Новини
Нещодавно між селами Жидичин і Липляни (Ківерецький деканат) освячено хрест під побудову нового скиту Жидичинського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря. Освяту звершив декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) у співслужінні з насельниками обителі.
Скит – це невеличкий храм із кількома келіями ченців у малолюднішому місці, аніж той, де спасається решта братії. Один скит Жидичинського монастиря – Святого Духа – вже діє, це буде другий, а згодом, якщо Богові вгодно, постануть інші.
Новий скит має з’явитися поруч із цілющим джерелом, яке, як і решту численних ключів у цій місцевості, христобратія має взяти під свою опіку. Монахи піклуватимуться про стан і чистоту водних джерел, як і про живу воду Христового вчення. Новий скит зватиметься на честь чудотворної ікони Божої Матері «Живоносне джерело». На місці його побудови браття вже давно...
Капелан Волинського національного університету ім. Лесі Українки й Інституту ім. В. Липинського МАУП протоієрей Віктор Михалевич взяв участь у відкритті 15-ї виставки-конкурсу «Писанковий дивосвіт» у Луцькій художній школі. Священик був подивований неабияким артистичним умінням учнів, різноманітним технікам обробки великодніх яєць, багатством індивідуальних стилів.
У пастирському слові юним митцям панотець зазначив, що вони роблять боговгодну справу. Адже Господеві кожен із нас повинен приносити все найкраще, особливо присвячувати служінню Богові й ближнім свій талант, який дав Творець.
Чотири роки тому Волинська рада Церков створила робочу групу для вивчення проблем запровадження й викладання у навчальних закладах нашого краю курсу «Основи християнської етики». Протягом кількох років група, до якої ввійшли представники християнських Церков, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та громадські діячі, обговорювала актуальні питання зазначеного предмету, ознайомлювалася з навчальними комплексами, опрацьовувала нормативно-правову базу та особливості використання релігійного аспекту в навчальних закладах...
У селі Островок Володимирського міського деканату постане храм Апостола Андрія Первозваного. На місці, де будуватимуть церкву, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест. Із ним співслужили декан протоієрей Юрій Пилипець, районний декан протоієрей Євген Шевчук, настоятель храму протоієрей Сергій Кібаш.
За Богослужінням владика звернувся до присутніх, зазначивши: Господь Сам обирає місце будівництва Божого дому й на тих людей, котрі трудитимуться там, завжди посилає Своє благословіння. Чим більше храмів буде, тим гучніше лунатиме молитва, підкреслив архієрей.
(оновлено)
7–10 квітня наша Церква вперше взяла участь у Всеукраїнському фестивалі християнської книги, що цього року вп’яте проходив у столиці в Національному університеті фізичного виховання і спорту.
На виставковому стенді Патріархії було представлено й книжки видавничого відділу «Ключі» Волинської єпархії. За словами його завідувача Дмитра Головенка, те, що Київський Патріархат взяв участь у такому форумі, є показником динамічного розвитку церковного книговидання. Адже на спільному стенді було презентовано книги й інших видавництв УПЦ КП: «Благодатний вогонь» Чернівецької єпархії, парафії Святого архістратига Михаїла (с. Пирогів на Київщині), Київського молодіжного православного братства Святих князів...
Сьогодні настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату протоієрей Михайло Бучак з нагоди 50-річчя Маяківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів – лінгвістичний ліцей» на запрошення його директора Євгена Возняка відслужив молебень за здоров’я вчителів, усіх працівників, учнів.
У цьому навчальному закладі відбулось урочисте відкриття кімнати духовності. У ній планується перегляд релігійних фільмів, створення відповідної бібліотеки, на прохання батьків здійснюватиметься Сповідь і Причастя дітей.
Учора, в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, на луцькому Меморіалі вічної слави канцлер єпархії протоієрей Микола Цап на запрошення облдержадміністрації відслужив панахиду по загиблих. У заході взяли участь представники міської та обласної рад, студенти вищих навчальних закладів міста, члени громадських організацій та ін.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест на купол новоспорудженого храму Апостолів Петра й Павла в с. Берегово Рожищенського деканату. Із ним співслужили декан протоієрей Василь Шняк, настоятель парафії священик Андрій Голуб.
За Богослужінням владика звернувся до присутніх, зазначивши: «Недавно у декого були сумніви, чи скоро ви збудуєте храм, чи зможете його збудувати взагалі. Сьогодні ж, хоча громаді лише три роки, є вже церква й постав хрест на куполі, і для вас тут пролунала блага звістка. Нехай цей Божий дім, хрест на ньому оберігає ваше село від усяких лих і напастей».
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у селищі Сенкевичівка Горохівського деканату, де нещодавно на спиляній колоді люди побачили чітке зображення хреста. На цьому місці будуватимуть каплицю. Тож владика освятив хрест і відправив подячний молебень. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, настоятель місцевої парафії Великомученика Юрія Переможця протоієрей Богдан Яким, інші священнослужителі.
У проповіді архіпастир зазначив, що Господь Ісус Христос творив чудеса не лише протягом Свого земного життя, а й сьогодні в різний спосіб нагадує про Себе. Те, що на зрізаному дереві бачимо хрест, означає: Бог хоче від нас духовного зростання, укріплення у вірі. «Творець вибрав вас для того, щоб ви не просто раділи цьому знаменню, а й розуміли велику відповідальність, яка постає перед вами. А це – жити праведним християнським життям, любити ближнього свого, як самого...
Не так давно Священний Синод нашої Церкви засудив лжевчення Гарафіни Маковій. Волинська духовна консисторія просить вірних звернути особливу увагу на це рішення, оскільки, як зазначено на сайті Cerkva.info, Г. Маковій та її послідовники вважають себе християнами, проте від Православ’я беруть лише зовнішню сторону: відвідування храму, молитви, пости, використання свічок, освяченої води тощо. Але ставлення до таїнств, обрядів і церковних речей у них має швидше «магічний» характер. Це вчення містить елементи магії, окультизму, язичництва, анімізму (віри в існування особливих духів неживої природи), духовної самоомани (облещення), марновірств, вірувань у переселення душ, карму та інші елементи нехристиянських віровчень і практик, які прямо суперечать Святому Писанню, Святому Переданню та вченню Православної Церкви...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи