Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

СПОМ’ЯНУЛИ СТЕПАНА

31 грудня 2008 р.

26 грудня у міській раді Володимира відбулась урочиста академія з нагоди століття від дня народження Степана Бандери. З-поміж багатьох промовців примітним був виступ протоієрея Миколи Гінайла, настоятеля громад Покрови Пресвятої Богородиці у с. П’ятидні та Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі Володимирського районного деканату. Душпастир виголосив змістовний реферат.

29 грудня у луцькому народному домі «Просвіта» пройшов таки же захід. Єпископ Михаїл та старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний відслужили літію по загиблих і виголосили многоліття живим. У проповіді...

31 грудня 2008 р.
ВАРТО ВСЯКОЇ ПОХВАЛИ

31 грудня 2008 р.

Канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап із виданням «Від серця до серця. Волинь у поштовій листівці початку ХХ століття». Світлина прот. Віталія СобкаКанцлер єпархії протоієрей Микола Цап взяв участь у презентації унікального видання «Від серця до серця. Волинь у поштовій листівці початку ХХ століття». Книга вийшла у видавництві «Ініціал». Колишній начальник Ягодинської митниці Віталій Кучман, краєзнавець і колекціонер Микола Дзей, журналістка Світлана Федонюк та колекціонер Віктор Літевчук уклали перше видання, яке знайомить читача з історією Волині не сухими науковими розповідями, а давніми світлинами. Майже 500 листівок розповідають про населені пункти, їх розбудову та побут тогочасних волинян (найдавніша листівка – із зображенням Луцька – датована 1901 роком).

Велика частина поштівок присвячена волинським храмам, чимало з яких перебудовано. Тож о. Микола Цап виступив консультантом: він допоміг з’ясувати, яка саме церква зображена, та подати коротку історію...

31 грудня 2008 р.
ЗНАКОВІ ІМПРЕЗИ

31 грудня 2008 р.

Нещодавно в бібліотеці Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбулися заходи за участю єпископа Луцького і Волинського Михаїла, ректора Волинської духовної семінарії протоієрея Ігоря Швеця та капелана університету протоієрея Михайла Бучака. Тут відкрили Х фотовиставку газети «День» та презентували книгу Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене» (про Голодомор). Дж. Мейс є всесвітньо відомим науковцем, який досліджує злодіяння радянської влади...

31 грудня 2008 р.
ДЕ КАПЕЛАН – ТАМ І КАПЛИЦЯ

31 грудня 2008 р.

Протоієрей Михайло Бучак. Світлина Леоніда МаксимоваВолинський національний університет ім. Лесі Українки (ВНУ) – найбільший навчальний заклад нашого краю. Тому тут уже кілька років працює капелан – протоієрей Михайло Бучак. Зареєстровано і громаду, збираються кошти на вузівську каплицю Святої Софії – Премудрості Божої. Але отець Михайло не жде, доки її буде споруджено і доки до нього прийдуть парафіяни. Він іде до студентів сам. Буває на факультетах, проводить бесіди на теми, що цікавлять молодих.

Не так давно душпастир спілкувався з юними математиками на тему «Священики – люди не з цього світу?» Хоча це були студенти першого-другого курсів, тобто контингент менш активний, аніж старшокурсники, зустріч була доволі жвавою. Ще вдалішою виявилась розмова з молодими істориками (І–V курси) під час Тижня істфаку. А нещодавно панотець зустрівся з першокурсниками фізичного факультету...

31 грудня 2008 р.
ПОБЛАГОСЛОВИЛИ ДОБРЕ ДІЛО

30 грудня 2008 р.

Єпископ Михаїл та інші достойники відкривають оновлене відділення судинної хірургії Волинської обласної клінічної лікарні. Світлина прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан Троїцького кафедрального собору протоієрей Микола Нецкар, капелан обласної клінічної лікарні священик Назар Бабій взяли участь у відкритті відділення судинної хірургії цього медичного закладу після капітального ремонту і реконструкції приміщення відділення. На заході були присутні численні працівники цієї лікарні, її головний лікар Іван Сидор, голова облдержадміністрації Микола Романюк, голова обласної ради Анатолій Грицюк, інші посадовці. Преосвященний окропив новий підрозділ освяченою водою, виголосив коротке душпастирське слово.

30 грудня 2008 р.
ПОБЛИЖЧЕ ДО ДІТОК

30 грудня 2008 р.

Ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис. Світлина Сергія Дубинки«Справжня любов і доброта душі...» – такою була тема семінару вчителів етики та курсів морально-етичних дисциплін Ковельщини, що відбувся у загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів с. Зелена. У ній взяли участь декан протоієрей Іван Бонис та священик Василь Фурман, які викладають християнську етику в школах сс. Дубова й Білин. Душпастирі поділилися досвідом учителювання.

Нещодавно ж у дитячому садку «Дзвіночок» с. Дубова відкрито молодшу групу (ясла). На цю нагоду було запрошено отця декана, начальника районного управління освіти Романа Кульцмана та голову сільської ради Павла Безеку. Священик освятив новий підрозділ, подарував йому Остробрамський образ Божої Матері з Дитятком, а мовою, доступною малюкам, розповів, як важливо бути слухняними.

30 грудня 2008 р.
ДЛЯ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

30 грудня 2008 р.

В обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбувся благодійний концерт з нагоди свята Миколая. Захід провели за сприяння луцької парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (настоятель священик Микола Савчук), Молодіжного православного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, обласного благодійного фонду Миколи Яручика. Під час добродійного вечора о. Микола помазав усіх присутніх миром з ікони святителя Луки Кримського, дітлахи подивилися лялькову виставу-казку про рукавичку св. Миколая. У подяку за подарунки вихованці центру заспівали благодійникам пісню «Ой хто, хто Миколая любить?»

30 грудня 2008 р.
МИКОЛАЇВСЬКІ НОВИНИ

30 грудня 2008 р.

У день молитовного спомину святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, єпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Миколаївський храм обласного центру. У співслужінні з канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, обласним і міським деканом протоієреєм Іваном Семенюком, настоятелем парафії протоієреєм Миколою Гоєм владика відправив Божественну Літургію. У проповіді преосвященний нагадав, що нинішня світова криза є насамперед кризою духовною, а не фінансово-економічною, і що за молитвами святителя Миколая, до якого ми сьогодні молимося, може оздоровитись і духовне життя, і матеріальне...

30 грудня 2008 р.
ДО МОЩЕЙ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

24 грудня 2008 р.

Ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис. Світлина Сергія ДубинкиЗ 1 по 16 грудня на Ковельщині перебував ковчег із частинкою мощей святителя Миколая Чудотворця, який передали з луцького кафедрального собору. Першим храмом, куди прибула реліквія, стала Юріївська церква у с. Дубова (настоятель – декан протоієрей Іван Бонис). До неї святощі душпастирі й вірні пронесли хресним ходом через усе село. В акафісті Миколаєві взяли участь усі священики благочиння. Серед численних мирян, які того дня молилися в храмі, був і голова сільради Павло Безека.

Надалі чудотворні мощі таким же чином побували у двадцяти церквах деканату. Повсюди, навіть там, де релігійність назагал невисока, до реліквії приступало дуже багато людей. Було відправлено акафісти, молебні, виголошено проповіді.

Одним з останніх пунктів перебування ковчега з мощами угодника Божого Миколая на Ковельщині стало селище Люблинець. Тут є громади обох Патріархатів, але парафія УПЦ КП, яку очолює священик Степан...

24 грудня 2008 р.
ПОБАЖАЛИ СОЛОМОНОВОЇ МУДРОСТІ

24 грудня 2008 р.

Світлина з prosto.lutsk.uaУ День працівників суду, канцлер протоієрей Микола Цап, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відвідали Адміністративний, Господарський і Апеляційний суди, привітали їх працівників з професійним святом.

Того ж дня настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Андрій Мельничук привітав місцевих працівників суду. «Нелегка праця судді, вона досить відповідальна. Нехай же Всемилостивий Господь завжди дає вам велику мудрість у вашій нелегкій діяльності», – сказав душпастир.

24 грудня 2008 р.
1-10  11-20  21-30  31-32
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо