Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Київський журналіст, публіцист Валерій Ясиновський презентував у семінарії нові книги. Світлини інформаційної служби єпархії
ПРЕЗЕНТАЦІЯ В СЕМІНАРІЇ

Учора на запрошення ректора Волинської духовної семінарії (ВДС) протоієрея Ігоря Швеця київський журналіст, публіцист уродженець Волині Валерій Ясиновський провів у читальному залі бібліотеки семінарії презентацію нових книг.

Присутні ознайомилися з книгою «Викинуті українці» – публіцистичними творами Олени Пчілки, оприлюдненими в 1908–1914 роках у редагованому нею часописі «Рідний край». У них в полемічній манері висвітлюються українсько-єврейські стосунки.

Було представлено й книгу В. Ясиновського «Нотатник». Це збірка поезія, яку автор називає радше публіцистикою...

29 березня 2011 р.
Ігумен Константин (Марченко). Світлина Сергія Дубинки
ДЛЯ МОЛОДІ

Декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) проведе лекцію для молоді на тему «Православ’я та інтернет». Захід відбудеться 3 квітня о 15.00 у трапезній жіночого монастиря Святителя Василія Великого (на території луцького кафедрального собору Святої Трійці). Молодіжне православне братство Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, запрошує усіх юнаків і дівчат на цю зустріч.

29 березня 2011 р.
СПАСИ, ГОСПОДИ, БЛАГОДІЙНИЦЮ

В читальному залі бібліотеки Волинської духовної семінарії відбулась презентація чергової, шостої книги Любові Василів-Базюк «У горі та сльозах наша доля... Геноциди в Україні». Авторка – волинянка, що живе в Канаді, – є меценатом нашої Церкви: постійно переказує кошти для спорудження храмів Київського Патріархату на Поліссі, надає щорічні стипендії кращим семінаристам із числа малозабезпечених тощо.

Цього разу грошову допомогу від пані Любові було передано вихованцям семінарії під час представлення нової книги. На заході виступили історик-архівіст Володимир Рожко, ректор ВДС протоієрей Ігор Швець, проректор Василь Лозовицький, семінаристи. Усі висловлювали вдячність добродійниці за літературну працю й надані кошти.

28 березня 2011 р.
У селищі Сенкевичівка Горохівського деканату на щойно спиляній колоді виявлено чітке зображення хреста. Причому це сталося перед Хрестопоклонною неділею. Світлина протоієрея Андрія Сидора
ЗНОВУ ДИВО?

Днями ми повідомляли про незвичайне явище, що сталося в с. Сьомаки Луцького деканату: на свіжозрізаній гілляці очевидці бачили лик Богоматері з Дитятком. І ось ще подібна новина: 25 березня у селищі Сенкевичівка Горохівського деканату на щойно спиляній колоді чітко видно зображення хреста. Причому це сталося перед Хрестопоклонною неділею.

Звісно, це явище потребує додаткового спостереження. Однак декан протоієрей Андрій Сидор і настоятель місцевої Свято-Юріївської парафії протоієрей Богдан Яким того ж дня відслужили на цьому місці молебень, а ввечері й акафіст чесному хресту.

Виявляється, на початку 90-х років саме тут мали намір спорудити храм, та передумали, земельну ділянку для зведення святині було виділено в іншому місці. Тепер же, після появи хреста таким дивним чином, парафіяни вважають: каплицю тут усе-таки треба збудувати.

25 березня 2011 р.
Духовенство парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську – протоієрей Михайло Нідзельський (настоятель) і священик Олексій Гольчук – освячують Загальноосвітню школу № 6. Світлина Олександра Шараваги
ЄДИНОЮ СІМ’ЄЮ

Духовенство парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську – протоієрей Михайло Нідзельський (настоятель) і священик Олексій Гольчук – освятило Загальноосвітню школу № 6. Усі приміщення великої будівлі панотці окропили святою водою. Про це інформаційній службі єпархії повідомила вчитель української мови та літератури цього закладу Вікторія Мелюх. Вона пише: «Мабуть, ще ніколи не було стільки світла у спортивному залі, як того дня. Кілька сотень свічок у дитячих та дорослих руках створили атмосферу святковості й таємничості. Божий глас линув, ніби з піднебесся. Побажання мудрості, працелюбства, слухняності, глибокої віри й любові до Господа звучали з уст пастирів. Сподівання на те, що єдиною, дружною сім’єю крокуватимемо до нових висот, висловив директор І. Пукля. Гадаємо, що церковне слово, мовлене рідною мовою, долинуло в найпотаємніші куточки серця і розуму присутніх – дітей, батьків, учителів, усіх працівників школи. Хай допоможе воно достойно провести Великий піст і підготує нас до зустрічі Христового Воскресіння».

24 березня 2011 р.
Імовірне зображення Богоматері, яке виявили 12 березня 2001 р. на зрізі дерева в с. Сьомаки Луцького районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
ЛИК НА ЗРУБІ?

Дивовижний горіх виявили в селі Сьомаки поблизу Луцька двоє чоловіків. 12 березня їх запросили зрізати дерево на приватному подвір’ї. Коли спиляли одну з гілок, на зрізі почав проступати ніби лик Діви Марії. Здивовані дереворуби понесли зруб у церкву, аби священик підказав, як діяти надалі.

Свіже зображення, що чітко нагадувало зображення Богородиці, Ігор Виримчук та Андрій Ушкань швидко зняли на мобільні телефони. Коли дивишся на ці знімки ще свіжозрубаного дерева (бо пізніше зображення потьмяніло внаслідок усихання деревини), здається, якийсь талановитий художник писав лик Пресвятої Марії, та ще й підмалював фарбами.

«Спочатку ми його не мали різати, – каже Ігор. – Але гілляка заважала. А коли вона впала – я застиг і зі мною всі присутні. Та відчуття приємні були, що саме я зрізав». – «Усі одразу впізнали, що то образ...

22 березня 2011 р.
ВИДАВАТИ Й ПОШИРЮВАТИ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав важливий указ, виконання якого суттєво вдосконалить богослужбову, просвітницьку та місіонерську діяльність єпархії.

Видавничому відділові «Ключі» (завідувач Дмитро Головенко) дано благословення поширювати літературу, видану Київською Патріархією, власну, а також книги інших видавництв, які схвалені цензором єпархії (проректор Волинської духовної семінарії Василь Лозовицький, кандидат богословських наук). Незабаром перелік цих видань буде розміщено на нашому сайті в розділі «Видавництво»...

21 березня 2011 р.
Василь Лозовицький. Світлина інформаційної служби єпархії
«РЕКОМЕНДОВАНО ДО ДРУКУ»

Єпархіальний цензор, проректор Волинської духовної семінарії Василь Лозовицький, кандидат богословських наук, увійшов до складу редакційного комітету видавничого відділу Київської Патріархії, який утворив Священний Синод. Як зазначено на сайті Cerkva.info, комітет із семи переважно священнослужителів-науковців, представників навчальних закладів нашої Церкви перевірятиме (цензуруватиме) богослужбові, богословські та духовно-повчальні видання, які готуються до друку в Київському Патріархаті, «на предмет їхньої відповідності Священному Писанню, Священному Переданню і вченню Православної Церкви».

Відтепер уся література зазначеної тематики, яка видаватиметься в УПЦ КП, попередньо повинна одержати благословення Патріарха або єпархіального архієрея і гриф «Рекомендовано до друку редакційним комітетом видавничого відділу Київської Патріархії» за підписом члена цього органу, який здійснював перевірку видання. Причому богослужбові книги українською мовою (з перекладеними чи новоствореними текстами) видаються...

21 березня 2011 р.
ПОДАРУЙ ДИТИНІ КНИГУ В ЛІКАРНЮ!

21 березня – 15 квітня відділ організації благодійності та соціального служіння єпархії проводить доброчинну акцію «Подаруй дитині книгу в лікарню!»

Нерідко хворим діткам доводиться перебувати в лікарняному закладі довгі тижні, а то й місяці. Ми могли б урізноманітнити їхній час, запросивши у світ казок, винаходів, пригод.

Мета акції – створити бібліотечки при онкогематологічному центрі дитячої обласної клінічної лікарні, Волинському центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи і дітей-інвалідів у с. Жабка Ківерцівського району та інших медичних закладах...

17 березня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправляє молебень в Неділю торжества Православ’я. Світлина інформаційної служби єпархії
БЕРЕЖІМО НАШУ ВІРУ!

Учора, в першу неділю Великого посту (Торжества Православ’я), в кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь про збереження істинної віри.

Віра Христова зазнала чимало випробувань, зазначив архієрей. Це й боротьба за становлення догматів Православної Церкви, гоніння на християн тощо. Ми ж, сучасники, бачимо розквіт нашої Церкви, підкреслив владика. Однак чи робимо все для того, щоб відстоювати своє право на вільне сповідування православної віри? Чи живемо по-православному, дотримуючись закону Божого, не соромлячись цього перед людьми? Соромитися ми повинні лише своїх гріхів, а боятися  не людського поголосу, а гніву Божого, наголосив архіпастир. Потрібно мати лише одне: страх Господній, щоб гідно дати відповідь за своє життя. Тому нам слід дивитися не на когось, а починати з самого себе й уповати лише на волю Божу. Адже Всевишній завжди допомагає тим, хто до Нього...

14 березня 2011 р.
1-10  11-17
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо