Академія
Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець взяв участь у черговому засіданні Синодального управління у справах духовної освіти, яке провів голова цієї синодальної установи митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій у Львівській православній богословській академії.
На прохання інформаційної служби єпархії о. Ігор розповів, що у ході зустрічі розглянули багато важливих питань функціонування духовних навчальних закладів, зокрема удосконалення організації навчально-виховного процесу. Однак найважливішою, на думку ректора, залишається проблема акредитації духовних закладів. Проте, «на сьогодні є певна надія, що держава сприятиме у вирішенні цього питання, – підкреслив ректор Волинської семінарії, – бо з боку Міністерства освіти вже є ініціатива щодо акредитації духовних шкіл».
Після засідання ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк провів для гостей екскурсію: ректори оглянули академічні храм, бібліотеку та церковно-археологічний музей. Отець Ігор був...
Ректор Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець разом із викладачами та вихованцями привітав усіх православних нашого краю з Воскресінням Христовим. Він закликав подбати про духовне оздоровлення нації, поповнюючи ряди студентів семінарії, яка готується до реорганізації в академію. Ректор також підкреслив, що найбільше щастя для батьків, коли дитина обрана для найвищого служіння – Богові й людям.
Детальніше – на сайті www.volynska-seminaria.org.ua.
Сьогодні в Луцьку відбувся загальноміський Страсний хресний хід. Процесія пройшла від Замкового чоловічого монастиря Архангелів вулицями Кафедральною, Братковського, Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа.
Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу. Але цьогоріч архієпископ Луцький і Волинський Михаїл не тільки ніс великого хреста, символічно повторюючи страждальну дорогу Спасителя. Архієрей ішов ще й із невеличким хрестом-ковчежцем, де вміщено частинки мощей невідомих святих і, найголовніше, дрібну частку того животворчого древа, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я...
2 квітня у Луцьку відбудеться загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу, але цьогоріч уперше процесія нестиме ковчежець із частинкою того хреста, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я.
Зі Святого Передання про хрест Господній відомо, що за дорученням рівноапостольного царя Константина та стараннями його благочестивої матері рівноапостольної Єлени в Єрусалимі, на Голгофі, у IV ст. було віднайдено три хрести. Коли їх прикладали до померлого, змогли визначити, на якому саме розп’яли Ісуса: від одного з них покійник ожив, тобто той хрест дав життя, і його назвали животворчим. Відтоді святиня маленькими частинками розійшлася по всьому світу...
Як повідомляє сайт Волинської духовної семінарії (ВДС) Volynska-seminaria.org.ua, днями відбулося чергове засідання її педагогічної ради.
Зокрема, заслухано звіт ректора протоієрея Ігоря Швеця щодо звернення до Патріарха Філарета про надання закладові статусу академії. У зв’язку з цим було наголошено на потребі покращити навчально-виховний процес, наукову роботу, матеріально-технічну базу ВДС.
Педрада уточнила розклад заходів до 20-ї річниці відродження семінарії (конференції у квітні й жовтні цього року, актовий день із відповідними урочистостями). Було також заслухано звіти керівників бакалаврських робіт про стан їх написання, вирішено провести попередній захист на кафедрах 12–16 квітня.
Учора ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побували на відкритті виставки «Православна мініатюра XI–XXI століть», що відкрилась у Музеї волинської ікони.
Отець Ігор звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому зазначив: головне місце для ікони – в храмі, але й добре коли християнин має можливість прийти до музею, щоб оглянути, дослідити історію та симовліку давніх, рідкісних образів, помолившись перед ними.
На виставці представлено понад 350 експонатів, зокрема хрести натільні і напрестольні, лита мініатюра, ікони, стародруки, панагії, сувенірна продукція з України, Єрусалиму, Греції та Росії.
На початку березня колегія з рецензування й експертної оцінки Видавничої ради РПЦ оприлюднила список видань, які не рекомендовані для розповсюдження в мережі церковних книгарень Московського Патріархату. Ця подія посилила дискусії православних книговидавців та інших зацікавлених як у Росії, так і в Україні. Суперечки тривають ще з кінця минулого року, коли Священний Синод РПЦ вирішив упорядкувати в своїй Церкві поширення літератури та іншої інформаційної продукції. На сайтах активно обговорюють доцільність обраних механізмів впорядкування, недоліки самого процесу рецензування тощо.
Небезпека, що видання не зовсім православного змісту може потрапити в церковну книгарню, є не тільки в Московському Патріархаті, але, звісно, й у Київському. Як цю проблему вирішують у нашій Церкві та, зокрема, на Волині?..
(оновлено)
Учора, як і щороку в день смерті Тараса Шевченка, священнослужителі і миряни обласного центру хресним ходом пройшли до пам’ятника Кобзареві і помолилися за упокій його душі. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство собору й луцького міського деканату відслужили заупокійну літію.
Архієрей виголосив проповідь, у якій, зокрема, сказав: «Ми все цитуємо Шевченка... проте справа в тому, щоб жити за його словами. Нині в Україні, як сказано в Євангелії, жниво велике, та женців мало. Тож ми, свідомі українці, маємо працювати на цій ниві так, щоб із кожним днем наближатися до мрії Кобзаря – заможної і побожної України», – зазначий високопреосвященний...
Волинська духовна семінарія (ВДС) останніми роками проходить не тільки організаційну реконструкцію відповідно до змін у системі навчальних закладів нашого Патріархату, а й реконструкцію будівельну. Завершується зведення нового навчального корпусу, а в старому корпусі закінчився черговий етап капітального ремонту. Як повідомив інформаційній службі єпархії економ ВДС протоієрей Юрій Близнюк, із цього приводу ректор протоієрей Ігор Швець висловив щиру подяку директорові акціонерного товариства «Нова лінія» м. Луцька Вікторові Мозолю за спонсорську допомогу. Нехай Господь благословить вас, дорогі благодійники!
У Волинській духовній семінарії (ВДС) відбулася зустріч з Іриною Циганковою, правнукою священномученика Йоана Кочурова, який першим, у 1917 році, прийняв мученицький вінець од більшовиків.
Пані Ірина, мешканка Луцька, розповіла про життєвий шлях свого прадіда. Отець Йоан душпастирював у Росії, Сполучених Штатах Америки, а повернувшись на батьківщину, був призначений настоятелем у Катериненський собор Царського Села – резиденцію імператора. Тут його застала Лютнева і Жовтнева революції. Намагаючись отямити обидві сторони – білих і червоних – від громадянської війни, що починалась, протоієрей Йоан із синами, теж священиками, провів велелюдний хресний хід під гаслами «Браття, не стріляйте в братів!», «Світом повинна правити любов». Більшовики помстилися Господньому слузі й за цей хід, і за палкі проповіді, за непоступливе служіння Христові. Ще довго в родині Кочурових зберігалась одежа о. Йоана з численними дірками від куль...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи