Академія
У Волинській духовній семінарії відбулася презентація нової книжки історика-архівіста Володимира Рожка «Преосвященний Паїсій, єпископ Савт Бавнд Брукський». Це чергове дослідження, написане на основі першоджерел, надісланих автору ще за життя самим владикою Паїсієм (Василем Іващуком), волинянином за походженням, із яким довший час листувався, а також виявлених у держархівах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей і з власного архіву.
Владика Паїсій народився 16 лютого 1913 року в с. Дубини Дубнівського повіту, що на Волині. Шевченківські академії, молодіжний український хор, активна участь у «Просвіті», інша патріотична діяльність – такий далеко не повний перелік патріотичної діяльності юнака. З 1935 року, після навчання у Крем’янецькій учительській семінарії, працює вчителем, директором у різних навчальних закладах. У 1942–1943 роках на Дубнівщині з його допомогою було організовано 205 читалень і бібліотек...
Завершено вступну кампанію у Волинській духовній семінарії. Як повідомив її сайт Volynska-seminaria.org.ua, за результатами вступних іспитів студентами ВДС стали 49 абітурієнтів. На стаціонар багословського відділення зараховано 27 (7 – як кандидати), на заочну форму навчання – 13, на регентське відділення – 9. Загалом цьогоріч понад п’ятдесят юнаків та дівчат виявили бажання навчатись у семінарії на Волині. Абітурієнти складали екзамени: диктант з української мови, церковне читання й церковно-слов’янська мова, спів, співбесіда.
У Волинській духовній семінарії відбулася зустріч її випускників 2000 року. То був один із найбільший випусків ВДС, тож до своєї альма-матер прибуло кілька десятків колишніх вихованців. Серед них – єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Симеон (Зінкевич), луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк, проректор ВДС кандидат богословських наук Василь Лозовицький, численні священики.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив молебень за здоров’я випускників у нижньому (семінарському) храмі Троїцького собору, заупокійну літію на могилі митрополита Якова, який за часів їх навчання був правлячим архієреєм і висвятив переважну їх більшість на...
29 липня в Київській православній богословській академії відбувся Пастирсько-просвітницький форум під головуванням Патріарха Філарета. Від нашої єпархії в ньому взяли участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, проректор цього навчального закладу Василь Лозовицький, голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко, намісник Замкового Свято-Архангельського монастиря в Луцьку ігумен Святополк (Канюка), насельник цієї обителі ієромонах Арсеній (Качан), настоятель парафії Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату, викладач семінарії священик Микола Цап’юк та намісниця монастиря Різдва Христового у Володимирі ігуменя Марія (Ігнатенко)...
У Волинській духовній семінарії (ВДС) відбувся черговий випуск. З цієї нагоди архієпископ Михаїл очолив урочисту Божественну Літургію та подячний молебень у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, викладачі й випускники у священному стані та інші священнослужителі.
Після богослужіння провели урочисте зібрання у нижньому храмі собору, під час якого 15 випускників одержали дипломи. Також кожному із них вручено подарунок – Служебник і книгу Володимира Рожка «Православні святині історичної Волині».
Отець ректор звернувся до присутніх зі словом, у якому радо зазначив, що із стін духовної школи виходять люди, навчені високій духовності, любові до рідного краю, а також ті, котрі мають грунтовні знання не тільки богословського напряму, а й світського характеру. Тому, наголосив о. Ігор, саме...
Вихованці Волинської духовної семінарії (ВДС), члени братств – Молодіжного православного ім. Миколи-Святоші, князя Луцького, та Апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського) здійснили піше паломництво до волинських святинь. Прощу, яку благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, організував й очолив інспектор з питань місійної діяльності консисторії, економ семінарії протоієрей Юрій Близнюк, долучилися до богомілля проректор Василь Лозовицький, завідувачка регентського відділу Валентина Нідзельська, насельниця луцького монастиря Святителя Василія Великого монахиня Наталія (Кудрянська).
14 травня в нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці ректор ВДС протоієрей Ігор Швець відправив для паломників молебень на початок усякої доброї справи, поблагословив – і вони рушили в путь...
Дванадцятеро вихованців Волинської духовної семінарії втретє брали участь у кількаденній тереновій грі «Звитяга-2010», яка проходила на початку травня в лісовому масиві Старовижівського району. Організатор – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний альянс». Семінаристи не тільки активно відпочивали, але й зміцнювалися фізично в дусі кращих повстанських традицій.
За словами учасника гри другокурсника Олександра Самелюка, інші юнаки та дівчата, почувши, що мають справу із семінаристами, намагались усіляко до них рівнятися: чи то в «битві», чи то в піснях. Жодна трапеза не розпочиналася без молитви. «Від нас очікували чогось вищого, тому ми завжди були готові прийти на допомогу, коли потрібно, давали вичерпні відповіді на запитання, що стосувалися духовно-моральної тематики»...
Останніми вихідними лучани відзначили не лише День Перемоги, а й День матері. На обох святах людей згуртував фестиваль «Вишиті обереги єднання», який проходив удруге, але вперше мав статус всеукраїнського (автор ідеї та організатор – заслужений діяч культури України Віталій Іваницький).
Два дні рушники, ткані, вишиті гладдю і хрестиком, рушники на іконах із 17 областей яскравіли різними барвами на Театральному майдані й прилеглих вулицях. Це витвори мистецтва, з якими раділи і сумували наші предки, з якими приймають немовлят у цей світ і проводжають небіжчиків в останню путь. Тому участь у фестивалі взяла й Церква – архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі, вихованці Волинської духовної семінарії, миряни. Як зазначив у вітальному слові владика, ми показали працю людських рук, через пожертву яких маємо прикрашені ікони в храмах. Адже людина для Божого дому жертвує найкраще...
У Волинській духовній семінарії пройшла науково-практична конференція «Духовна освіта на Волині в XI–XX століттях». У ній взяли участь кандидати богословських наук протоієрей Ігор Швець (ректор), Василь Лозовицький (проректор із наукової роботи), священик Віталій Клос (секретар вченої ради Київської православної богословської академії), історик-архівіст Володимир Рожко, викладачі й вихованці Волинської семінарії, а також богослови з Рівного, Києва, Луцька. Захід благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
У доповідях йшлося про долю Православної Церкви та духовної освіти на історичній Волині, пастирські та регентсько-дяківські курси, Братські школи, духовно-просвітницькі заклади. Було згадано таких видатних постатей як малознаних волинських священномучеників із містечка Тишівці, котрі були оборонцями Православної Церкви та українського народу, відомого українського вченого богослова професора Михайла Кобрина та інших...
Нещодавно у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону «Про запобігання захворювання на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» (щодо пріоритетності в профілактиці поширення ВІЛ-інфекції інформаційної роботи та залучення до профілактики благодійних і релігійних організацій). Її автор – народний депутат Павло Унгурян (Блок Юлії Тимошенко).
На прохання Інформаційної служби єпархії проект Закону прокоментував кандидат богословських наук викладач Волинської духовної семінарії священик Микола Цап’юк, який уже давно займається цією проблематикою.
Він зазначив: «Сприятливе середовище епідемії ВІЛ – масове поширення аморальних форм поведінки: вживання ін’єкційних наркотиків, розпуста, сімейна невірність, недбалість медиків у певному сенсі. Київський Патріархат давно бере участь у боротьбі з СНІДом, вважаючи своїм обов’язком насамперед давати духовно-моральну оцінку цьому лихові. Соціальні й медичні фактори, що сприяють формуванню груп ризику, – лише опосередковані й другорядні...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи