Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

СОЛОДКЕ ОСВЯЧЕННЯ

29 вересня 2007 р.

В Іваничах освятили цукровий завод. Світлина Тетяни МельничукВ Іваничах розпочав сезонну роботу цукровий завод. Щороку вона розпочинається з молитви. Цього ж року на запрошення директора підприємства «Європацукор» Ярослава Каузи відбулась молитва та освячення всієї цукроварні. Настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері протоієрей Андрій Мельничук, який звершив це священнодійство, у проповіді наголосив: «Усяке добре діло повинно розпочинатися з молитви, тоді воно буде благословенне Богом!»

29 вересня 2007 р.
СТАРІСТЬ ТРЕБА ШАНУВАТИ

29 вересня 2007 р.

У календарі знаменних подій України є Міжнародний день людей похилого віку, що його відзначають з ініціативи ООН по всьому світу, а в нашій державі – з 1991 року, та День ветерана, що святкується з 2004-го. У їх проведення вагомий внесок робить Волинський обласний фонд милосердя і здоров’я. 27 вересня ця організація відзначила обидва цих свята. На заході у луцькому домі «Просвіта» побував старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Він звернувся до присутніх із вітальним словом.

29 вересня 2007 р.
ДОСТОЙНИЙ!

28 вересня 2007 р.

Учора вчена рада Волинського університету провела перше засідання як орган вищого навчального закладу зі статусом національного: напередодні його відвідав Президент України Віктор Ющенко й оголосив відповідний указ. На засідання було запрошено єпископа Луцького і Волинського Михаїла та капелана ВНУ протоієрея Михайла Бучака. Владика благословив діяльність університету як національного і, відповідно до благословення Патріарха Філарета, вручив ректору Ігореві Коцану орден Святителя Миколая Чудотворця...

28 вересня 2007 р.
ПАМ’ЯТАЮЧИ ХОРОШИХ ЛЮДЕЙ

28 вересня 2007 р.

Храм Воздвиження Хреста Господнього в с. Боратин Луцького районного деканату. Світлина прот. Віталія СобкаВоздвиженський храм села Боратин Луцького районного деканату вирізняється ще здалеку: 100 років тому його спорудили чехи-колоністи в стилі, типовому для тогочасних протестантських споруд. Чехи жили в Боратині з 1872 року, а в 1947-му відбулося масове повернення волинських чехів на батьківщину предків. Ще й досі старші волиняни згадують добрим словом цих людей: вони були висококультурні, господарні, з українцями не конфліктували, більше того – багато з них прийняли православну віру. На стінах боратинської святині – написи чеською мовою: про її історію, молитви. І кожної відправи згадують боратинці тих чехів-євангеликів, молячись за «фундаторів і жертводавців святого храму цього».

27 вересня з нагоди престольного свята парафію відвідали єпископ Луцький і Волинський Михаїл, районний декан протоієрей Віктор Пушко та інші священнослужителі, які разом з настоятелем протоієреєм Іваном Пахолком відслужили урочисту Божественну Літургію. Під час проповіді, владика теж добрим словом згадав засновників цієї церкви і закликав боратинців підтримувати в ній вогонь віри.

28 вересня 2007 р.
ОСВЯЧЕНО ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНУ КОМПАНІЮ

27 вересня 2007 р.

Намісник монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерцівського району ієромонах Марк (Левків) освятив Волинську електротехнічну компанію, яка вже давно вважає цю обитель своїм духовним центром. Про це повідомив монастирський сайт Monastyr.rel.org.ua.

Недільного дня керівництво й працівники компанії, що на заході України вважається провідною з виробництва й продажу електроприладів, зібрались для спільної молитви за своє підприємство. «Такий приклад колективу нетиповий для нашого часу, але – показовий!» – зазначив отець Марк. Після освячення він як духівник компанії наголосив, що на молитву...

27 вересня 2007 р.
РИЦАРСТВО НАШИХ ДНІВ

27 вересня 2007 р.

Днями у Луцьку проходив з’їзд української громадської організації «Орден Архістратига Михаїла», на який прибули й представники рицарських орденів з Німеччини та Угорщини. У рамках урочистих заходів зібрання учасники побували на недільній Божественній Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці. Її відправили єпископи Луцький і Волинський Михаїл, Ужгородський і Закарпатський Кирил (духівник організації) та соборне духовенство. Після Богослужіння відбувся хресний хід у замок Любарта, де на руїнах середньовічного собору Апостола Йоана Богослова ряд осіб було прийнято в рицарі...

27 вересня 2007 р.
ПОДІЯ, ВАРТА НАСЛІДУВАННЯ

26 вересня 2007 р.

Церковний хор з Дрогобицько-Самбірської єпархії завітав у собор Різдва Христового у ВолодимиріМинулого місяця собор Різдва Христового у Володимирі на запрошення клірика протоієрея Євгена Рябця і громади відвідав хор Успенської парафії, що в с. Наконечне-1 на Яворівщині (Дрогобицько-Самбірська єпархія). Двадцять сім хористів на чолі з настоятелем протоієреєм Євгеном Балясом по закінченні Літургії дали концерт релігійних і патріотичних пісень. Як повідомив протоієрей Микола Гінайло, володимирці щиро дякували співакам і бажали їм наснаги у цьому служінні, а ті запрошували хор із Володимира виступити у себе. Така подія відбулася в деканаті вперше...

26 вересня 2007 р.
СЛОВО ПРОТИ «ТЕПЛОХОЛОДНОСТІ»

25 вересня 2007 р.

Храм Святителя Феодосія Чернігівського в Луцьку. Світлина Володимира МолявчикаМинулої суботи луцька Феодосіївська парафія святкувала престольний празник, а також 105-річчя початку будівництва свого храму. З цієї нагоди сюди прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Разом із канцлером протоієреєм Миколою Цапом, обласним деканом і настоятелем церкви протоієреєм Іваном Семенюком, луцьким районним деканом протоієреєм Віктором Пушком та іншими священнослужителями владика відправив Божественну Літургію, під час якої виголосив велику проповідь. Її тема – рядки з Одкровення Йоана Богослова про ставлення Бога до «ні тих ні сих»: «...Знаю твої діла; ти ні холодний, ні гарячий; якби ти був холодний або гарячий! Але оскільки ти теплий, а не гарячий і не холодинй, то викину тебе з уст Моїх». Преосвященний, зокрема, сказав: «Християнин повинен мати активну життєву позицію – і як член Церкви, і як громадянин...

25 вересня 2007 р.
ДО БОГОРОДИЦІ ПРИПАДІМО

21 вересня 2007 р.

Під час хресної ходи. Світлина Сергія ДубинкиЩороку 21 вересня, на Другу Пречисту, у лучан – особливе свято. Адже за церковним календарем це не тільки Різдво Пресвятої Богородиці, а й день ушанування Її чудотворного образа Холмського. Ця ж святиня всіх християн і найстаріша ікона в Україні (ХІ ст.) зберігається в Луцьку, в Музеї волинської ікони. Тож спочатку в кафедральному Троїцькому соборі служиться Божественна Літургія, а потому від нього та інших церков міста вірні хресним ходом прибувають до Холмської. Тут священнослужителі на чолі з єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом безперервно відправляють загальний акафіст Діві Марії, миропомазують тисячі прочан, які прикладаються до реліквії. Цього року все відбувалося, як і минулими роками, за винятком однієї обставини: уперше в цьому...

21 вересня 2007 р.
ПАМ’ЯТЬ ЖИВЕ У МОЛИТВІ

21 вересня 2007 р.

Щороку у вересні до села Новий Загорів, що в Локачинському деканаті, приїжджають колишні вояки УПА та інші небайдужі люди, щоб пом’янути бійців, які цього місяця 1943 року загинули в нерівному бою з німецькими загарбниками під стінами Загорівського монастиря. Тож локачинський декан протоієрей Ігор Дружинець у співслужінні з настоятелем місцевої громади священиком Володимиром Новіцьким відправив панахиду на символічній могилі загиблим. Він також промовив проповідь про небхідність молитися за душі полеглих та за те, щоб Господь дарував нашому народові побожну владу. Разом з усіма молився заступник голови обласної ради Борис Загрева та інші високопосадовці.

21 вересня 2007 р.
1-10  11-20  21-27
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо