Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

П’ЯТЬ РОКІВ ТОМУ

17 березня 2009 р.

Могила митрополита Луцького і Волинського Якова (Панчука). Світлина Данила Зінкевича16 березня 2004 року спочив у Бозі митрополит Луцький і Волинський Яків (Панчук) – ієрарх, який свого часу приклав дуже багато зусиль для утвердження Київського Патріархату. З нагоди 5-річчя упокоєння владики Якова вчора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив заупокійну літію на могилі митрополита, що біля кафедрального собору Святої Трійці. У богослужінні взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан Троїцького собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі, викладачі та вихованці місцевої духовної семінарії, парафіяни, родичі митрополита.

17 березня 2009 р.
І ЗАКАРПАТТЯ НАМ РІДНЕ

16 березня 2009 р.

Боротьба закарпатських українців за незалежність від чеських і угорських поневолювачів напередодні Другої світової війни – коротка, але яскрава сторінка нашої історії. На Закарпатті, або ж Карпатській Русі, з листопада 1938 року діяла Організація народної оборони «Карпатська Січ». Коли ж 15 березня 1939 року ця частина тодішньої Чехо-Словаччини проголосила незалежність, «Карпатська Січ» стала національною армією. За декілька днів більшість Карпатської Русі при потуранні гітлерівської Німеччини була окупована угорською вояччиною. Українське військо, що налічувало близько двох тисяч бійців, загинуло в боях із чехами й угорцями (у гірських районах збройний опір тривав до кінця травня). У «Карпатській Січі», відгукнувшись на клич ОУН боронити Закарпаття, крім місцевих українців билися й хлопці з інших країв, зокрема з Волині...

16 березня 2009 р.
ДЛЯ МОЛОДІ

14 березня 2009 р.

Під час круглого столу «Капеланське служіння в навчальних закладах – основа духовного виховання нації», який провели у Волинському інституті ім. В. Липинського МАУПУ Волинському інституті ім. В. Липинського МАУП уперше відбувся круглий стіл «Капеланське служіння в навчальних закладах – основа духовного виховання нації». У ньому взяли участь старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелани: Волинського національного університету ім. Лесі Українки – протоієрей Михайло Бучак, Інституту ім. В. Липинського – протоієрей Віктор Михалевич, Луцького біотехнічного інституту – священик Андрій Ротченков, Технікуму Національного університету харчових технологій – протоієрей Василь Клочак. Окрім отців капеланів, які здійснюють душпастирську опіку в навчальних закладах Луцька, на захід було запрошено проректорів (заступників директорів) з виховної роботи, представників студентського самоврядування.

Після зацікавленої розмови учасники круглого столу ухвалили перелік спільних заходів, пов’язаних із духовним вихованням студентів, який запропонували усім вузам Луцька. Серед них – благодійні акції на православні свята, паломництва, тематичні зустрічі з капеланами, християнські молодіжні табори...

14 березня 2009 р.
ТРИДЦЯТЬ ТРИ ПАРАФІЇ

13 березня 2009 р.

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду нашої Церкви, яке було проведено в Києві під головуванням Патріарха Філарета. За повідомленням офіційного сайта Київського Патріархату Cerkva.info, архієреї розглянули кілька поточних питань, серед яких найголовнішим стало прийняття до УПЦ КП тридцяти трьох парафій УАПЦ у Тернопільській області. У зв’язку з переходом такої кількості громад утворено нову єпархію – Тернопільсько-Теребовлянську.

13 березня 2009 р.
КАНЦЛЕРУ ЄПАРХІЇ – 40

12 березня 2009 р.

Канцлер Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Микола ЦапДнями канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап відзначив своє сорокаріччя (яке випало на перший тиждень Великого посту). Із цієї нагоди до Луцька приїхали усі отці декани. Вони, інші священнослужителі відправили Божественну Літургію ранішеосвячених Дарів у кафедральному Троїцькому соборі, молячись за здоров’я і благоденство ювіляра.

Отець Микола народився 3 березня 1969 року в с. Пісочна на Львівщині в священичій сім’ї. У 1993 році після закінчення Львівської духовної семінарії прийняв у Луцьку сан диякона, невдовзі – пресвітера. З 1994 року й понині він є настоятелем парафії Великомученика Юрія Переможця в цьому місті, викладачем Волинської духовної семінарії. 2002 року закінчив Львівську духовну академію, у 2008-му – Національний університет «Острозька академія» (магістр релігієзнавства). 2003 року нагороджений митрою, 2007-го – церковним орденом Святителя Миколая Чудотворця. Посаду канцлера Волинської єпархії душпастир займає з 29 липня 2003 року.

12 березня 2009 р.
ШЕВЧЕНКО І ПАТРІОТИЧНА ГОРДИНЯ
(оновлено)

10 березня 2009 р.

Архієпископ Михаїл виголошує проповідь біля пам’ятника Т. Шевченку в Луцьку. Світлина Данила ЗінкевичаСьогодні, у чергову річницю кончини приснопам’ятного раба Божого Тараса, до монумента Шевченкові у центрі Луцька прийшло чимало людей, щоб «спом’янути незлим тихим словом». Тобто помолитися Господеві за прощення його гріхів й оселення в Царстві Небесному. Панахиду очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. У ній взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці та міського деканату, викладачі і вихованці Волинської духовної семінарії на чолі з ректором протоієреєм Ігорем Швецем. До Богослужіння долучився також представник УГКЦ єпископ Йосафат.

Владика Михаїл у проповіді наголосив, що зовнішній вияв шани до Кобзаря повинен підкріплюватися внутрішніми змінами у розсвареному українстві. Бо якщо кожен бачить себе більшим патріотом, ніж інші, й поборює тих інших, то в результаті страждає вся українська справа. Високопреосвященний сказав: «Може не бути війни, але така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться. І може бути така розбудова незалежності, що ніякий ворог України гіршого не...

10 березня 2009 р.
ВІЗИТ НА ВОЛИНЬ

10 березня 2009 р.

Єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк7–9 березня на запрошення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у нашій єпархії перебував єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (Левків). Тут, на Волині, преосвященний здобув богословську освіту, був намісником Миколаївського монастиря у Жидичині.

Обидва владики відслужили кілька відправ у кафедральному соборі Святої Трійці. На Літургії в Неділю торжества Православ’я єпископ Марк подякував волинянам за духовну атмосферу, в якій він зростав як монах і священик, попросивши молитися за нього та ввірену йому кіровоградську православну спільноту, щоб Господь благословив духовне зростання мешканцям Придніпров’я.

Оскільки на Кіровоградщині Київський Патріархат має дещо слабші позиції, ніж на Волині, архієрей побував у Волинській духовній семінарії та запросив її вихованців після здобуття освіти їхати служити у його єпархію.

Також владика Марк відвідав жидичинську обитель, поспілкувався з ченцями та місцевими вірянами.

10 березня 2009 р.
НА СИНОДІ

28 лютого 2009 р.

Засідання Священного Синоду УПЦ КП. Світлина з сайта Cerkva.infoАрхієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду (владика є тимчасовим членом цього органу управління Церкви протягом 2009 року), який проходив у Києві під головуванням Патріарха Філарета.

Офіційний сайт УПЦ КП Cerkva.info повідомляє, що ієрархи розглянули й прийняли рішення з різних питань церковного життя. Зокрема, було вирішено урочисто відзначити у цьому році 300-річчя упокоєння святителя Димитрія Ростовського (українця за походженням, автора відомого багатотомного видання «Житія святих») та гетьмана Івана Мазепи (жертводавця, фундатора й будівничого багатьох українських храмів і монастирів). Також Синод вкотре закликав Московський Патріархат припинити практику так званого повторного хрещення, яку в цій Церкві вживають щодо охрещених у Патріархаті Київському, оскільки «ця практика є грубим порушенням Священного Писання, Символу віри, догматів і канонів...

28 лютого 2009 р.
ПРАХ ЗАГИБЛИХ СТУКАЄ В НАШІ СЕРЦЯ

27 лютого 2009 р.

Замковий чоловічий монастир Архангелів у Луцьку. Світлина ієромонаха Якова (Мільяна)У Луцькій міській раді відбулась нарада щодо увічнення пам’яті в’язнів Луцької тюрми, яких було знищено без суду і слідства на початку радянсько-німецької війни. Зібрання очолив заступник голови міськради Анатолій Пархом’юк. Оскільки нині частина масових захоронень перебуває на території Замкового чоловічого монастиря Архангелів, то в нараді взяли участь намісник обителі ігумен Святополк (Канюка), та представник духовної консисторії – канцлер протоієрей Микола Цап. Ними, зокрема, висловлено пропозицію, щоб після розкопок, проведених волинськими науковцями, усіх загиблих перепоховали поруч із монастирем, створивши пантеон.

Роботи мають розпочатися навесні з ексгумації тих останків, які покояться на монастирському подвір’ї.

27 лютого 2009 р.
РАДУЙТЕСЯ Й ВЕСЕЛІТЕСЯ!

27 лютого 2009 р.

Тимчасовий храм Великомученика й цілителя Пантелеймона в селищі Люблинець Ковельського районного деканату. Світлина Данила ЗінкевичаАрхієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав парафію Великомученика й цілителя Пантелеймона у селищі Люблинець Ковельського районного деканату. Він освятив престіл новозведеного невеличкого храму поруч із будівництвом іншого, великого.

«Коли бралися за спорудження цього Божого дому, напевне ж, хтось вагався – чи стане сил, чи вистачить грошей. А Господь дав і сил, і жертводавців – від серпня по грудень каплицю звели. І великий храм так само з Божою поміччю зведете. Цю справу вашого життя будуть споминати по всі віки. Усякі життєві труднощі перемагайте з вірою, бо з вірою, як написано в Євангелії, горі скажи – рушся! і вона рушиться. Усі труднощі перемагайте з радістю. Бо Всевишній не створив людину для страждань, а створив для радості, навіть у випробуваннях. Тож ідіть по життю, радіючи усьому, що посилає Творець, і діліться з усіма цією радістю віруючої людини», – сказав у проповіді владика...

27 лютого 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо