Новини
Указом митрополита Луцького і Волинського Михаїла при чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату створено просвітницько-видавничий центр Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького. Мета – друк книг, проведення конференцій тощо. До складу центру ввійшли: намісник ігумен Константин (Марченко), кандидат богословських наук священик Володимир Вакін, ієромонахи Димитрій (Франків), Никодим (Мартинов).
Уже вийшло кілька видань. «Акафіст до Пресвятої Богородиці перед образом Її „Всецариця“» тотожний тому, що 2010 року побачив світ у єпархіальному видавництві «Ключі», але містить ще й іншу послідовність відправи, необхідну для священнослужителів і хору. «Преподобний Агапіт Печерський. Житіє. Канон. Акафіст» і «Акафіст до Пресвятої Богородиці перед образом Її „Економісса, ігуменя гори Афонської“» – цікаві спроби перекладацької майстерності о. Никодима...
Церква відзначила благодійників, котрі долучилися до відновлення та збереження цілющого джерела Біла Криниця, що в селі Стара Лішня Нововолинського деканату (Іваничівський район). 5 червня декан протоієрей Стефан Фульмес від імені митрополита Луцького і Волинського Михаїла вручив благословенну грамоту сім’ї Зрумів та подарував ікону Почаївської Божої Матері. Нагородження відбулося на завершення водосвятного молебню біля джерела, який відправив о. Стефан спільно з настоятелем місцевої парафії Святителя Миколая Чудотворця священиком Романом Скіраком та іншим духовенством.
Віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяв участь у 20-му благодійному телерадіомарафоні «Поспішаймо робити добро», який відбувся 1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
Звертаючись до глядачів, о. Олександр зазначив, що людина, яка чинить милосердя, збирає для себе духовні скарби. Адже в Біблії сказано: «Радість людині – її добродійність» (Прит. 19:22).
Зібрані кошти підуть на виконання програм Фонду «Житло – сироті», «Участь у долі дітей» (придбання святкового одягу і взуття випускникам, матеріальна допомога обдарованим), «Здорова дитина – здорова нація» (оздоровлення, лікування сиріт, хворих дітей).
Кошти можна переказувати на рахунок: 26000000001727 в ПАТ «Укрсоцбанк» у м. Київ, МФО 300023, код 05810132, Волинське обласне відділення Дитячого фонду України.
1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, при парафії Великомученика й цілителя Пантелеймона в селищі Люблинець Ковельського районного деканату відбулось урочисте відкриття недільної школи. З цієї нагоди настоятель священик Матвій Олійник відслужив Божественну Літургію.
Тут поки що навчатимуться 17 дітей, які опановуватимуть ази православного віровчення, основи християнської етики, історію Церкви в Україні тощо.
Після Служби о. Матвій вручив кожному вихованцеві пам’ятний медальйон із зображенням Спасителя і Богородиці. Для них був накритий солодкий стіл.
Завершилося свято хвилюючим дійством: хлопчики й дівчатка випустили у небо білих голубів – символ чистоти і віри, єднання земного й небесного, Божественної благодаті, духовного багатства.
З нагоди Дня журналіста і Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження митрополит Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці відслужив сьогодні заупокійну літію по спочилих і молебень за живих представників цих фахів нашого краю.
У проповіді владика наголосив на необхідності нести через слово, засоби масової інформації побільше добра. Бо служити ближньому, створеному на образ і подобу Божі, це служити Богові...
4 червня під час відвідання нашої єпархії Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет побував у Музеї історії Луцького Хрестовоздвиженського братства XVII–XXI ст. Його створено стараннями нинішніх братчиків у приміщенні колишнього братського монастиря. Це перший в Україні музей братської організації.
З експозицією Його Святість ознайомив голова Братства Андрій Бондарчук. У ній представлено оригінальні церковні предмети з колекції Волинського краєзнавчого музею, стародруки з бібліотеки Луцького братства, документи давніх подвижників Благочестя, метричні книги братського Чеснохресного храму, минуле й сучасне Братства у живописних творах і світлинах та, власне, стіни монастиря, які теж правлять за експонат...
Своє ставлення до збагачення священнослужителів, зокрема купівлі дорогих автомобілів, висловив Патріарх Філарет під час прес-конференції 4 червня в Луцьку в рамках візиту з нагоди престольного празника кафедрального собору Святої Трійці. Святійший наголосив, що таке їхнє прагнення є пороком, через що від них відступає Божественна благодать. «Те, що в Церкві є такі, – ми бачимо, але Іуда теж був серед дванадцяти. Проте це не значить, що дванадцять апостолів йшли невірною дорогою, – зазначив Первоієрарх. – Так і у наш час є такі серед духовенства, але вони не духовні, бо роблять ставку на земні багатства і не думають про вічне. В Церкві вони є, але за ними не треба йти»...
Нині у Євросоюзі легалізуються одностатеві «шлюби», інші вияви моральної деградації західного суспільства. Чи, з огляду на це, потрібно Україні прагнути членства в Об’єднаній Європі? Чи зможе Церква протистояти цьому наступові гріха? – запитали в Патріарха Філарета на прес-конференції 4 червня під час його перебування в Луцьку з нагоди храмового свята кафедрального собору Святої Трійці...
До цьогорічної першості Європи з футболу створено спеціальний образ. На ньому Спаситель тримає футбольного м’яча, Діва Марія вказує на футбольне поле. Чи правомірне написання такої ікони і як узагалі треба ставитись до цього чемпіонату православним? – Таке запитання до Патріарха Філарета прозвучало 4 червня під час його перебування в Луцьку з нагоди храмового свята кафедрального собору Святої Трійці...
4 червня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у ході візиту на Волинь дав велику прес-конференцію.
Представників засобів масової інформації цікавили стосунки Київського та Московського Патріархатів та з іншими конфесіями, ставлення нашої Церкви до політичної ситуації в країні, євроінтеграції, мовного питання, збагачення духовенства, написання дуже незвичайних ікон, духовні проблеми українців...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи