Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПИЛЬНУЙМО!

Учора митрополит Луцький і Волинський Михаїл відправив у кафедральному соборі Святої Трійці заупокійну літію по героях, які 1918 р. поблизу залізничної станції Крути під Києвом віддали свої життя за незалежність України.

У проповіді владика наголосив: цей нерівний бій є для нас приводом подумати про пильність. Адже така подія може повторитися, бо хтось знову захоче заволодіти нашою державою, а ми знову виявимось неготові. Як християни ми насамперед повинні бути пильними у молитві, а також у словах, у діях. А віддати життя за ближнього свого – праведне діло...

30 січня 2012 р.
ПРО САКРАЛЬНИЙ РОЗПИС – БІЛЬШЕ

Минулого тижня відбулася зустріч студентів Волинської православної богословської академії (ВПБА) з художником, випускником Львівської академії мистецтв Ігорем Кістечком. Як зазначено на сайті Vpba.org, організувала спілкування викладач ВПБА кандидат мистецтвознавства Тетяна Лупій.

Пан Ігор займається розписом храмів у західних областях України. Вихованці академії багато дізналися про важку й відповідальну працю майстрів пензля. Адже від їхнього вміння і знання залежить внутрішня окраса храмів та, відповідно, духовна настроєність людей, котрі перебувають у ньому...

30 січня 2012 р.
Протоієрей Богдан Гринів. Світлина інформаційної служби єпархії
ФЕНОМЕН СВЯТОЇ ВОДИ

Протоієрей Богдан Гринів, клірик луцької парафії Святителя Феодосія Чернігівського, взяв участь у передачі «Тема дня» Волинської держтелерадіокомпанії про освячену воду (автор програми Олег Криштоф). Мова велася про цілющі властивості освяченої води з точки зору Церкви та науки. Провідною думкою передачі була віра в Бога, адже без віри, як зазначив о. Богдан, освячена вода не матиме повної сили. Коли людина з вірою окроплює себе чи п’є святу воду, лише тоді вона зможе зцілитися, а такі чуда трапляються. Не заперечує цього й наука. Як сказав доцент кафедри аналітичної хімії та екотехнологій Волинського національного університету ім. Лесі Українки Віктор Соколов, вода – одне із явищ, яке найкраще вивчене, а з іншого боку – найбільш загадкове.

Чи освячена вода – це тільки символ? Чи можна нею втамовувати спрагу? Як правильно її зберігати? Чи може самонавіювання спричинити чудодійну властивість води? – Такі запитання лунали під час ефіру. У відповідь священик розповів, що освячена вода – не символ, а засіб для очищення душі й тіла; якщо людина хоче пити, а поблизу...

30 січня 2012 р.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл уперше відправив Божественну Літургію в цьому сані. Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРША МИТРОПОЛИЧА

Учора, в неділю, в кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру митрополит Луцький і Волинський Михаїл уперше відправив Божественну Літургію в цьому сані. Із ним співслужили настоятель тернопільського Свято-Троїцького духовного центру протоієрей Анатолій Зінкевич, декан луцького собору протоієрей Микола Нецькар та інші священнослужителі.

Звертаючись до учасників Богослужіння, владика підкреслив, що ця нагорода – не лише його, а й усієї єпархії. Адже все, що робиться в Церкві, робиться спільно, зазначив архіпастир. Тому Патріархом відзначено служіння всіх нас, а не когось окремо...

30 січня 2012 р.
ПРОЩАЮЧИСЬ ІЗ РІЗДВОМ

У клубі села Гаразджа Луцького районного деканату з ініціативи настоятеля місцевої парафії Успіння Пресвятої Богородиці священика Андрія Мовчанюка та парафіян проведено концерт, приурочений завершенню різдвяних свят.

Зі старовинними колядками та щедрівками, записаними від старожилів села, виступив церковний хор (регент Ольга Тарасюк). Вихованці недільної школи під керівництвом матінки Ольги Мовчанюк колядували, щедрували та віншували односельчан. (Окрім того, в різдвяні дні діти з колядками побували у кожній хаті села). Вертеп показали на сцені учні IV класу Гаразджанської школи (класовод Алла Осадовська). Вчителі місцевої школи теж не стояли осторонь – вони зачарували слухачів чудовим виконанням колядок. Гості свята...

29 січня 2012 р.
Зліва направо: начальник Володимир-Волинського міськрайвідділу УМВС полковник Павло Алєксеєнко, протоієрей Микола Гінайло, протоієрей Андрій Шевчук. Світлина з архіву протоієрея Миколи Гінайла
З ЙОРДАННЮ

Помічники володимирського районного й міського деканів протоієреї Микола Гінайло й Андрій Шевчук на запрошення керівництва Володимир-Волинського міськрайонного відділення внутрішніх справ та об’єднаного районного військового комісаріату вперше провели освячення й окроплення йорданською водою їх приміщень. Священнослужителі привітали усіх з Різдвяними святами й побажали всіх благ та ласки всемогутнього Бога, а військовозобов’язаних, які в той час проходили приписку, – благославили на добрі справи.

28 січня 2012 р.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука
ПЕРША МИТРОПОЛИЧА

29 січня, в неділю 33-тю після П’ятдесятниці, про Закхея, митрополит Луцький і Волинський Михаїл уперше відправить Божественну Літургію в цьому сані. Служба Божа в кафедральному соборі Святої Трійці розпочнеться о 10.00. Хто бажає привітати владику з високою церковною нагородою, зможе зробити це після Богослужіння.

26 січня 2012 р.
У храмі Вознесіння Господнього с. Козлиничі Маневицького деканату проходить благодійний різдвяний концерт на підтримку дітей-сиріт Маневиччини. Світлина з архіву протоієрея Андрія Закидальського
НЕ ПОКИНУТИ СИРОТУ

У храмі Вознесіння Господнього с. Козлиничі Маневицького деканату відбувся благодійний різдвяний концерт на підтримку дітей-сиріт Маневиччини.

П’ять місцевих церковних хорів вітали присутніх різдвяними піснеспівами, а діти недільних шкіл із Колок та Маневич представили глядачам прекрасні вертепні дійства.

Окрім збору коштів, такі зустрічі важливі ще й тим, що, за словами декана протоієрея Андрія Закидальського, нечасто церковні громади мають можливість зустрічатись і вітати одна одну. Тому взаємних побажань міцного здоров’я й духовної кріпості з уст священиків та мирян прозвучало чимало.

Дякуючи за участь та розуміння, душпастир закликав на всіх Боже благословення та побажав сили й рішучості у служінні Богу і рідному народові. «Нехай Господь допоможе усім нам любити і тих...

24 січня 2012 р.
МИТРОПОЛИТ І ВІКАРІЙ

Архієпископа Луцького і Волинського Михаїла піднесено до сану митрополита. Як повідомляє офіційний сайт Київського Патріархату Cerkva.info, цією високою церковною нагородою владику відзначено з нагоди ювілеїв Святійшого Патріарха Філарета – 50-річчя архієрейської хіротонії та 45-ліття служіння на Київській кафедрі.


Крім цього Священний Синод призначив вікарного архієрея для нашої єпархії. Єпископом Володимир-Волинським, вікарієм Волинської єпархії, став владика Матфей (Шевчук), який до цього був керуючим Дрогобицько-Самбірською єпархією.

23 січня 2012 р.
1-10  11-20  21-30  31-33
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо