Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

www.vpba.org – сайт Волинської православної богословської академії
САЙТ ВПБА

Волинська православна богословська академія, яка нещодавно постала внаслідок реорганізації з семінарії, активно освоює новий статус. Сьогодні відкрито новий сайт академії – www.vpba.org.

Роботу над веб-ресурсом ще не завершено, але тут уже розміщено правила вступу, інформацію про історію закладу, його адміністрацію, кафедри, частину корпорації викладачів, наукові видання. У фотогалереї є світлини архієреїв Київського Патріархату, які свого часу закінчили нашу духовну школу.

До речі, зараз у ВПБА триває вступна кампанія. До 17 серпня приймаються документи на бакалаврат, випускники семінарії зголошуються на магістратуру. Вступні іспити відбудуться 22–23 серпня.

29 липня 2011 р.
Під час другого православного молодіжного табору нашої єпархії. Світлина з архіву Ігоря Сацика
Для душі й тіла

В урочищі Білі Береги на Маневиччині відбувся другий православний молодіжний табір нашої єпархії...

26 липня 2011 р.
Кладовище колишнього табору для військовополонених поблизу міста Тухоля в Польщі. Тут є поховання українців. Світлина з архіву протоієрея Миколи Гінайла
СПОМ’ЯНУЛИ ЗАГИБЛИХ

Помічник Володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло відслужив панахиду по українцях, похованих на кладовищі колишнього табору для військовополонених поблизу міста Тухоля Куявсько-Поморського воєводства Польщі.

Цей табір із цвинтарем був заснований у Першу світову війну німцями. У січні 1920 р. перейшов під управління польської адміністрації, діяв до кінця 1923 р. Навесні 1920-го сюди прибула велика група військовополонених Червоної української галицької армії, восени – Червоної армії. Тож достовірно відомо, що в цій землі поховано невідомих українців. На кладовищі багато надгробних каменів, зібраних у декількох місцях, установлено обеліск і пам’ятні дошки...

25 липня 2011 р.
ПРОХАННЯ І БЛАГОСЛОВЕННЯ

За останні кілька десятків років проблема алкоголізму розрослася до небачених на Волині масштабів. Пияцтвом опановані стільки людей, зокрема молоді й навіть дітей, що наші краяни дедалі більше відчувають його важкі наслідки. Очевидно, треба вживати жорсткіші заходи, інакше буде значно гірше.

Це усвідомлюють у нашій обласній раді, бо нещодавно її постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю прийняла рішення «Про впорядкування продажу пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у роздрібній торговельній мережі населених пунктів Волинської області». Рекомендується заборонити продаж...

25 липня 2011 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина інформаційної служби єпархії
З БОГОМ!

Сьогодні віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяв участь в урочистій зустрічі у генеральному консульстві Республіки Польща в Луцьку з нагоди інавгурації головування цієї країни в Раді Європейського Союзу, а також у прощальному прийомі у зв’язку з закінченням місії генконсула Томаша Яніка. Священик звернувся до присутніх із вітальним адресом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, в якому наголошено на сподіванні, що дружні стосунки українців і поляків, народів Євросоюзу розвиватимуться на християнських засадах.

21 липня 2011 р.
Протоієрей Микола Гінайло з реанімобілем, який передано волинянам завдяки французьким і українським благодійникам. Світлина інформаційної служби єпархії
РЕАНІМОБІЛЬ ДОСТАВЛЕНО

Ми вже повідомляли, що за сприяння Благодійного фонду Матері Божої неустанної помочі (голова – протоієрей Микола Гінайло) у Володимир із Франції безкоштово доставлено два автобуси, які вже курсують міськими маршрутами, задарма перевозячи пільговиків, а також чимало медичного устаткування, постелі й одягу. Один великий автобус передано єпархіальній паломницькій службі. Для самої лише доставки усього цього вантажу оголошували збір пожертв.

Найскладніше було доправити автомобіль швидкої допомоги, тож на цю потребу збір коштів продовжили. І ось, як повідомив о. Микола інформаційній службі єпархії, із Божою поміччю французькі благодійники передали реанімобіль в Україну.

Спаси, Господи, усіх, хто долучився до цієї боговгодної справи!

20 липня 2011 р.
Освячено дзвони храму Преображення Господнього в Локачах. Світлина інформаційної служби єпархії
І ХРЕСТ, І ДЗВІН, І ВІРА

Минулої суботи архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Локачах, де освятив надкупольні хрести і дзвони храму Преображення Господнього. З ним співслужили декан протоієрей Ігор Дружинець (настоятель парафії) та інше духовенство.

В архіпастирському слові владика, зокрема, сказав: «Віра, як відомо, без діл мертва. Свідченням вашої віри є й ці діла: Божий дім, що постає на очах, і хрест, яким він увінчується, і дзвони, що кликатимуть вас на службу. Господь-серцевидець бачить усе й усіх, і ці ваші побожні справи теж. Нехай щоразу, коли дзвони лунатимуть, під цього хреста сходитиметься стільки ж людей, як сьогодні»...

19 липня 2011 р.
ПУЛЬСУЄ ЦЕРКОВНЕ ЖИТТЯ

Нещодавно архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив надкупольні хрести двох храмів Маневицького деканату: Святителя Миколая Чудотворця в селищі Колки та Великомученика Юрія Переможця в селі Новоукраїнка (настоятель – декан протоієрей Андрій Закидальський).

Владика привітав віруючих із важливою та знаменною подією. Наголосив на тому, що увінчуючи храм святим хрестом, ми радіємо перемозі Господа над смертю та сподобляємось благодаті Божої. Після належних священнодій парафіяни цілували ці заквітчані символи нашого спасіння.

Найбільш хвилюючим моментом стало підняття та встановлення хрестів. У багатьох були сльози радості, чулися слова подяки Творцеві. Встановлення стало можливим завдяки спецтехніці, наданій начальником УМНС України у Волинській області генералом Володимиром Грушовінчуком...

19 липня 2011 р.
Освята новозбудованого храму Апостола Андрія Первозваного в с. Дубова Корчма Горохівського деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
Є ДЕ МОЛИТИСЬ

Тільки-но торік у квітні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під будівництво храму в с. Дубова Корчма Горохівського деканату. То було місце колишньої господарської споруди, від якої залишилося три стіни. Коли постало питання, чи зводити тут церкву, чи клуб, селяни віддали перевагу церкві (якої в Дубовій Корчмі ніколи не було). І ось трохи більш як за рік, 17 липня, новий храм на честь Апостола Андрія Первозваного сяє золотими верхівками, дзвони кличуть до Служби, а навколо Божого дому на впорядкованій території стоять ті, хто не вмістився всередині.

Після освячення святині, Божественної Літургії та хресного ходу, які разом із владикою відправили декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священик Андрій Шак та інше духовенство, було нагороджено головних жертводавців і натхненників будівництва. Зокрема, голова місцевої селянської спілки, депутат обласної ради Андрій Турак одержав орден Апостола Андрія Первозваного ІІ...

19 липня 2011 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо