Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Храм Святителя Василія Великого у Володимирі. Світлина протоієрея Віталія Собка
СТАРІША, НІЖ ВВАЖАЄТЬСЯ?

Минулого тижня м. Володимир відвідав Герой України, директор Львівської картинної галереї Борис Возницький. Як повідомив інформаційній службі єпархії помічник володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло, відомий мистецтвознавець оглянув пам’ятки архітектури, відвідав історичний музей. Гість у цілому високо оцінив стан збереження пам’яток, однак зазначив, що ряд ікон у Василівському храмі (настоятель – протоієрей Тарас Стефура) потребують реставрації та запропонував декілька з них відреставрувати безкоштовно. До речі, на його думку, цю церкву-ротонду, одну з найстаріших святинь Київського Патріархату, зведено не в XIV столітті, як вважається сьогодні, а наприкінці XII – на початку XIII століть (саме в цей період були побудовані подібні в Україні та Європі).

23 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує луцький дошкільний навчальний заклад № 39. Світлина прот. Віталія Собка
НАРОДЖУЙТЕ ДІТЕЙ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання адміністрації луцького дошкільного навчального закладу № 39, що по вул. Маковського, 1 (завідувачка Світлана Росляк), освятив реконструйовану будівлю цієї установи. В богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, інші представники місцевої влади, керівництво та колектив закладу, батьки й діти.

Вітаючи учасників свята, владика зазначив: «Хочеться побажати сьогодні особливого Божого благословення тим жінкам, які відважуються в наш час народжувати. Адже у Святому Писанні сказано, що „жінка ... спасеться через народження дітей, якщо буде у вірі й любові та в святості з цнотою“ [1 Тим. 2:14–15]. Тож майте сміливість народжувати, кому Господь дає такий дар, і нехай ваші діти будуть щасливими».

22 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл окроплює освяченою водою ветеранів УПА. Світлина протоієрея Віталія Собка
БОГОВІ Й УКРАЇНІ

Учора, в Неділю першу Великого посту, в день Торжества Православ’я, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протієрей Микола Нецькар та інші священносулжителі, відправивши Божественну Літургію і молебень у кафедральному соборі Святої Трійці, прибули до палацу культури обласного центру, де взяли участь в урочистому нагородженні Луцькою міською радою ветеранів УПА. Владика привітав учасників, подякував ветеранам за неоціннений життєвий подвиг і, бажаючи духовного й тілесного здоров’я, благословив на подальше служіння Богові й Україні.

22 лютого 2010 р.
Протоієрей Іван Семенюк
КАДРОВІ ЗМІНИ

Указом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла призначено нового ківерецького декана. Ним став настоятель Покровського собору в Ківерцях протоієрей Іван Семенюк (досі ці обов’язки тимчасово виконував цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк). Також владика доручив канцлерові протоієрею Миколі Цапу тимчасово опікуватися луцьким міським деканатом.

Новопризначеному ківерецькому бланочинному 37 років. У священному сані з 1994 року: під час навчання у Волинській духовній семінарії висвячений на диякона й пізніше на священика митрополитом Йоаном (Боднарчуком). Був настоятелем парафії Воздвиження хреста Господнього в Луцьку, згодом у цьому ж місті, з 2006-го, – настоятелем Свято-Феодосіївської громади. З 2004 року й донедавна був луцьким міським деканом, з 2005-го виконує послух обласного благочинного. Отця Івана відзначено різними церковними нагородами, востаннє – митрою (1999 р.).

22 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дає інтерв’ю телекомпанії «Аверс» із приводу самовільного знищення бродячих тварин. Світлина протоієрея Віталія Собка
ДО ТВАРИН – ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю телекомпанії «Аверс» із приводу самовільного знищення бродячих тварин. Проблема ця справді набула несподіваної гостроти, бо численні зграї здичавілих собак стали загрожувати здоров’ю городян, особливо дітей. Засоби масової інформації наповнені розповідями про покуси і малюків, і дорослих скаженими псами. Тож деякі лучани, не чекаючи, доки міська влада «розкачається», взялися за наведення порядку самі.

Проти цього запротестували «зелені», що й зрозуміло. Разом з тим, боротьба за права тварин стала невід’ємною ознакою західного лібералізму. Знаючи надмірності сучасної демократії, що потрохи докочуються і до України, важливо чітко висловити думку Православної Церкви не тільки, скажімо, щодо евтаназії чи мужолозтва, а й щодо прав тварин...

19 лютого 2010 р.
Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку. Світлина Сергія Дубинки
ПЕРШІ ПОСТОВІ ВІДПРАВИ

Закінчується перший тиждень Великого посту, який порівняно з іншими відрізняється особливою строгістю. Від Прощеної неділі й по сьогодні включно архієпископ Луцький і Волинський Михаїл щоденно, зранку й увечері, перебував на Богослужіннях у кафедральному соборі Святої Трійці.

Після першої постової Вечірні, відправленої минулої неділі, владика прочитав спеціальні молитви на початок святої Чотиридесятниці, виголосив велику проповідь про піст, наголосивши на важливості простити ближнім їхні провини й просити прощення у них за свої. Після цього єпархіальний архієрей першим подав приклад: вибачився перед священнослужителями й вірянами за все, чим кого образив.

З понеділка по четвер владика під час великого повечір’я очолював читання покаянного канону святителя Андрія Критського, в середу й п’ятницю зранку – Літургії ранішеосвячених Дарів. А сьогоднішню Службу високопреосвященний завершив читанням канону на честь великомученика Феодора Тирона, який під час гоніння на православних за імператора Юліана Відступника 362 року вчинив чудо. Святий явився архієпископові Євдоксію...

19 лютого 2010 р.
«Великий покаянний канон святого Андрія Критського та житіє преподобної Марії Єгипетської»
ПУБЛІКАЦІЯ ДО ПОСТУ

Слово «канон», що попервах у греків означало мірильну палицю – щось на зразок нашого дерев’яного метра, згодом набуло нових значень. Одне з них – особливий піснеспів установленої форми, змістом якого є пояснення та прославлення священної особи чи події.

Канони писали багато церковних літераторів, та найславетніший із них – святитель Андрій, архієпископ Критський, який жив у VII–VIII століттях. Його перу належить Великий покаянний канон, що служиться відповідними днями Великого посту: в першу седмицю – частинами, у п’яту – повністю, коли також читається житіє преподобної Марії Єгипетської.

Великий канон так іменується і за обсягом (бо містить 250 тропарів – коротких піснеспівів, тимчасом як інші – зо тридцять), і змістом (бо автор вибрав для нього найвизначніші уривки зі Старого й Нового Заповітів), і висотою думки, і силою її висловлення...

17 лютого 2010 р.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ружин Турійського деканату. Світлина Юрія Павлюка
ДУХОВНЕ БАГАТТЯ РУЖИНА

Учора, в сиропусну, прощену неділю, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ружин Турійського деканату. Разом із владикою чин освячення, святкову Божественну Літургію і хресний хід навколо церкви відправили декан протоієрей Микола Даньків, настоятель парафії священик Олег Гремалюк та інші священнослужителі.

Попередній Різдво-Богородичний храм у Ружині, дерев’яний, але на кам’яному підмурівкові, було зведено ще 1787 року на кошти поміщика Людвіга Вільги. Простояв він до 1944-го. Дім Божий спалили німці, а камінням із фундаменту мостили дорогу.

Відтоді церкви в селі не було, та за останніх чотири роки ружинці спорудили нову, теж Різдво-Богородичну. Збирали гроші всією громадою, та найбільше постаралися голова сільради Григорій Римарчук, член Національної комісії зв’язку України Петро Семерей (колишній ружинець). Їх владика нагородив орденами Миколая Чудотворця, ще одинадцять добродійників – благословенними...

15 лютого 2010 р.
Традиційна щорічна прес-конференція архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Світлина Леоніда Максимова
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ЄПАРХІАЛЬНОГО АРХІЄРЕЯ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський під час традиційної щорічної прес-конференції, яка відбулася у Василівському жіночому монастирі, звернувся до волинян із спеціальним посланням – Словом на Великий піст. Владика наголосив на важливості цього періоду, закликав належно провести його, прикладаючи особливі старання у духовному вдосконаленні. Разом із тим владика оприлюднив Звернення щодо Великого посту до керівників області, міст, районів і сіл, ЗМІ, журналістів, працівників культури, власників та директорів розважальних закладів, місць громадського харчування. У документі високопреосвященний просить посадовців та інших достойників не перешкоджати християнам проводити піст, а створювати відповідні умови для особливого настрою.

Також архієрей розповів представникам ЗМІ про діяльність Київського Патріархату на Волині в 2009-му році, зазначивши, що це був черговий рік росту нашої єпархії. Зокрема, минулого року: розпочали пастирське служіння 12 нововисвячених священнослужителів, більшість із яких – випускники...

09 лютого 2010 р.
ОБЕРІГАТИ БОЖИЙ ДАР

Учора до архієпископа Луцького і Волинського Михаїла надійшло звернення начальника теруправління Держгірпромнагляду по Волинській області К. Іванова і начальника ДП «Волинський ЕТЦ» М. Міцури. У документі йдеться про виробничий травматизм, що завдає людям непоправних втрат. «Необачне та необережне поводження на робочих місцях, нехтування елементарними правилами безпеки призводить до втрати здоров’я та життя», – зазначають посадовці, наголошуючи, що торік «на підприємствах області травмовано 152 особи, смертельних травм зазнали 10 осіб».

Тому К. Іванов і М. Міцура просять священнослужителів застерігати парафіян від усього, що спричиняє нещасні випадки й професійні захворювання, у вселенську поминальну суботу пом’янути і загиблих на виробництві.

Його високопреосвященство, визнавши слушність думок, викладених у зверненні, благословляє священикам єпархії служити панахиди по жертвах травматизму та нагадувати вірним, що нехтування правилами безпеки – це нехтування неоціненного Божого дару – людського життя.

05 лютого 2010 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо