Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

НЕ КОНТРОЛЮВАТИ, А КООРДИНУВАТИ

27 червня 2008 р.

Під час засідання в патріархії. Світлина з сайту Cerkva.infoПатріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся із головами єпархіальних відділів у справах молоді, головами православних молодіжних братств і організацій. Захід, який відбувся в патріархії, проведено за ініціативою управління у справах молоді при Священному Синоді УПЦ КП (голова – єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, випускник Волинської духовної семінарії), адже в молодіжному русі нашої Церкві накопичилося чимало проблем. Так, досі неврегульованим було питання реєстрації місцевих братств, їх співпраці з підрозділами патріархії тощо.

Представниками Волинської єпархії на цьому зібранні були секретар духовної консисторії, ігумен жидичинського Миколаївського монастиря Марк (Левків), який тривалий час був духівником луцького молодіжного братства Преподобного Миколи-Святоші, голова цього...

27 червня 2008 р.
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН

26 червня 2008 р.

Василівська церква у Володимирі, де з 1988 року служить найстаріший священик єпархії – протоієрей Сергій Депо. Світлина прот. Віталія СобкаВолодимирська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста Володимира» найстарішому священикові Волинської єпархії протоієрею Сергієві Депо, – повідомило інтернет-видання «Волинська правда» (www.pravda.lutsk.ua). Як зазначено в рішенні – «за визначні заслуги перед територіальною громадою ... багаторічне священнослужіння Богу і людям, особистий внесок у відродження споконвічних традицій Православ’я, духовності та моралі в серцях українського народу».

Отець Сергій народився 31 березня 1923 року в с. Конюхи Локачинського району Волинської області. Його прадід був французом, який залишився на Україні після війни 1812 року. Закінчивши після Другої світової Ленінградську семінарію та Московську духовну академію (кандидат богословських наук), душпастирює у нашому краї. З 1988...

26 червня 2008 р.
ДВА ЧУДА В ОДНОМУ МІСЦІ

26 червня 2008 р.

Настоятель Тростянецької парафії ієромонах Іов освячує джерело біля церквиУ селі Тростянець Ківерцівського деканату є храм Святої Трійці, якому цього року виповнилося 360 літ. Головна його святиня – старовинний образ Тростянецької Божої Матері. У давнину він чудотворив, а згодом дива припинились і відновилися десять років тому: після молитви біля нього зцілилися сотні людей. Днями ж замироточила ікона великомучениці Варвари, що висить поруч із нею. Настоятель парафії ієромонах Іов (Богуш) запросив декана протоієрея Олега Ткачуся і той засвідчив чудо. Біля образа щодня правлять молебні, миром помазують молільників.

А нещодавно тут сталася ще одна незвичайна подія. За переказами старожилів, неподалік церкви колись било джерело, але де саме – ніхто не знав. Тож священики, помолившись на закладення криниці, навмання поставили хреста на церковному подвір’ї. Прийшли...

26 червня 2008 р.
ПРОТИ ПИЯЦТВА – СПІЛЬНО

25 червня 2008 р.

Минулої неділі в Рожищі відбулась міжконфесійна акція, спрямована на подолання тяжкого зла, що опанувало українське суспільство, – пияцтва. На майдані Незалежності представники баптистської церкви провели демонстрацію кінофільму «Правда про алкоголь», створеного Волинським благодійним фондом «Переображення». Окрім протестантів, в акції взяли участь православні Київського Патріархату. Декан протоієрей Василь Шняк у проповіді закликав християн ставитися до хмільного, як навчає Слово Боже. А на час Петрівки, що наставала наступного дня, відмовитися від «вина», од якого, як сказано в Писанні, буває розпуста.

25 червня 2008 р.
ТАКЕ НЕ ЗАБУВАЄТЬСЯ

24 червня 2008 р.

Обряд перезахоронення жертв нацистського концтабору. Світлина Віталія Сарапіна22 червня в нашій країні траур: 1941 року цього дня розпочалась німецько-радянська війна, що принесла незчисленні біди народам.

У Другу світову в Луцьку діяв нацистський концтабір № 360, у якому було закатовано тисячі радянських військовополонених. Серед них було й чимало українців. У місті облаштовано братське кладовище жертв нацизму на місці масових захоронень, що неподалік перехрестя вулиць Гнідавської та Потебні. Торік, проводячи його благоустрій, було виявлено останки ще 370 військовослужбовців, які лежали тут без належного поховання. Тож цього року в день скорботи ці тлінні рештки поховали по-християнськи та з військовими почестями...

24 червня 2008 р.
КОНЦТАБОРИ Й АБОРТАРІЇ

20 червня 2008 р.

Сьогодні секретар духовної консисторії ігумен Марк (Левків), ігумен Замкового монастиря Архангелів в Луцьку Святополк (Канюка) та ієродиякон Ісайя (Ломпас) на Меморіалі пам’яті обласного центру відслужили панахиду по в’язнях фашистських концтаборів. Богослужіння відправлено з нагоди 20-річчя організаційного об’єднання громад Руху колишніх малолітніх в’язнів нацизму. Разом із ченцями молилися представники обласної влади.

У проповіді о. Марк зазначив, що ми просимо Бога дарувати смиренномудрість політикам, аби вони не спричиняли воєн, адже саме політичні діячі на догоду своїм амбіціям є призвідниками цих незліченних страждань. «Разом з тим, належить...

20 червня 2008 р.
СТІЛЬКИ ВРАЖЕНЬ!..

20 червня 2008 р.

Вихованці недільної школи луцької Миколаївської церкви біля патріаршого Володимирського собору. Світлина прот. Миколи ГояВихованці недільної школи луцької Миколаївської церкви (настоятель протоієрей Микола Гой) побували у стольному граді Києві. Діти й підлітки відвідали Володимирський і Софіївський собори, Михайлівський Золотоверхий монастир, храм Різдва Христового (Шевченківський), Печерську лавру, Андріївську церкву, провідали могили луцький князів Володимира Мстиславича, Ярополка Ізяславича та Ізяслава Ярославича. При відвіданні Володимирського храму – патріаршої кафедри – кожній дитині від імені Святійшого владики Філарета було вручено «Закон Божий». Звичайно ж, крім цієї прощі, були й світські екскурсії, зокрема прогулянка катером по Дніпру.

Приїхали додому юні парафіяни дуже задоволені. Поїздка ж їхня відбулася коштом добродійників: «Житлобуду-2» (директор Леонід Стефанович), заводу ЗБК (директор...

20 червня 2008 р.
ВИБИРАЄМО ЖИТТЯ

20 червня 2008 р.

За почином Волинської громадської організації «Християнський рух за життя» триває акція духовного відродження України «Збережи і захисти життя дитини», у рамках якої збирають підписи під вимогою заборони абортів у нашій країні. Про те, як іде акція, які труднощі при цьому виникають, ішлося вчора на прес-конференції у Волинському прес-клубі. У ній взяли участь: Антоніна Євтодюк – кандидат філософських наук, голова організації-ініціатора; Ігор Дмитришин – заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації; Ігор Гузь – депутат обласної ради; протоієрей Віталій Собко – прес-секретар Волинської єпархії Київського Патріархату...

20 червня 2008 р.
ЗАСІДАННЯ ВОЛИНСЬКОЇ РАДИ ЦЕРКОВ
(оновлено)

19 червня 2008 р.

Засідання Волинської ради Церков. Світлина прот. Віталія СобкаВ облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) під головуванням єпископа Луцького і Волинського УПЦ Київського Патріархату Михаїла, за участю голови облдержадміністрації Миколи Романюка та заступника голови облради Бориса Загреви.

Учасники зустрічі підбили підсумки різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям», найбільшим добродійникам було вручено подяки.

Члени ВРЦ заслухали звіт управління освіти і науки облдержадміністрації щодо запровадження «Основ християнської етики» в навчальних закладах області й доручили робочій групі підготувати звернення до вищих і обласних органів державної влади щодо...

19 червня 2008 р.
НОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ

19 червня 2008 р.

Ігумен монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерцівського деканату о. Марк (Левків) став секретарем Волинської духовної консисторіїЄпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив ігумена монастиря Святителя Миколая Чудотворця Марка (Левківа), що в с. Жидичин Ківерцівського деканату, секретарем Волинської духовної консисторії. Цим владика посилює функцію управління єпархії, вдосконалює її діяльність, а також підкреслює важливість інтенсивнішого розвитку чернецтва в нашому краї.

Ігуменові Марку 28 літ, чернецтво і священичий сан прийняв 2003 року після закінчення духовної семінарії в Луцьку. З того часу він є намісником жидичинського монастиря.

19 червня 2008 р.
1-10  11-20  21-22
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо