись до Богоматері у своїх молитвах, просимо у Неї не лише молитов, а й порятунку та заступництва.

Як віддаватися щиро молитві? Як ходити до храму, не забуваючи того, що там почув чи побачив? Як жити за заповідями Божими? – поставив запитання високопреосвященний і відразу ж відповів, що потрібно...

30 серпня 2010 р.
Свято Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері «Одигітрія». Світлина інформаційної служби єпархії
СВЯТО В ТРОСТЯНЦІ

Єпархія відзначила свято Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері «Одигітрія». Щороку в неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці волиняни вшановують цю велику святиню.

22 серпня у храмі Святої Трійці с. Тростянець Ківерецького деканату відправили урочисту Божественну Літургію, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан протоієрей Іван Семенюк, маневицький декан протоієрей Андрій Закидальський, настоятель священик Сергій Ледвовк та інше духовенство. Після Служби Божої було відправлено хресний хід навколо церкви й молебень перед образом.

Під час Богослужіння високопреосвященний вручив церковні нагороди благодійникам. Зокрема, орденом великомученика Юрія Переможця відзначено директора підприємства «Сяйво» Сергія...

26 серпня 2010 р.
Абітурієнти ВДС 2010 року. Світлина інформаційної служби єпархії
НОВА ЗМІНА

Завершено вступну кампанію у Волинській духовній семінарії. Як повідомив її сайт Volynska-seminaria.org.ua, за результатами вступних іспитів студентами ВДС стали 49 абітурієнтів. На стаціонар багословського відділення зараховано 27 (7 – як кандидати), на заочну форму навчання – 13, на регентське відділення – 9. Загалом цьогоріч понад п’ятдесят юнаків та дівчат виявили бажання навчатись у семінарії на Волині. Абітурієнти складали екзамени: диктант з української мови, церковне читання й церковно-слов’янська мова, спів, співбесіда.

26 серпня 2010 р.
Храм Апостолів Петра й Павла в с. Римачі Любомльського деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
НОВЕ ЖИТТЯ СВЯТИНІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий храм Апостолів Петра й Павла в с. Римачі Любомльського деканату.

Цей дім Божий має непросту історію. Настоятель священик Роман Ставінський розповів інформаційній службі єпархії, що Римачі за Польщі були населені переважно поляками. 1933 року за кошти кьондза Станіслава Брайчевського тут спорудили досить великий костел. Але після Другої світової війни між Польщею, що почала будувати соціалізм, і Радянською Україною було здійснено обмін польським і українським населенням, тож у Римачах поляків майже не залишилося. Зрозуміло, що «совєти» костел закрили, а церкви не відкрили. Згодом у цьому приміщенні був клуб, млин, зерносклад. Певний час мури стояли пусткою...

25 серпня 2010 р.
Свято Винесення хреста Господнього в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії
СПРАВА НЕ В МАКОВІ

Сьогодні Церква відзначає Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, свято Семи мучеників Маккавеєвих і їхніх матері Соломонії та учителя Єлеазара, розпочинає Успінський піст. Саме цього дня, за переданням, у 988 році було охрещено киян.

На цей празник до кафедрального Свято-Троїцького собору прийшло, здається, пів-Луцька. Серед парафіян був і міський голова Богдан Шиба.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл після Божественної Літургії промовив проповідь, у якій нагадав історію цього торжества, пов’язавши її з сьогоденням. «Не багато храмів України має частку того Хреста, на котрому був розп’ятий Спаситель. Ми ж – маємо (святиня постійно зберігається в Катериненській церкві Василівського монастиря, що в одному комплексі з Троїцьким собором)...

14 серпня 2010 р.
ЛИСТ ПАТРІАРХОВІ КИРИЛУ

Є різновид приватних листів, на котрий не поширюється таємниця листування. Це так звані відкриті листи, які хоч і написані від однієї особи до іншої, але їхній зміст важливо донести до якомога більшої кількості читачів.

Павло Вінцукевич, кандидат богословських наук, колишній ректор Волинської духовної семінарії, написав такого листа – «Замах на душу» – Патріархові Московському Кирилові, користуючись приводом його візиту в Україну 20–28 липня 2010 р. Автор зупиняється на трьох аспектах стосунків між Українським і Російським Православ’ям – історичному, канонічному й етичному, коротко аналізуючи кожен із них...

13 серпня 2010 р.
Лідія Спаська. Автопортрет
ПАНАХИДА ПО ХУДОЖНИЦІ

15 серпня 10 років тому померла народна художниця Лідія Спаська, яка багато сил віддала сакральному мистецтву: розписувала церкви, зокрема, в Києві, Луцьку, Острозі, селах Волині. Зокрема, в луцькому кафедральному Троїцькому соборі їй належать настінні розписи «В’їзд Господній у Єрусалим», «Нагірна проповідь Ісуса Христа», а також частини вівтаря. Тому 15 серпня, у неділю, після Божественної Літургії в головному волинському храмі, яка розпочнеться о 9.00, архієпископ Михаїл відправить по рабі Божій Лідії заупокійну літію. Духовна консисторія запрошує усіх бажаючих помолитися за упокоєння її душі.

12 серпня 2010 р.
1-10  11-20  21-24
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо