Академія
У Волинській православній богословській академії проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» доктор філософських наук Петро Кралюк провів презентацію енциклопедії «Острозька академія XVI–XVII ст.», більшість статей якої належить йому, та інших своїх книг.
Ця енциклопедія – унікальне видання, у якому акумульовано ту частину знань із різних наукових галузей, котру об’єднують терміном острогіана, – про перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. У добротно видрукованому фоліанті подано відомості про функціонування цього вишу, його соціокультурного контексту, персоналій, пов’язаних з ним, історичною пам’яттю про академією. Книгу гарно ілюстровано унікальними документами, високохудожніми світлинами. Її наклад 1000 примірників...
(оновлено)
26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися за спокій душ невинно загиблих українців.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, священнослужителі обласного центру, викладачі й вихованці Волинської православної богословської академії провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.
Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед пам’ятним знаком Християнському милосердю волинян, хресний хід рушив до Замкової площі. Там, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Архієрей у співслужінні духовенства...
Учора Волинська православна богословська академія (ВПБА) відзначила актовий день. Цього року – вперше як вищий навчальний заклад Київського Патріархату.
Святкування розпочалося Богослужінням в кафедральному соборі Святої Трійці, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили єпископи Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, Чернівецький і Кіцманський Марк, канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВПБА протоієрей Ігор Швець, декани та інше духовенство. Після Служби Божої та подячного молебня владика Михаїл виголосив проповідь, у якій закликав наслідувати волинських святих.
Відтак архієрей для представників ЗМІ провів невеличку екскурсію корпусами академії, розповів про устрій, навчання, проживання студентів. Як зазначив високопреосвященний, найголовніше завдання на сьогодні...
У Волинській православній богословській академії відбулася науково-практична конференція «Відродження Української Православної Церкви в ХХ ст.»...
Щороку 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, відбувається традиційне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони (за церковним календарем цього дня особливо вшановується цей образ).
З нагоди престольного празника в луцькому храмі на честь Холмської відбулася Божественна Літургія, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем протоієреєм Михайлом Онищуком, духовенством із Тернопільщини, Рівненщини, Буковини. Під час Служби Божої владика виголосив слово про вшанування Холмської ікони Божої Матері. Зазначив, що цей образ даний нам, аби, звертаючись із вірою до Матінки Божої, ми отримували просиме й не забували про Її покровительство, передаючи цю духовність від покоління до покоління...
У Волинській православній богословській академії відбулася презентація нової книги її викладача, історика-архівіста Володимира Рожка «Дзвони Божих храмів історичної Волині Х–ХХ ст.». У заході взяли участь ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі, студенти й гості.
Як зазначено на сайті Vpba.org, ця книга є унікальною у своєму роді, оскільки висвітлює ще мало досліджену тематику волинських дзвонів, їхню історію та сучасний стан. Завдяки дослідницьким поїздкам, зібраним фактичним матеріалам і ґрунтовній джерельній базі автор зміг висвітлити історію дзвонів, починаючи з давніх часів і закінчуючи сьогоденням.
Цього ж дня у студентів першого курсу відбулася посвята у студенти. Її було проведено біля пам’ятника святителю Миколаєві – покровителеві Луцька. На цьому місці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні ректора та викладачів-священнослужителів академії відправив молебень.
У Волинській православній богословській академії (ВПБА) відбувся молодіжний форум «Камо грядеши?». У заході, який організував інспектор із питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк, взяли участь капелан Волинського національного університету ім. Лесі Українки протоієрей Віктор Михалевич, керівник відділу у справах молоді Рівненського єпархіального управління священик Валентин Гордіюк, настоятель парафії Преображення Господнього в Луцьку протоієрей Борис Григлевич, кандидат філософських наук, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін ВПБА Ігор Сацик, православна молодь.
Звертаючись до присутніх, о. Юрій розповів учасникам про роль молодого християнина у житті Церкви, ознайомив з діяльністю православного молодіжного руху на Волині...
17–18 вересня у Волинській православній богословській академії відбудеться молодіжний форум «Камо грядеши?» (Луцьк, Градний узвіз, 5). У програмі заходу: тематичні лекції, бесіди зі священиками, перегляд та обговорення християнського відео, ознайомлення з діяльністю православного молодіжного руху на Волині, участь у Богослужінні.
Організаційний комітет реєструє учасників до 16 вересня за тел.: (0332) 20-00-25, (095) 538-05-87 (о. Юрій) або 17 вересня о 9 год. ранку в Нижньому храмі Свято-Троїцького собору.
Запрошуємо юнаків і дівчат до участі у форумі!
З нагоди початку навчального року у Волинській православній богословській академії (ВПБА) архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі-священнослужителі відправили молебень в кафедральному Троїцькому соборі. На ньому були присутні вихованці академії, зокрема першокурсники.
Понад 120 священнослужителів, юнаків та дівчат із Волині, Центральної та Південної України, а також із-за кордону (Аргентини, Бразилії, Парагваю, Росії) долучилися до числа студентів ВПБА, щоб стати бакалавром, магістром, регентом хору – стаціонарно або заочно.
Цього року професорсько-викладацький склад поповнився новими кадрами. Серед них: доктор історичних наук професор Михайло Кучинко, доктор історичних наук професор Юрій Недужко...
Випускник Волинської духовної семінарії (тепер це православна богословська академія) протоієрей Віталій Клос, кандидат богословських наук, став проректором із наукової роботи Київської православної богословської академії. Про це повідомив сайт Cerkva.info. Учора вчена рада столичного закладу, на якій було представлено нового проректора, також рекомендувала до друку монографію «Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир – відроджений паладіум небесного архангела». Отець Віталій – співатор цієї праці.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи