Новини
21 березня – 15 квітня відділ організації благодійності та соціального служіння єпархії проводить доброчинну акцію «Подаруй дитині книгу в лікарню!»
Нерідко хворим діткам доводиться перебувати в лікарняному закладі довгі тижні, а то й місяці. Ми могли б урізноманітнити їхній час, запросивши у світ казок, винаходів, пригод.
Мета акції – створити бібліотечки при онкогематологічному центрі дитячої обласної клінічної лікарні, Волинському центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи і дітей-інвалідів у с. Жабка Ківерцівського району та інших медичних закладах...
Учора, в першу неділю Великого посту (Торжества Православ’я), в кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь про збереження істинної віри.
Віра Христова зазнала чимало випробувань, зазначив архієрей. Це й боротьба за становлення догматів Православної Церкви, гоніння на християн тощо. Ми ж, сучасники, бачимо розквіт нашої Церкви, підкреслив владика. Однак чи робимо все для того, щоб відстоювати своє право на вільне сповідування православної віри? Чи живемо по-православному, дотримуючись закону Божого, не соромлячись цього перед людьми? Соромитися ми повинні лише своїх гріхів, а боятися не людського поголосу, а гніву Божого, наголосив архіпастир. Потрібно мати лише одне: страх Господній, щоб гідно дати відповідь за своє життя. Тому нам слід дивитися не на когось, а починати з самого себе й уповати лише на волю Божу. Адже Всевишній завжди допомагає тим, хто до Нього...
10 березня інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк взяв участь у презентації альбому «Музей волинської ікони» в одноіменному закладі. Звертаючись до присутніх, о. Юрій зазначив, що, випустивши це видання, музей популяризує не тільки іконопис та мистецтво Волинського краю, а й нашу духовність у цілому. Адже хто пам’ятає своє минуле, той має право на майбутнє.
На сайті розміщено основні публікації чергового, 2-го числа «Волинських єпархіальних відомостей».
Особа Івана Хрестителя добре відома читачам, усі знають свята на його честь, як-от Усікновення. Проте про перше і друге знайдення голови Івана Предтечі, що споминається 9 березня, відомо далеко не кожному. Про ці події розповідає Віктор Гребенюк у рубриці «З церковного календаря».
Нині, з огляду на зміни в політичній ситуації, умови діяльності Київського Патріархату дещо змінилися. Якими вони є тепер у Волинській єпархії, розповів архієпископ Луцький і Волинський Михаїл в інтерв’ю газеті «Сім’я і дім». Уривки з нього опубліковано в нашій газеті під назвою «Труднощі зміцнюють»...
Минулої неділі молодіжне православне братство Преподобного Миколи-Святоші, князя луцького, обрало нового голову, управу та ревізійну комісію. Як зазначено на сайті Chernectvo.org, очільником організації став Олександр Петрусь, а головою ревізійної комісії – декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко).
Минулої неділі чимало парафіян кафедрального Троїцького собору надовго затрималися в храмі після Служби Божої. Цього дня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл представив їм Галицький академічний камерний хор із міста Львова (керівник – народний артист України Василь Яциняк). Знамениті співаки виконали Літургію № 1 – твір видатної композиторки Лесі Дичко, народної артистки України, лауреата Шевченківської премії. Написано її на канонічний текст, але сучасною, не в усьому звичною музичною мовою. Разом з тим це мова, достойна бути вимовленою й почутою в православному храмі. Цей твір – перлина духовної музики наших часів...
Паломницький центр єпархії «Осанна» (керівник Лариса Савчук) відкрив свій сайт: www.osanna.in.ua. Презентацію веб-ресурсу провела представник його розробника (туроператор «Макінтур» – партнер «Осанни») Наталя Дунай 1 березня під час прес-конференції архієпископа Михаїла в трапезній луцького жіночого монастиря Святителя Василія Великого.
На сайті є розклад усіх поїздок до святинь Україні та світу, інформація про країни, їхні реліквії та умови участі в прощі тощо. Тут регулярно розміщатимуть фото- і відеозвіти.
Розробник зробив усе можливе, аби користуватися веб-представництвом було щонайпростіше. Кожен маршрут представлений окремим віконцем, натиснувши на яке, можна отримати необхідну інформацію щодо поїздки...
Днями вся країна й особливо наш край відзначили 140-річчя з дня народження Лесі Українки. Єпархіальне видавництво «Ключі» (керівник Дмитро Головенко) випустило до цієї нагоди збірку її творів «Що дасть нам силу?». Упорядник книги та автор передмови і приміток – літературний редактор інформаційно-видавничого центру єпархії Віктор Гребенюк. Презентація видання відбулася 1 березня під час прес-конференції архієпископа Михаїла в трапезній луцького жіночого монастиря Святителя Василія Великого.
Назва збірки – «Що дасть нам силу?» – це назва одного з порівняно мало відомих віршів Лесі. Дає нам силу Христова віра – кожному християнину й народові в цілому. До цієї думки підводять усі твори цієї книги: поезії, поеми, драматичні твори на біблійні теми та переклади зі Святого Письма.
Книжка вийшла накладом 1000 примірників. Її проілюстровано гравюрами славетних ілюстраторів Біблії XIX століття Гюстава Доре і Юліуса Шнорр фон Карольсфельда...
Владика зазначив, що в 2010-му єпархія зміцніла. Окрім очікуваного загального росту, відбулося чимало важливих, знакових подій.
1. Єпархія одержала велику святиню: невеличкий хрест-ковчежець із часткою животворчого древа, на якому було розп’ято Господа Ісуса Христа. Волиняни вперше вшанували реліквію в Луцьку під час загальноміського хресного ходу Страсної п’ятниці.
2. Архієпископ Михаїл уперше в нашій Церкві відправив чин постригу черниці у велику схиму; схимонахинею стала насельниця луцького жіночого монастиря Святителя Василія Великого...
Ковельський районний декан, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Дубова протоієрей Іван Бонис на запрошення керівника проекту «Під зорею Лесі Українки...» Наталії Тхоржевської взяв участь в учнівській конференції «Що ми можемо зробити для захисту й утвердження рідної мови?», що проходила у Дубівській загальноосвітній школі.
Священик благослив початок заходу й звернувся до присутніх, зазначивши: дуже важливо, щоб ми як свідомі православні українці молилися рідною мовою в храмі і вдома, щоб розмовляли чистою українською мовою, а не суржиком. Також він закликав молодь співати українських пісень, підтримувати українське мистецтво, популяризуючи культурну спадщину нашого народу...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи