Новини
9 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив молебень у кафедральному соборі Святої Трійці за здоров’я організаторів та учасників VI міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня». Вітаючи присутніх, владика пояснив значення слова «берегиня» у його християнському змісті. Зокрема, зазначив, що здавна в українській культурі воно асоціюється з жінкою, яка береже традиції, є турботливою матір’ю і дбайливою господинею. Архієрей закликав мистецькі колективи й надалі популяризувати та зберігати українську народну культурну спадщину, «щоб Господь завжди допомагав і благословляв у цій справі».
Наостанок високопреосвященний вручив організаторам фестивалю український коровай.
14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятить скит Святого Духа чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерецького деканату. Початок богослужіння – 16.00. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією запрошує усіх бажаючи розділити радість торжества.
Під час перебування в Маневичах ковчежця з частинкою мощей святителя й чудотворця Миколая, архієпископа Мирлікійського, сталися два чуда, – повідомив інформаційній службі єпархії настоятель місцевої парафії Святої Трійці священик Михайло Мельничук.
30 вересня громада відзначала 10-річчя та престольний празник храму, який вона будує на честь мучениць Віри, Надії, Любові та Софії. На запрошення настоятеля у святі взяв участь церковний хор із Рівненської єпархії, серед співців якого була Надія Волощук, директорка Будинку дозвілля в Кузнецовську. Після Служби Божої вона воліла якнайшвидше прикластися до мощей святого й просити лише одного: зцілення для рідних. Онука нещодавно зламала ногу, внаслідок чого перестала ходити, а молодша дочка саме перебувала на операції в Києві, наслідки якої не могли передбачити...
Парафія Святої Трійці в Маневичах відзначила 10-річчя та престольний празник храму, який вона будує на честь мучениць Віри, Надії, Любові та Софії. Радість урочистості доповнили освята спорудження дзвіниці та прибуття ковчежця з частинкою мощей святителя й чудотворця Миколая, архієпископа Мирлікійського (святиня постійно зберігається в кафедральному соборі Святої Трійці й інколи з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вшановується в інших храмах нашої Церкви).
Напередодні, 29 вересня, мощі зустріли на околиці селища миряни на чолі з деканом протоієреєм Андрієм Закидальським. Священики пронесли реліквію хресним ходом до Троїцької каплиці (тимчасового храму), де відправили Вечірню з акафістом святому...
Подільська парафія Покрови Пресвятої Богородиці в Києві видала україномовний «Православний молитвослов». Книжку підготували до друку ще 1995 року з благословення блаженної пам’яті Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка). Але за браком коштів це важливе видання побачило світ лише нині.
Тут наведено відомості про хресне знамення та поклони, Місяцеслов, Пасхалію тощо. Молитвослов відповідає всім вимогам для звершення повного домашнього (келійного) правила, для підготовки вірних до причастя, священнослужителів – до звершення Божественної Літургії, він може стати у пригоді співцям, буде корисним чернецтву.
Тексти перекладено з церковнослов’янської мови зі стародруків Успенської Києво-Печерської Лаври, інших вітчизняних та іноземних видань XV–XVIII ст. Подекуди їх звірено зі старогрецькими оригіналами...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з очільниками релігіних організацій нашого краю – членами Волинської ради Церков (ВРЦ). На прохання інформаційної служби єпархії владика повідомив, що пан Борис розповів учасникам зібрання про соціально-економічну ситуацію в області, подякував за міжконфесійний мир, маючи на увазі насамперед православних, попросив релігійних діячів не піддаватися на спокуси втягування релігійних спільнот у політичну боротьбу на місцевих виборах. Щодо останнього владика Михаїл зазначив, що Церква, як і раніше, буде діяти згідно з своїми канонами й відповідно до статуту...
Викладацький склад Волинської духовної семінарії поповнився ще одним священиком. 3 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час недільної Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці висвятив у пресвітерський сан завідувача кафедри церковного права диякона Володимира Вакіна.
Двадцятисемирічний душпастир народився в Луцьку, навчався у нашій семінарії, викладаючи одночасно християнську етику в школі-інтернаті обласного центру. На IV курс перевівся до Київської духовної семінарії, яку закінчив 2005 року за першим розрядом. Кілька літ очолював відділ таборів та паломництва Синодального управління у справах молоді. Після завершення навчання в Київській духовній академії у 2009-му захистив кандидатську дисертацію «Практика та традиція церковного суду в житті Київської митрополії (988–1917 рр.)». Викладав: у православній богословській академії столиці – історію Помісних Церков, Орієнтальних Церков, в аспірантурі – православну психотерапію. Пізніше в академії був завідувачем і викладачем кафедри церковного права...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив каплицю Великомученика й цілителя Пантелеймона, споруджену на території Горохівського психоневрологічного інтернату для інвалідів. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор, капелан інтернату протоієрей Роман Янів, місцеве духовенство. У богослужінні взяли участь голова райдержадміністрації Леонід Андрійчук, голова райради Ярослав Довгополов та інші достойники.
Після відправи владика подякував директорці інтернату Юлії Ковальчук за інціювання будівництва святині та всім, хто долучився до її спорудження. Архієрей побажав, щоб кожен, хто йтиме повз каплицю чи зупиниться тут для молитви, нехай отримає те, що проситиме. «Нехай Господь укріпляє, оздоровлює, оберігає усіх, хто звертатиметься до Нього по допомогу», – зазначив високопреосвященний...
Помічник володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло на запрошення командира 59-го зенітно-ракетного полку, розташованого у Володимирі, полковника Сергія Кузміна побував на черговому урочистому зібранні цього військового формування. Душпастир виступив перед особовим складом зі словом, у якому побажав воїнам чистого неба – і того, що над нами, який належить охороняти зі зброєю в руках, і неба духовного, якого слід пильнувати, як мовить Святе Письмо, «мечем духовним».
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на запрошення управління освіти Луцької міськради з нагоди Дня працівників освіти взяв участь в урочистості, що відбулася в місцевому палаці культури. Вітаючи освітян зі святом, владика зазначив, що «вчитель – це не професія і не звання, а поклик душі, бо лише людина з великим серцем здатна дарувати дітям знання і навчати чеснот». Архіпастир також побажав усім, щоб їхні вихованці були на щабель вищими та успішнішими за них, якими б вони могли завжди пишатися.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи