Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Епідемія грипу
«НЕ ДАЙ ЗАГИНУТИ»

«Господи Боже наш, душ і тіл наших Лікарю, що не хочеш смерті грішних, милостиво споглянь на рабів Твоїх і відверни згубну смертоносну хворобу, що на нас насувається, не дай загинути нам до кінця через гріхи наші, але до покаяння наверни нас, зі сльозами молимось Тобі, вислухай нас і помилуй». Таку молитву додаватимуть відтепер у всіх храмах Київського Патріархату під час усіх богослужінь, повідомив учора офіційний сайт Cerkva.info. Зазначено, що в зв’язку з розповсюдженням в Україні смертельно небезпечної епідемії, Святійший Патріарх Філарет благословив усім свяшеннослужителям долучати це прохання до потрійних єктеній (це різновид молитви з різних відправ, що містить низку прохань, після кожного з яких вірні тричі співають: «Господи, помилуй»). Разом із тим можна додавати й інші моління за зцілення хворих, а також відправляти окремі молебні.

31 жовтня 2009 р.
Національний університет «Острозька академія»
В ОСТРОЗЬКІЙ АКАДЕМІЇ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Острозі Рівненської єпархії, де взяв участь в урочистостях із нагоди 15-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» та 4-ї річниці освячення її храму Преподобного Федора Острозького. У співслужінні з єпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, настоятелем церкви протоієреєм Василем Жуковським та іншими священнослужителями владика відправив Божественну Літургію, подячний молебень, після чого було освячено ікону святителя Іова Борецького (цього угодника Божого канонізовано на Помісному Соборі Київського Патріархату 2008 року).

Пізніше волинський архієрей побував на урочистій академії, присвяченій святу академії, а також оглянув оригінал славнозвісної Острозької Біблії, який меценати викупили в зарубіжного власника, щоб подарувати університетській бібліотеці.

31 жовтня 2009 р.
Капличка Великомученика Димитрія Солунського в Володимир-Волинському аграрному коледжі. Світлина свящ. Андрія Шевчука
ЗАДЛЯ МОЛОДІ

У Володимир-Волинському аграрному коледжі освячено капличку Великомученика Димитрія Солунського. Богослужіння відправили міський і районний декани протоієреї Юрій Пилипець та Євген Шевчук разом із місцевими священнослужителями. З ними молилися директор Олександр Коновалюк, викладачі й студенти.

Як повідомив єпархіальну прес-службу священик Андрій Шевчук, божничка постала з ініціативи директора коледжу, а також бухгалтерки Наталії Ковальчук. А втілити ідею допомогли підприємства і підприємці міста й району.

Після освячення отці декани у вітальних словах наголосили на важливості духовного виховання молоді.

30 жовтня 2009 р.
Заупокійна літія на луцькому Меморіалі пам’яті з нагоди 65-річчя визволення України від фашистів. Світлина прот. Віталія Собка
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан протоієрей Микола Нецкар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистостях на Меморіалі пам’яті в Луцьку з нагоди 65-ї річниці визволення України від фашистів. Священнослужителі відправили заупокійну літію по загиблих на фронтах Другої світової війни, а присутнім ветеранам виголосили многоліття, побажавши міцного духовного й тілесного здоров’я.

29 жовтня 2009 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл закладає фруктовий сад у жидичинському монастирі. Світлина прот. Віталія Собка
БУДЕ ВЕРТОГРАД

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергового відвідання чоловічого монастиря Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату заклав чернечий фруктовий сад, власноруч посадивши маленьку яблуньку. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) зазначає, що доглянутий сад, або, як кажуть по-старому, вертоград – звичайна складова господарства майже кожного монастиря, який діє не в місті. Тож, слава Богу, жидичинська обитель розвивається, міцніє насамперед духовно, не забуваючи і про благоустрій спільнотного життя.

29 жовтня 2009 р.
Під час урочистої академії з нагоди актового дня Волинської духовної семінарії. Світлина Леоніда Максимова
СВЯТО СЕМІНАРІЇ

Волинська духовна семінарія (ВДС) відзначила свій актовий день з нагоди свята Собор волинських святих.

Після Богослужіння відбулась урочиста академія у народному домі «Просвіта». У доповіді ректор протоієрей Ігор Швець зупинився на етапах історії навчального закладу аж від початків духовної освіти на Волині за Давньої Русі. Але безпосередньо відродження тієї семінарії, що нині існує як ВДС Київського Патріархату, сягає 1990 року. Тож нинішній актовий день – це початок підготовки до двадцятиліття.

Цінними подарунками було нагороджено кращих студентів: Сергія Нарольського, Антона Березу, Миколу Гулака, студентку регентського відділення Наталію Чуйко...

27 жовтня 2009 р.
Миколаївські читання. Світлина Леоніда Максимова
НАУКОВЦІ В ЖИДИЧИНСЬКІЙ ОБИТЕЛІ

У чоловічому монастирі Святителя і чудотворця Миколая, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, відбулися ІІІ Миколаївські читання. Наукову конференцію організовано монастирем спільно з обласною організацією Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Сайт обителі Chernectvo.org.ua повідомляє: читання, які провели в рамках пам’яткоохоронної програми «Культурна спадщина Волині», присвячено пам’яті святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського та преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького. На честь другого святого, до речі, освячено чернечий храм.

Після Божественної Літургії та молебню, які очолив намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), учасники читань – відомі історики й краєзнавці Києва, Львова та інших міст країни – представили дослідження книгодруків, іконопису, творів сакрального, образотворчого та іншого мистецтва, пов’язаних зі згаданими святими, порушували питання про шанування християнських угодників...

27 жовтня 2009 р.
Чоловічий монастир Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина ієромонаха Константина (Марченка)
У ЖИДИЧИН, ДО МИКОЛИ-СВЯТОШІ

Завтра Церква вшановує преподобного Миколу-Святошу, князя Луцького, печерського чудотворця. Особливо його шанує братія Миколаївського монастиря в с. Жидичин Ківерецького деканату, адже саме на честь цього угодника тут освячено чернечий храм. З нагоди престольного празника відправлять урочисті Богослужіння: 26 жовтня – Велику вечірню, початок о 18.00; 27 жовтня – Ранню, 7.00, та Божественну Літургію, 10.00. Монахи на чолі з ігуменом Константином (Марченком) прагнуть розділити радість спільної молитви з усіма нами.

26 жовтня 2009 р.
Під час відправи Божественної Літургії і молебня у кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди свята Собор волинських святих і актового дня Волинської духовної семінарії. Світлина прот. Віталія Собка
СОБОР ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИХ

Православний календар містить чимало днів прослави тих угодників Божих, життя яких пов’язано з історичною Волинню (тобто теперішніми Волинською, Рівненською, Житомирською областями, частиною Тернопільщини, Брестської області нинішньої Білорусі та іншими прилеглими землями). А 23 жовтня наша Церква відзначає свято Собор волинських святих, тобто день їх спільної прослави.

За багаторічною традицією цього дня у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відправляють урочисте Богослужіння, а Волинська духовна семінарія (ВДС) проводить захід, що йменується актовим днем, або ж урочистою академією.

Божественну Літургію і молебень відправили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Йоан, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Полтавський і Кременчуцький Федір, Дрогобицький і Самбірський Матфей, Кіровоградський і Голованівський Марк. З ними співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, обласний...

23 жовтня 2009 р.
Газета «Волинські єпархіальні відомості»
БАГАТО ІЛЮСТРОВАНИЙ НОМЕР

Саме так можна назвати свіже, жовтневе число «Волинських єпархіальних відомостей».

Його відкриває світлина, що зафіксувала першу україномовну Літургію на святій горі Синай. Її звершено під час чергової прощі на Святу Землю.

Чергова цікавинка у рубриці «З церковного календаря»: розповідь Віктора Гребенюка про одну з найвеличніших і найтрагічніших сторінок історії Християнства – мучеництво ста тисяч православних від рук хорезмійців за небажання прийняти іслам у 1227 році в Тбілісі (є і рідкісна ікона, вживана Грузинською Православною Церквою)...

22 жовтня 2009 р.
1-10  11-20  21-30  31-34
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо