Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує храм Святого Духа в Берестечку Горохівського деканату. Світлина Юрія Павлюка
ВОСКРЕСІННЯ ДУХУ

У Лазареву суботу архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив храм Святого Духа в селищі Берестечко Горохівського деканату. З ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священик Володимир Курчин, інші священнослужителі. До речі, саме коштом настоятеля у двох кімнатах колишньої школи облаштовано цю невеличку церковцю. Співав хор Успенської парафії с. Скриголово, де теж душпастирює цей священик.

Після урочистої Літургії владика виголосив проповідь, у якій зазначив, що Господь, явивши світові Себе як істинного Бога, має владу не тільки над живими, але й над мертвими. Тому, звертаючись до Отця Небесного з молитвою повернути праведного Лазаря до життя, творить це чудо воскресіння одним словом. Заради тих людей, які йшли за Ним і були вірні Йому. Цей день є провісником іншого свята – Входження Господа нашого до Єрусалима, що називається ще Вербною неділею. «Для нас...

31 березня 2010 р.
АЖ НІЯК НЕ ТЕНДЕНЦІЯ

Нещодавно в Києві відбулося перше засідання комісії з питань протидії церковним розколам та їх подолання Міжсоборної присутності РПЦ. Голова комісії – митрополит Володимир, предстоятель УПЦ МП, його заступник – митрополит Іларіон, який очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.

Під час засідання владика Іларіон сказав, що чимало вірних УПЦ КП бажають повернутися до Російської Православної Церкви і навів приклад: із Київського Патріархату до Московського перейшло сім парафій на Вінничині. На думку митрополита Іларіона, «подобные процессы происходят и в других областях Украины»...

30 березня 2010 р.
Уп’яте в Рожищі напередодні Страсного тижня відбувся Страсний хресний хід
З ХРЕСТОМ СПАСИТЕЛЯ

Уп’яте в Рожищі напередодні Страсного тижня, 28 березня, відбувся Страсний хресний хід місцевого духівництва на чолі з деканом, предстоятелем парафії Різдва Пресвятої Богородиці протоієреєм Василем Шняком спільно з римо-католицьким духовенством.

Процесія пройшла зі стояннями (зупинками), на яких читались уривки з Євангелія. Також віручі мали змогу прикластися до хреста, в якому вмонтовано часточки саме того древа, на якому був розп’ятий Господь, та мощі перших мучеників християнських.

30 березня 2010 р.
Загальноміський Страсний хресний хід у Луцьку
СТРАСНИЙ ХРЕСНИЙ ХІД

2 квітня у Луцьку відбудеться загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу, але цьогоріч уперше процесія нестиме ковчежець із частинкою того хреста, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я.

Зі Святого Передання про хрест Господній відомо, що за дорученням рівноапостольного царя Константина та стараннями його благочестивої матері рівноапостольної Єлени в Єрусалимі, на Голгофі, у IV ст. було віднайдено три хрести. Коли їх прикладали до померлого, змогли визначити, на якому саме розп’яли Ісуса: від одного з них покійник ожив, тобто той хрест дав життя, і його назвали животворчим. Відтоді святиня маленькими частинками розійшлася по всьому світу...

30 березня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл вітає ковельського міського декана протоієрея Анатолія Александрука (тримає мікрофон) з 50-річчям. Світлина Юрія Павлюка
МИРУ!

Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на парафії Великомученика Димитрія Солунського в Ковелі. У співслужінні з духовенством міського і районного деканатів владика відслужив Божественну Літургію, під час якої виголосив проповідь на завершення Великого посту і початок Страсної седмиці.

«Починається Чотиридесятниця днем, що називається Прощеною неділею. Бо піст без прощення один одному – втрачає сенс. Каяття у своїх гріхах, прощення – це стрижень посту... Я як правлячий архієрей нерідко розглядаю всілякі конфлікти, зокрема сімейні, тож можу сказати, що в конфліктах завжди винні обидві сторони: одна спровокувала, інша не стрималась. Але попросити вибачення, примиритися треба і з тими, кому ти завинив, і з тими, хто тобі винен. А простивши – ніколи вже про той гріх не випоминати. Адже молимося, щоб Господь простив нам так, як ми прощаємо винуватцям нашим. Ось ми ходимо до Сповіді, надіємося, що Всевишній простить нам наші гріхи. Але Він простить нам так, як ми прощаємо...

30 березня 2010 р.
Вхід Господній в Єрусалим
ПРЕДСТАТИ ПЕРЕД ТВОРЦЕМ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у свято Входу Господнього до Єрусалима відправив Божественну Літургію в Троїцькому кафедральному соборі Луцька.

На проповіді архієрей зауважив, що під час земного життя Спасителя Його супроводжувала велика кількість послідовників, в тому числі апостоли, спраглі благодаті Божої, бажаючи щомиті бачити Бога Живого. Тому ми сьогодні прийшли до храму, щоб уподібнитись тим, хто був у той час поруч із Христом. Бо вербова гілка – це символ нашої віри, символ шанування Ісуса. У це свято багато людей приходить до храму не тільки освятити вербу, а перш за все покаятись у своїх гріхах, впустити Господа у своє серце, примиритись із ближніми своїми. Високопреосвященний наголосив, що «немає більшої радості, аніж коли людина відчуває близькість Бога».

Владика зазначив, що найбільшою радістю для Господа є визнання нами своїх гріхів, що веде нас до примирення зі Всевишнім, із самими собою та з ближніми своїми. Передусім потрібно ухилятися від осуду...

29 березня 2010 р.
Чин постригу у велику схиму монахині Ксенії (Кирилюк). Світлина Юрія Павлюка
ПЕРША СХИМОНАХИНЯ

Учора, у Вербну неділю, в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря, що в обласному центрі, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив чин постригу у велику схиму. Найсуворішу чернечу обітницю прийняла насельниця обителі монахиня Ксенія (Кирилюк). За даними інформаційної служби єпархії, 80-річна Єва (таке ім’я їй дано під час постригу) – перша схимонахиня в Київському Патріархаті.

У богослужінні взяли участь намісниця ігуменя Анастасія (Заруденець), намісник жидичинської Миколаївської обителі ігумен Константин (Марченко), ченці й черниці монастирів нашої єпархії, чимало мирян.

Наприкінці відправи владика звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що прийняття великої схими – велике самовіддане служіння Богові. Тій, хто приймає це служіння, «все життя треба вчитися і все життя потрібно духовно рости», – наголосив архіпастир...

29 березня 2010 р.
Протоієрей Микола Цап
ВАРТІ ДОБРИХ СЛІВ

Учора канцлер протоієрей Микола Цап з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на урочистій академії з нагоди 25-річчя створення історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», що відбулася в будинку, де жила сім’я Косачів. У виступі отець Микола привітав ювілярів, зазначив важливість їхньої роботи на ниві культурного, духовного відродження, вручив колективу заповідника благословенну грамоту владики, подарував Святе Письмо.

27 березня 2010 р.
Протоієрей Микола Гінайло
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ...

Протоієрей Микола Гінайло з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував у селищі Рокині Луцького районного деканату на форумі козацьких громад України «Козацьке коло», який організувала громадська організація «Волинська Січ Війська Запорозького». Мета заходу – утвердження українських національних традицій, залучення підростаючого покоління до козацьких звичаїв тощо.

Душпастир перед початком форуму відслужив подячний молебень та благословив козацтво на добру справу.

27 березня 2010 р.
Газета «Волинські єпархіальні відомості»
НОМЕР ДО ВЕЛИКОДНЯ

У березневому числі «Волинських єпархіальних відомостей», яке вийшло сьогодні, пасхальне послання архієрея ілюструється іконою «Воскресіння Господнє – Зішестя до аду» (перша половина XVIII ст.). Вона походить із села Проходи на Ратнівщині. Мистецтвознавець Лариса Обухович розповідає про цей зовсім не провінційний образ.

Є в цьому номері й проповідь владики на свято Благовіщення – «За прикладом Марії». Нею ми відкриваємо нову рубрику – «Амвон».

Ще одна нова рубрика – «Пізнаємо Біблію». Розпочинаємо від самого початку: від пояснення оповіді про перший день творіння...

26 березня 2010 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо