Новини
У листопадово-грудневому числі «Волинських єпархіальних відомостей» – чимало цікавих публікацій, зокрема такі:
– розповідь про великомученицю Катерину і «золоте правило проповідництва»: говорити про Бога не тільки живою мовою, а й добираючи дохідливі приклади;
– стаття священика Віктора Ліпчика «Ідолопоклонство сьогодні». Він стверджує, що нині, як і колись, поклоніння ідолам – на кожному кроці...
Паломницька служба єпархії (головна координаторка Лариса Савчук) із благословіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета провела всеукраїнську прощу на Святу Землю «Дорогою Ісуса Христа».
Ця група богомольців під проводом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, як і попередні, побувала в Хайфі, Кані Галілейській, Єрихоні, Лідді, Кумрані тощо. Та цього разу маршрут включав й інші місця паломництва. Це – Лавра Преподобного Сави Освяченого і Церква пастушків.
З усіх древніх монастирів у первозданому вигляді залишилася тільки ця лавра неподалік Єрусалима. Св. Сава заснував її приблизно 493 року. У 614-му під час навали персів тут загинули мученицькою смертю чотирнадцять тисяч ченців. А Церква пастушків – підземний печерний храм, споруджений...
Голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла освятив хрест і місце, де будуватимуть каплицю Апостола Фоми на луцькому кладовищі неподалік с. Гаразджа. У відправі взяли участь клірики кафедрального собору Святої Трійці, зокрема, священик Сергій Медвєдєв (настоятель майбутньої святині).
Звертаючись до присутніх, о. Віталій зазначив, що з давніх-давен біля храмів були поховання вірних. Тому невипадково ця церковця постане на цвинтарі обласного центру, де спочиває так багато людей. А названо її на честь ап. Фоми, бо Церква особливо вшановує його Провідної неділі – в день, коли численні віряни прибувають на міське кладовище, щоби під час пасхальних святкувань пом’янути померлих родичів.
Голову інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрея Віталія Собка, який нещодавно став депутатом обласної ради (фракція ВО «Свобода»), обрано заступником голови постійної комісії облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, засобів масової інформації.
Раніше народні обранці підтримали пропозицію о. Віталія, що цей орган ради повинен називатися саме так, бо ж у проекті рішення передбачали комісію з питань освіти і науки, духовності, культури, релігій, засобів масової інформації. Обґрунтовуючи необхідність дещо змінити назву, а значить і акценти в роботі комісії, священик-депутат зазначив: «Поняття духовності доволі багатозначне, воно узагальнює не тільки питання релігій, а й культури, освіти тощо. Але в суспільстві, колективі, людині духовна складова має бути на першому місці». Тож, на думку о. Віталія, і в назві, і в роботі комісії питання духовності – пріоритет.
За Луцьком, у районі вул. Чернишевського (за ЗОШ № 13), будуватимуть храм на честь апостола Филипа. 27 листопада, у день пам’яті святого, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце, де постане церква.
Перед освяченням сюди прибув хресний хід священнослужителів і вихованців семінарії, які, пройшовши від кафедрального собору Святої Трійці, долучилися до відправи. Із владикою співслужили канцлер єпархіії протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство собору, настоятель парафії священик Володимир Вакін, священнослужителі обласного центру. У богослужінні взяли також участь намісник монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко) із братією, голова Маяківської сільради Ігор Ярмольський та парафіяни...
Настоятель собору Різдва Христового у Володимирі протоієрей Микола Удуд благословив депутатський корпус новообраної міської ради. Душпастир, який також є її депутатом, виголосив молитву на закликання благодаті Святого Духа й окропив присутніх освяченою водою.
Вітаючи народних обранців, о. Микола побажав, щоб Божа ласка завжди була присутня при вирішенні всіх проблем районного центру. Також священик наголосив на своїй діяльності як депутата: першочергове завдання для нього – домогтися, «щоб у неділю не працювали ринки, магазини й люди могли спокійно прийти помолитися до храму».
Настоятель парафії Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в Луцьку протоієрей Михайло Онищук на запрошення голови обласного громадсько-культурного товариства «Холмщина» Миколи Онуфрійчука взяв участь у ювілейній академії «Пам’ятаєм отчий край», присвяченій 20-річчю створення цієї організації. Під час заходу, який відбувся палаці культури обласного центру, священик виступив зі словами вітання та благословіння.
21 листопада, на свято, що йменується Собором Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, на храмі Святого Йоана Хрестителя с. Прилуцьке Ківерецького деканату (настоятель протоієрей Василь Мураль) встановлено нового хреста. Божественну Літургію і чин освячення хресного знамення очолив декан протоієрей Іван Семенюк.
Отець Іван у проповіді перед підняттям хреста, зокрема, сказав: «Цей символ нашої віри перебуватиме під охороною ангелів і архангелів, під охороною архістратига Михаїла. Ваше село – під цією опікою, ваші життя – під охороною сил небесних. Лише слід міцно в це вірити, бути завжди з Богом – і все буде в житті гаразд».
22 листопада інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк на запрошення директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка взяв участь у вечорі пам’яті «Трагічні сторінки історії українського народу», приуроченому до річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років.
Отець Юрій разом із вихованцями Волинської духовної семінарії відправив заупокійну літію. Звертаючись до присутніх зі словом, він наголосив, що «треба завжди пам’ятати про жертв Голодомору, молитися за них, а найголовніше, робити все можливе, щоб ці сторінки нашої історії більше ніколи не повторилися». Адже, як ішлося на заході у 32-33 роках в Україні щодня вмирало 20 тисяч людей. У ті роки вимерло від 7 до 10 мільйонів українців.
На завершення заходу запрошені переглянули документальні фільми «Голодомор. Україна XX століття», «Жити заборонено» й ознайомитися з роботами, представленими на виставці «Голодомор в Україні 1932-1933 років».
Камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько на прохання міського голови Василя Бондаря відслужив молебень на початок усякого доброго діла у храмі Святителя Миколая Чудотворця, що в районному центрі, а також благословив відкриття першої сесії міськради шостого скликання. Отець Володимир привітав депутатів із обранням і нагадав, що будь-яка влада дана від Бога. Тому, підкреслив душпастир, «народні обранці повинні пам’ятати, що вони не пани, а слуги народу». Наостанок декан за дорученням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вручив міській раді архієрейську благословенну грамоту та подарував їй ікону святого Миколая.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи