Новини
Учора, в Міжнародний день рідної мови, у читальному залі обласної бібліотеки для юнацтва відбувся круглий стіл на тему «Мова рідна – мова державна». У ньому взяв участь керівник єпархіального видавничого відділу «Ключі» Дмитро Головенко.
Звертаючись до присутніх, він зазначив, що в телерадіопросторі ми постійно зіштовхуємось із суржиком. «Це не веде нас ні до збагачення мови, ні до збагачення мислення, – підкреслив він. – Тому ми робимо все для того, щоб видавництво «Ключі» стало зразком мовної практики для тих, хто читає. Адже лише книга закладає основи правопису, чуття мови й абстрактне мислення».
Щоб захистити рідну мову, Д. Головенко запропонував «не чекати милості від владоможців, а реально, згідно з Конституцією, вести правовий захист етнічних українців, тобто створювати дієві правозахисні організації зі...
Декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), інспектор із питань місійної діяльності протоієрей Юрій Близнюк, намісник жидичинської обителі Святителя Миколая Чудотворця ігумен Яків (Мільян), капелан Волинського національного університету ім. Лесі Українки протоієрей Віктор Михалевич та інші священнослужителі і ченці взяли участь у IX Всеукраїнському з’їзді «Православна молодь України перед викликами сьогодення», який відбувся 19 лютого в Київській православній богословській академії.
На пленарному засіданні йшлося про подолання викликів, що виникають перед сучасною молоддю на шляху до Бога. У другій частині з’їзду учасники спілкувалися в тематичних секціях...
Суттєву благодійну допомогу для Володимирської центральної районної лікарні пропонує один із медичних закладів французького міста Безансон. Це, зокрема, сучасне медичне обладнання, устаткування, автомобіль «швидкої допомоги». Але щоб доправити французьку допомогу до України, потрібно 32–35 тисяч гривень.
Міський голова Петро Саганюк, головний лікар ЦРЛ Олександр Клачук та голова благодійного фонду «Матері Божої неустанної помочі» протоієрей Микола Гінайло закликають усіх небайдужих допомогти коштами. Адже, як повідомив священик інформаційній службі єпархії, придбати усе це обійдеться куди дорожче, тож негоже упустити такий чудовий шанс поліпшити лікарняні умови.
Кошти необхідно переказувати: Володимир-Волинський міський благодійний фонд «Матері Божої неустанної помочі», р/р 26002230246001, МФО 303440, ВРУ КБ Приватбанк, ідент. код 25088094.
Керівник єпархіального видавництва «Ключі» Дмитро Головенко за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України взяв участь у XVIII Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Крім «Ключів» на національному стенді України було представлено ще Волинську обласну друкарню.
Представник нашої Церкви взяв участь у круглих столах на теми «Дигіталізація як нове завдання у книговиданні», «Роль установ освіти, видавництв і бібліотек у розвитку читання». На семінарі «Книжкова справа сьогодні і завтра», розповів про поширення духовної книги священнослужителями Київського Патріархату. На запрошення Посла України в Білорусі Романа Безсмертного Д. Головенко презентував видання «Ключів» у виставковому центрі нашого посольства для українців Білорусі...
На Стрітення Господнє в читальному залі бібліотеки Волинської духовної семінарії (ВДС) відбувся вечір, присвячений Всесвітньому дню православної молоді. У заході, який організувала консисторія та семінарія, взяли участь інспектор з питань місійної діяльності управління єпархії протоієрей Юрій Близнюк, декан монастирів ігумен Константин (Марченко), намісник жидичинського монастиря Святителя Миколая Чудотворця та духівник Молодіжного православного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, ігумен Яків (Мільян), інші ченці, капелани й студенти навчальних закладів Луцька, братчики, семінаристи.
Про день благочесного юнацтва та православний молодіжний рух на Волині розповів о. Юрій. Капелан Волинського національного університету ім. Лесі Українки протоієрей Віктор Михалевич...
Сьогодні в газеті «Сім’я і дім» опубліковано інтерв’ю архієпископа Луцького і Волинського Михаїла цьому виданню. На прохання головного редактора часопису Юрія Конкевича владика відповів на запитання про життя Київського Патріархату при нинішній владі, ставлення до законодавчих ініціатив щодо стосунків держави і релігійних організацій, діалог між гілками Українського Православ’я, діяльность Волинської єпархії тощо. На нашому сайті інтерв’ю можна прочитати в розділі «Передруки», ось тут.
У неділю, 13 лютого, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Із ним співслужили єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, який того дня відвідав нашу єпархію, та соборне духовенство. За Богослужінням владика Михаїл виголосив проповідь про те, як потрібно вітатися православному християнинові.
Передусім ми повинні розуміти значення вітання, наголосив архієрей. От що означають слова «привіт» або «здрастуй»? Звісно, з філологічної точки зору вони мають якесь своє трактування, але ж їх можна розуміти по-різному і вживати в інших значеннях. Інакше говорити «Доброго дня», коли дійсно ми бажаємо ближньому своєму гарного, приємного дня. Однак, підкреслив високопреосвященний...
11 лютого у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) відбувся Третій віденський бал, мета якого – збір коштів на побудову університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої. Захід благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, зазначивши: «Я радію з того, що благородство душі ми виражаємо у благодійних справах. Це ознака нашого духовного зросту». Архієрей побажав учасникам балу «плідного на добрі справи року, здоров’я та щасливого майбутнього». Із владикою були також капелани ВНУ протоієреї Михайло Бучак і Віктор Михалевич (настоятель майбутньої церкви).
Цього вечора, як зазначено на сайті Vnu.edu.ua, було зібрано 22 тисячі гривень.
31 січня – 9 лютого в консисторії відбулися щорічні звіти й екзаменування духовенства. Священнослужителі всіх деканатів подали архієреєві статистичні дані про парафіяльне служіння, інші відомості щодо душпастирської діяльності в 2010 році, а також склали іспит. Цього року в екзаменаційні білети було внесено питання, відповіді на які дає Послання до пастирів та Соборне слово «Про Помісну Українську Православну Церкву – Київський Патріархат». Ці документи, прийняті на Архієрейському Соборі 21 жовтня минулого року, видано брошурами єпархіальним видавничим відділом «Ключі»...
На сайті парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську Cerkva-nv.com, у розділі «Новини», представлено дві так звані сферичні панорами: інтер’єру храму й території навколо нього. Про це інформаційній службі єпархії 8 лютого повідомив клірик парафії священик Олексій Гольчук, адміністратор цього веб-ресурсу. Виготовлення панорам потребувало серії якісних фотографій, з’єднаних спеціальною програмою в неперервне зображення. Таку технічну новинку в нашій єпархії використовують уперше.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи