Новини
31 грудня 2008 р.
26 грудня у міській раді Володимира відбулась урочиста академія з нагоди століття від дня народження Степана Бандери. З-поміж багатьох промовців примітним був виступ протоієрея Миколи Гінайла, настоятеля громад Покрови Пресвятої Богородиці у с. П’ятидні та Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі Володимирського районного деканату. Душпастир виголосив змістовний реферат.
29 грудня у луцькому народному домі «Просвіта» пройшов таки же захід. Єпископ Михаїл та старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний відслужили літію по загиблих і виголосили многоліття живим. У проповіді...
31 грудня 2008 р.
Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап взяв участь у презентації унікального видання «Від серця до серця. Волинь у поштовій листівці початку ХХ століття». Книга вийшла у видавництві «Ініціал». Колишній начальник Ягодинської митниці Віталій Кучман, краєзнавець і колекціонер Микола Дзей, журналістка Світлана Федонюк та колекціонер Віктор Літевчук уклали перше видання, яке знайомить читача з історією Волині не сухими науковими розповідями, а давніми світлинами. Майже 500 листівок розповідають про населені пункти, їх розбудову та побут тогочасних волинян (найдавніша листівка – із зображенням Луцька – датована 1901 роком).
Велика частина поштівок присвячена волинським храмам, чимало з яких перебудовано. Тож о. Микола Цап виступив консультантом: він допоміг з’ясувати, яка саме церква зображена, та подати коротку історію...
31 грудня 2008 р.
Нещодавно в бібліотеці Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбулися заходи за участю єпископа Луцького і Волинського Михаїла, ректора Волинської духовної семінарії протоієрея Ігоря Швеця та капелана університету протоієрея Михайла Бучака. Тут відкрили Х фотовиставку газети «День» та презентували книгу Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене» (про Голодомор). Дж. Мейс є всесвітньо відомим науковцем, який досліджує злодіяння радянської влади...
31 грудня 2008 р.
Волинський національний університет ім. Лесі Українки (ВНУ) – найбільший навчальний заклад нашого краю. Тому тут уже кілька років працює капелан – протоієрей Михайло Бучак. Зареєстровано і громаду, збираються кошти на вузівську каплицю Святої Софії – Премудрості Божої. Але отець Михайло не жде, доки її буде споруджено і доки до нього прийдуть парафіяни. Він іде до студентів сам. Буває на факультетах, проводить бесіди на теми, що цікавлять молодих.
Не так давно душпастир спілкувався з юними математиками на тему «Священики – люди не з цього світу?» Хоча це були студенти першого-другого курсів, тобто контингент менш активний, аніж старшокурсники, зустріч була доволі жвавою. Ще вдалішою виявилась розмова з молодими істориками (І–V курси) під час Тижня істфаку. А нещодавно панотець зустрівся з першокурсниками фізичного факультету...
30 грудня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан Троїцького кафедрального собору протоієрей Микола Нецкар, капелан обласної клінічної лікарні священик Назар Бабій взяли участь у відкритті відділення судинної хірургії цього медичного закладу після капітального ремонту і реконструкції приміщення відділення. На заході були присутні численні працівники цієї лікарні, її головний лікар Іван Сидор, голова облдержадміністрації Микола Романюк, голова обласної ради Анатолій Грицюк, інші посадовці. Преосвященний окропив новий підрозділ освяченою водою, виголосив коротке душпастирське слово.
30 грудня 2008 р.
«Справжня любов і доброта душі...» – такою була тема семінару вчителів етики та курсів морально-етичних дисциплін Ковельщини, що відбувся у загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів с. Зелена. У ній взяли участь декан протоієрей Іван Бонис та священик Василь Фурман, які викладають християнську етику в школах сс. Дубова й Білин. Душпастирі поділилися досвідом учителювання.
Нещодавно ж у дитячому садку «Дзвіночок» с. Дубова відкрито молодшу групу (ясла). На цю нагоду було запрошено отця декана, начальника районного управління освіти Романа Кульцмана та голову сільської ради Павла Безеку. Священик освятив новий підрозділ, подарував йому Остробрамський образ Божої Матері з Дитятком, а мовою, доступною малюкам, розповів, як важливо бути слухняними.
30 грудня 2008 р.
В обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбувся благодійний концерт з нагоди свята Миколая. Захід провели за сприяння луцької парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (настоятель священик Микола Савчук), Молодіжного православного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, обласного благодійного фонду Миколи Яручика. Під час добродійного вечора о. Микола помазав усіх присутніх миром з ікони святителя Луки Кримського, дітлахи подивилися лялькову виставу-казку про рукавичку св. Миколая. У подяку за подарунки вихованці центру заспівали благодійникам пісню «Ой хто, хто Миколая любить?»
30 грудня 2008 р.
У день молитовного спомину святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, єпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Миколаївський храм обласного центру. У співслужінні з канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, обласним і міським деканом протоієреєм Іваном Семенюком, настоятелем парафії протоієреєм Миколою Гоєм владика відправив Божественну Літургію. У проповіді преосвященний нагадав, що нинішня світова криза є насамперед кризою духовною, а не фінансово-економічною, і що за молитвами святителя Миколая, до якого ми сьогодні молимося, може оздоровитись і духовне життя, і матеріальне...
24 грудня 2008 р.
З 1 по 16 грудня на Ковельщині перебував ковчег із частинкою мощей святителя Миколая Чудотворця, який передали з луцького кафедрального собору. Першим храмом, куди прибула реліквія, стала Юріївська церква у с. Дубова (настоятель – декан протоієрей Іван Бонис). До неї святощі душпастирі й вірні пронесли хресним ходом через усе село. В акафісті Миколаєві взяли участь усі священики благочиння. Серед численних мирян, які того дня молилися в храмі, був і голова сільради Павло Безека.
Надалі чудотворні мощі таким же чином побували у двадцяти церквах деканату. Повсюди, навіть там, де релігійність назагал невисока, до реліквії приступало дуже багато людей. Було відправлено акафісти, молебні, виголошено проповіді.
Одним з останніх пунктів перебування ковчега з мощами угодника Божого Миколая на Ковельщині стало селище Люблинець. Тут є громади обох Патріархатів, але парафія УПЦ КП, яку очолює священик Степан...
24 грудня 2008 р.
У День працівників суду, канцлер протоієрей Микола Цап, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відвідали Адміністративний, Господарський і Апеляційний суди, привітали їх працівників з професійним святом.
Того ж дня настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Андрій Мельничук привітав місцевих працівників суду. «Нелегка праця судді, вона досить відповідальна. Нехай же Всемилостивий Господь завжди дає вам велику мудрість у вашій нелегкій діяльності», – сказав душпастир.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи