Новини
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, який перебував у нашій єпархії з офіційним візитом, висловили найщиріші співчуття генеральному консулу пану Томашеві Яніку з приводу трагічної загибелі в авіаційній катастрофі під Смоленськом Президента Леха Качинського та інших високоповажних осіб, серед яких і духовні особи – православний архієпископ Мирон (Ходаковський), католицький єпископ Тадеуш Плоскі та інші.
Владики Михаїл і Симеон залишили запис у жалобній книзі Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку і разом із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом та священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці відправили тут заупокійну літію.
Слова співчуття архієпископ висловив також у короткому інтерв’ю Люблінській телерадіокомпанії, зазначивши, що «біль наших сусідів є і нашим болем. Тому ми просимо у своїх молитвах, щоб Господь укріпив польський народ у цей особливий час випробування. Нехай жоден народ не зазнає такої великої трагедії».
Учора, в неділю Апостола Фоми (другу після Пасхи), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію і панахиду в луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі і виголосив проповідь про поминання померлих. Владика зазначив: цього дня ми молимося за спочилих із надією, що Господь помилує їх. Сумуємо за нашими рідними, проте, як каже апостол Павло, – радіємо воскресінню. Тому сьогоднішнім спільним Богослужінням просимо, щоб Господь як Чоловіколюбець простив їм гріхи та дарував небесні оселі, де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне.
Оскільки цього дня у Луцьку відзначали Проводи, архіпастир підкреслив, що, перебуваючи на цвинтарі, православним християнам не варто поспішати відправляти заупокійну молитву, якнайшвидше вишукуючи когось із священиків. Треба побути довше коло могили, подумати про...
Минуло 100 років від дня народження народної художниці Лідії Спаської. Вона народилася 5 квітня 1910 року в Умані, а з 1911 по 1947 роки проживала в Луцьку. Окрім живопису, графіки, портрету, багато сил віддала сакральному мистецтву. Вона розписувала церкви, зокрема, в Острозі, Луцьку, Києві, селах Волині Бодячеві, Озері, Гавчицях (де проходило її дитинство).
У луцькому кафедральному Троїцькому соборі художниця працювала наприкінці 60-х років. Тут їй належать настінні розписи «В’їзд Господній у Єрусалим», «Нагірна проповідь Ісуса Христа», а також частини вівтаря. 1970 року розписала й Феодосіївську церкву в Луцьку.
15 серпня 2000 року Лідія Спаська померла і похована в Гавчицях.
7 квітня, коли в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Ковеля відзначають престольний празник, тут відбулось урочисте освячення нижнього храму. Цікава деталь: при відбудові цього Божого дому, який було вщент зруйновано за радянських часів, віднайшли фундамент давньої церкви. Цю знахідку, уже як історично-духовну цінність, залишили недоторканною під склом у нижньому храмі.
Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний декан протоієрей Іван Бонис, настоятель собору протоієрей Василь Мичко та інше духовенство.
Владика виголосив проповідь, у якій зазначив: Благовіщення Пресвятої Богородиці – це свято, що є провісником народження Ісуса Христа, Який Своїми стражданнями та смертю викупив нас від гріха...
До всіх людей, кому небайдужа доля людини, звертається за допомогою мати 24-річного юнака, якому потрібна пересадка єдиної нирки. Донором виступає його матір. Щоб здійснити цю складну операцію, необхідно мати 15 000 доларів. Таких грошей у родині немає.
До інформаційної служби єпархії надійшов лист мами Миколи. Ось що вона пише, прохаючи про поміч: «Йому лише 24 роки. Це вік цвітіння і радості, праці і кохання, веселощів і сміху, а мій син не може посміхатись сходу сонця, його тіло скуте жахливим болем. Його діагноз: хронічна хвороба нирок 5 степені, вроджена аномалія силовидільної системи, єдина ліва нирка, лівобічний гідронефроз, хронічна недостатність нирок 5 степені, термінальна, мієлотоксична анемія»...
Ректор Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець разом із викладачами та вихованцями привітав усіх православних нашого краю з Воскресінням Христовим. Він закликав подбати про духовне оздоровлення нації, поповнюючи ряди студентів семінарії, яка готується до реорганізації в академію. Ректор також підкреслив, що найбільше щастя для батьків, коли дитина обрана для найвищого служіння – Богові й людям.
Детальніше – на сайті www.volynska-seminaria.org.ua.
Згідно з церковним календарем, після Великодня Церква, розділяючи радість Пасхи Христової зі спочилими, у надії воскресіння по-особливому поминає їх.
На Проводи після Літургії відправляється вселенська панахида. Вірянам належить прийти до церкви, подати пом’яник за упокій, принести паску та інші святкові наїдки. Після храмового богослужіння треба відвідати могили родичів і запросити священика помолитися за небіжчиків та окропити поховання освяченою водою.
Священнослужителі луцького Свято-Троїцького собору відправлятимуть ці заупокійні літії (короткі панахиди) за таким розкладом: у четвер, 8 квітня, – кладовище по вул. Рівненській, у суботу й неділю, 10–11 квітня, – міський цвинтар біля с. Гаразджа. В інших парафіях літії служитимуться згідно з їхнім розпорядком...
(оновлено)
Православні християни з духовним піднесенням і великою радістю зустріли найвеличніше свято – Воскресіння Христове. У всіх храмах нашої єпархії відправлялися урочисті пасхальні Богослужіння.
На майдані перед луцьким кафедральним собором Святої Трійці вже у Велику суботу з 12.00 до 21.00 освячували пасхальні страви, але з умовою, що споживати їх можна буде лише після святкової Божественної Літургії. Протягом цього часу в головному храмі області побували десятки тисяч вірних, які несли прикрашені кошики з різномонітними наїдками.
О 23.20 розпочалася відправа Опівнічної. Після неї хресна хода на чолі з архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом тричі обійшла храм. Далі – Рання і Божественна Літургія, які було відслужено дуже урочисто. З владикою співслужили декан собору протоієрей Микола Нецькар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інше духовенство. Радість торжества розділив...
Сьогодні в Луцьку відбувся загальноміський Страсний хресний хід. Процесія пройшла від Замкового чоловічого монастиря Архангелів вулицями Кафедральною, Братковського, Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа.
Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу. Але цьогоріч архієпископ Луцький і Волинський Михаїл не тільки ніс великого хреста, символічно повторюючи страждальну дорогу Спасителя. Архієрей ішов ще й із невеличким хрестом-ковчежцем, де вміщено частинки мощей невідомих святих і, найголовніше, дрібну частку того животворчого древа, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я...
Інспектор з питань місійної діяльності духовної консисторії протоієрей Юрій Близнюк із благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на відкритті 14-ої виставки-конкурсу дитячої писанки «Писанковий дивосвіт» у Луцькій художній школі. Захід оргнізували цей навчальний заклад, Департамент культури та збереження культурної спадщини міської ради.
Отець Юрій відзначив: приємно спостерігати за тим, як щороку все більше й більше дітей приєднується до духовних традицій через відродження писанкарства.
На виставці представлено понад 900 писанок. Найталановитіших нагородили почесними грамотами та художньою літературою.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи