Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ І ВІЧНИЙ ПРИКЛАД

30 січня 2009 р.

Священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відправляють панахиду по героях Крут на Київському майдані Луцька. Світлина протоієрея Віталія СобкаУчора Україна вшановувала героїв – трьохсот студентів та їхніх наставників, які у 1918 р. поблизу залізничної станції Крути під Києвом ціною свого життя призупинили наступ більшовицьких військ, давши можливість уряду евакуюватись.

Цього дня у Луцьку відбулися дві події пам’яті тих звитяжців – панахиди за убієнними та мітинги: на Київському майдані біля символічної каплиці загиблим за волю Батьківщини та на вулиці Героїв Крут біля кургану з хрестом.

«Цілий світ знає подвиг трьохсот спартанців під Термопілами, бо греки подбали про їхню гучну славу. Та слава багато століть наставляє юнаків по всіх країнах на самовіддане служіння вітчизні, – сказав у проповіді на Київському майдані клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець. – А не менш доблесний подвиг наших героїв далеко не всі знають навіть в Україні...

30 січня 2009 р.
БОЖЕ, ЄДНАЙ УКРАЇНУ!

23 січня 2009 р.

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, її секретар протоієрей Ігор Скиба і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України та 90-річчя Акта злуки УНР і ЗУНР, що відбулися в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка.

Цього дня до святкування визначної дати в деканатах долучалися й інші священнослужителі. Зокрема у Камені-Каширському декан протоієрей Володимир Мицько відкрив урочисте зібрання молитвою за Україну й вітальним словом, зазначивши, що 90 років тому землі України було об’єднано територіально, а сьогодні ми повинні просити у Бога об’єднання духовного й робити для цього все можливе.

23 січня 2009 р.
ВІТАЄМО АРХІЄПИСКОПА!

22 січня 2009 р.

Сьогодні Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет підніс до сану архієпископа керуючого нашої єпархії єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Як зазначено на офіційному сайті Київського Патріархату, високої нагороди нашого архієрея удостоєно з нагоди 80-річчя Предстоятеля Церкви. Отже, відтепер титул владики Михаїла – архієпископ Луцький і Волинський. Відповідно, звертання до ієрарха в архієпископському сані – Ваше Високопреосвященство або Високопреосвященнійший владико.

22 січня 2009 р.
ІЗ ВІФЛЕЄМА

6 січня 2009 р.

Наприкінці минулого року Миколаївська парафія в Колках Маневицького деканату зустріла вогонь із Віфлеєма. Його доправили члени місцевої станиці «Пласту», які в свою чергу отримали цей пломінь на українсько-польському кордоні під час своєрідної естафети: вогник із міста, де народився Христос, запалюють від країни до країни, від ґнотика до ґнотика.

Настоятель місцевої парафії священик Андрій Закидальський (декан) подякував скаутам і побажав їм духовного зростання задля утвердження Христової Церкви, на радість батькам...

06 січня 2009 р.
ЮВІЛЕЙНЕ ЧИСЛО: УСЕ ДОБІРНЕ

3 січня 2009 р.

Волинські єпархіальні відомостіУ 50-му номері «Волинських єпархіальних відомостей», як завжди, ми розмістили публікації «різних жанрів, окрім нудного».

Знавці іконопису Лариса Обухович і Тетяна Єлісєєва розповідають про особливості образа «Різдво Христове» XVIII ст., що зберігається в Музеї волинської ікони: як наш...

03 січня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо