Новини
Учора в Києві пройшов Другий з’їзд військових священиків (капеланів) Київського Патріархату. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу єпархію представляв старший капелан протоієрей Олександр Безкоровайний.
Загалом цей з’їзд не у всьому виправдав сподівання, – повідомив єпархіальній прес-службі о. Олександр, – хоча обмін досвідом священнослужителів з різних єпархій, які трудяться на цій ниві, був корисним. На його думку, капеланське служіння треба суттєво удосконалювати, систематизовувати. І в цій справі важливою складовою має бути методична, координаційна й ініціативна діяльність Синодального управління, що відповідає за цю сферу. Також вкрай необхідно, аби управління посилило співпрацю з органами влади, командуванням Збройних Сил, щоб залучало до своєї праці досвічених душпастирів із регіонів. Старший капелан Волинської єпархії зазначає, що дуже важливо покращити навчання теперішніх і майбутніх капеланів, запровадивши спеціальні курси при семінаріях чи академіях, та вирішувати питання їх матеріального забезпечення.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звільнив протоієрея Віктора Пушка від обов’язків луцького районного декана на його прохання та призначив на цю посаду настоятеля парафії Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка протоієрея Володимира Присяжнюка.
Новопризначеному деканові 35 років. Народився в Почаєві, закінчив Мирогощанський радгосп-технікум, а після служби в армії – Волинську духовну семінарію (ВДС). Митрополитом Луцьким і Волинським Яковом висвячений на диякона (14 жовтня 1998 р.) та священика (17 грудня 2000 р.). З 23 травня 2001 року о. Володимир – настоятель Гіркополонківської парафії. Протягом кількох років був помічником інспектора ВДС та інспектором цього закладу. Відзначений різними церковними нагородами (остання – хрест із прикрасами). Одружений, виховує сина.
(оновлено)
У день спомину великомученика Юрія Переможця архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав Свято-Юріївську громаду в обласному центрі. У співслужінні з настоятелем парафії канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом та іншим духовенством владика освятив два кивоти з іконами святих Миколая і Варвари, відправив Божественну Літургію, виголосив глибоку, змістовну проповідь.
«Хоч би скільки жила на світі людина – це мить проти вічності, і кожен дасть відповідь перед Усевишнім, на що ти потратив своє земне життя. А єдине, на що його слід потратити, – це на підготовку до вічного життя, на подолання усіляких перепон на шляху до нього. Можна перемогти народи й держави, можна зруйнувати неприступні фортеці, але найважчі битви – у серці людському, найважче перемогти спокуси у самому собі. Юрій Переможець, покровитель вашого храму й громади, зображається як воїн, що списом пронизує змія. Цей змій уособлює всяке зло, особливо ж зло, що таїться у нас самих, що жере нас ізсередини і з яким кожен із нас має вести нещадну боротьбу»...
(оновлено)
У третю неділю по Воскресінні Христовому в Іваничах відбувся уже традиційний хресний хід до кургану слави, де покояться патріоти, закатовані радянською владою в тюрмі НКВД. З усього району туди звозили людей, які жили ідеєю незалежної держави, згадують очевидці.
Чимало дітей, молоді, людей старшого покоління цього дня прийшли до кургану віддати шану загиблим. Священнослужителі парафії Казанської ікони Божої Матері протоієреї Андрій (настоятель) і Василь Мельничуки відправили панахиду. У проповіді о. Андрій наголосив на важливості пам’ятати історію свого краю: «Ми не повинні забувати про тих, хто віддав своє життя тільки за те, що любив рідну землю».
Також відбувся мітинг, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Березюк, голова райради Людмила Лазаренко та селищний голова Віктор Вілентко.
Києві відбувся навчально-практичний семінар «Організація православних молодіжних та дитячих таборів». Його потреба нагальна: з року в рік у нашому Патріархаті розвивається і міцніє таборовий рух – і на рівні всеукраїнському, і на рівні єпархій, але він потребує поліпшення. Тож на заклик Синодального управління у справах молоді перед початком нового літнього сезону організатори православних таборів радились і навчалися.
З лекцією на семінарі виступив представник нашої єпархії протоієрей Віктор Михалевич, капелан Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП. Розповідав душпастир про те, що добре знає і вміє, адже був духівником багатьох таборів. «Роль та функції духівника в таборі» – такою була тема його промови, що переросла в тригодинне жваве спілкування. Духівник у молодіжному й дитячому таборі має бути слугою, добрим пастирем і мудрим управителем – ось головна думка о. Віктора.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар та інші священнослужителі взяли участь в урочистому засіданні з нагоди Дня охорони праці. Відправивши молебень за здоров’я і успішне трудівництво волинян, владика звернувся до присутніх із вітальним словом та окропив їх освяченою водою.
Тож «Волинські єпархіальні відомості» наповнені тематичними публікаціями, багатим новинним матеріалом, а також святковою дитячою сторінкою.
Насамперед це пасхальне послання архієпископа Михаїла. Проілюстровано ж його образом XVIII ст. «Воскресіння Господнє» із храму с. Перванче. Про цю ікону розповідає ведуча рубрики «Волинські ікони» Лариса Обухович...
Учора у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) відбулося третє засідання робочої групи для вивчення шляхів забезпечення кваліфікованого викладання у навчальних закладах курсу «Основи християнської етики». Темою цього засідання було обговорення підручника з цього предмету для шестикласників та робочого зошита до нього. У зацікавленій розмові взяли участь учителька Луцької загальноосвітньої школи № 22 Оксана Гаврисюк – співавторка цієї книги, представники всіх конфесій, які входять до Волинської ради Церков (ВРЦ), управління освіти і науки облдержадміністрації та ВІППО, а також голова громадського об’єднання «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк. Київський Патріархат на зустрічі представляв священик Андрій Ротченков, директор Центру християнського виховання дітей і молоді.
Свого часу представники ВРЦ одержали пробний варіант підручника, зробили чимало зауважень, які було в основному враховано. Але тепер учасників зібрання непокоять інші, дотичні питання. Тож...
7 квітня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято у ковельському соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці. На Божественній Літургії з владикою співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний – протоієрей Іван Бонис, любомльський декан священик Віктор Возняк, настоятель собору протоієрей Василь Мичко, інші священики з цих, а також з інших деканатів.
У проповіді високопреосвященний нагадав, що «Діва Марія відразу проявила покору Божій волі. Тож ми повинні сьогодні подумати: що для нас означає сьогоднішнє свято? Чого ми повинні навчатися з прикладу Богородиці? Нехай кожен подумає над цим. Бо саме це кожен має нині винести з храму».
У богослужінні взяв участь міський голова Сергій Кошарук.
(оновлено)
Прочани Волинської єпархії Київського Патріархату вперше здійснили сходження на гору Синай (Єгипет). За переданням, тут Господь дав Мойсеєві кам’яні скрижалі з викарбуваними 10-ма Заповідями. Підйом на верхів’я проведено під час чергової тижневої прощі на Святу Землю. Він увінчався встановленням на вершині стягів – українського державного та єпархіального.
Гора Синай – це частина Синайського півострова, що виступає в Червоне море. Вершина, на яку щодня сходять тисячі прочан, називається Джебель Муза, тобто арабською – Гора Мойсея. Це другий за висотою пік півострова (2 285 метрів). Він на 224 метри вищий за нашу Говерлу.
Як і інші туристи й паломники, волиняни розпочали сходження на Синай о пів на другу ночі. Групу наших священнослужителів і мирян очолили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл та Миколаївський і Богоявленський Володимир...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи