Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Сайт Chernectvo.org.ua
ЧЕРНЕЦТВО ОН-ЛАЙН

У минулі віки осередками прогресу були монастирі. Саме тут розвивалась література, ставились наукові експерименти. Згодом в очах секуляризованого суспільства чернечі обителі стали асоціюватись, навпаки, із застоєм думки й регресом.

Але там, де старі середньовічні мури наповнює щира віра молодих, освічених ченців, вони перетворюються в осередки поступу в сучасному розумінні цього слова. А оскільки благовістя теперішньому поколінню не можна ефективно провадити без комп’ютера, чернеча молодь робить це краще, ніж чорноризці, старші літами.

Серед сайтів православних монастирів не пропустіть новий ресурс чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в селі Жидичин Ківерецького деканату нашої єпархії, – Chernectvo.org.ua. В обителі спасається сама молодь, тож сайт, який нещодавно з’явився у всесвітній мережі, дихає побожністю й молодечим запалом. Він пристойно оформлений, має зручний інтерфейс, цікаві, живі...

31 серпня 2009 р.
Архіпастирське слово до нововолинських шахтарів. Світлина Данила Зінкевича
ШАХТАРІ – НАРОД ПОБОЖНИЙ

Годі й казати, наскільки тяжка і небезпечна праця вуглярів. Раз по раз чуємо новини про трагедії на копальнях. Тим часом тут, у Нововолинську, розгортається будівництво єдиної в країні нової шахти. Це копальня № 10 «Нововолинська». Вона вже майже готова до експлуатації. Прокладаються підземні магістралі, зводяться наземні будови.

Шахтарі згодилися з ініціативою настоятеля місцевої парафії Архістратига Михаїла протоієрея Михайла Нідзельського, що там, де вони працюватимуть, конче необхідна православна каплиця. Тож 25 серпня архієпикоп Луцький і Волинський Михаїл разом зі священиками Нововолинського міського деканату здійснив чин освячення ділянки, де навесні має постати християнська святиня на честь Покрови Пресвятої Богородиці. В архіпастирському слові до працівників новостворюваної шахти владика зазначив, що надзвичайно важливо шість днів працювати, а сьомий – «Господу, Богу твоєму»...

31 серпня 2009 р.
Церемонія урочистого підняття Державного Прапора України перед Луцькою міською радою. Світлина з сайта Lutsk.ua
У ДЕНЬ ПРАПОРА

Сьогодні в Луцьку відбулися заходи, присвячені Дню Державного Прапора України. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла в урочистих церемоніях підняття національного стяга взяли участь: на майдані перед облдержадміністрацією – старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, перед міською радою – прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко.

23 серпня 2009 р.
НА ВІЧНУ ПАМ’ЯТЬ

Замковий чоловічий монастир Архангелів у Луцьку. Світлина ієромонаха Якова (Мільяна)На території Замкового чоловічого монастиря Архангелів, що по вул. Кафедральній, 16, розкопали одне з поховань розстріляних 22–23 червня 1941 року в’язнів Луцької тюрми. Ексгумаційні роботи проводять фахівці підприємства «Доля» і представники департаменту культури та збереження історичної спадщини міської ради, кримінальні експерти. 21 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл долучився до прес-конференції, яку провели просто на місці розкопок, та ознайомився з процесом екскумації останків жертв тоталітарного режиму.

23 серпня 2009 р.
УПОКІЙ, ГОСПОДИ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія, кафедральний собор Святої Трійці висловили міському голові Богдану Шибі щиросердечне співчуття з приводу тяжкої втрати – смерті матері Катерини. Нехай милосердний Господь упокоїть її душу в оселях праведних, «де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне».

22 серпня 2009 р.
Освячення меморіальної дошки. Світлина з сайта Volynnews.com
20-РІЧЧЯ РУХУ

Учора священнослужителі нашої єпархії взяли участь у святкуванні 20-річчя створення на Волині Народного Руху України за перебудову. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на урочистій академії в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка, а перед тим клірик кафедрального собору Святої Трійці священик Сергій Медвєдєв із благословення владики освятив меморіальну дошку на приміщенні театру ляльок, де цього дня 1989 року відбулася регіональна установча конференція організації.

20 серпня 2009 р.
ШУКАТИ Й ЗНАЙТИ

На початку серпня ми повідомляли про відкриття на сайті Pravoslavja.lutsk.ua послуги «Новини єпархії – у форматі RSS». І ось сьогодні наше інтернет-представництво поповнилося ще однією зручністю – пошуком інформації по сайту. Редакція бажає читачам комфортного користування єпархіальним інтернет-представництвом і чекати на наступні новинки.

17 серпня 2009 р.
ВШАНУЙМО ЗАХИСНИКІВ ПРАВОСЛАВ’Я

Луцьке братствоЗагальні збори Волинського крайового братства Святого апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського) прийняли звернення до всіх не байдужих до історії України й Православ’я з проханням підтримати богоугодну справу – створення братських некрополя і музею, а також перезахоронення праху перших братчиків. Організація констатує обмаль власних фінансових можливостей належно вшанувати наших попередників, які були захисниками Православної Церкви й українського люду кількасот років тому. Повний текст документа, який підписано головою Братства Андрієм Бондарчуком і настоятелем братського Воздвиженського храму протоієреєм Василем Клочаком, – ось тут

.

17 серпня 2009 р.
Історія Братства в особах і подіях. Художник – Володимир Жупанюк
ІСТОРІЯ В ЕКСПОНАТАХ

Відбулася презентація нової картини відомого волинського художника Володимира Жупанюка «Історія Братства в особах і подіях». Художній твір, який вітворює на полотні славне минуле Луцького Хрестовоздвиженського братства, заснованого 1617 року, представлено у нещодавно відремонтованому приміщенні братчиків, що біля Воздвиженської церкви. Картина стане першим експонатом майбутнього музею організації.

Презентуючи своє художнє дітище, В. Жупанюк, розповів про труднощі в роботі, яка тривала дев’ять місяців. Художник вивчав історію, діяльність Братства, події, побут, одяг тих часів. Тому можна говорити і про правдиве, документальне відтворення минулого. Поки що, до відкриття музею, картина зберігатиметься у фондах обласного краєзнавчого музею.

До речі, як повідомив єпархіальній прес-службі братчик Андріан Ковальчук, «Історію Братства в особах і подіях» придбано коштом голови організації Андрія Бондарчука. І на його ж замовлення незабаром побачить світ ще одна...

17 серпня 2009 р.
ГАРЯЧИЙ МІСЯЦЬ СЕРПЕНЬ

Газета «Волинські єпархіальні відомості»Цими днями виходить серпневе число «Волинських єпархіальних відомостей», головна стаття в якому порушує по-літньому жарку тему.

Розігрів українську релігійну атмосферу, що вже перестала бути такою спекотною, приїзд у нашу країну Патріарха Московського Кирила. Побував він і в нашій єпархії. Як зустріли Первоієрарха РПЦ волиняни, зокрема вірні Київського Патріархату, читайте у статті протоієрея Віталія Собка «Зворотній ефект»...

10 серпня 2009 р.
1-10  11-13
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо