Чернецтво
25 червня відбувся перший собор ченців Волинської єпархії. Як повідомив сайт чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату Chernectvo.org, зібрання (близько 20-ти учасників)
відбулося у луцькому жіночому монастирі Святителя Василія Великого під головуванням архієпископа Михаїла.
Потреба в такому соборі назрівала давно. Адже історично так склалося, що чорноризці Русі-України не мають єдиного для всіх уставу, де були б прописані різноманітні ситуації, як це є у монашестві деяких інших Православних Церков. Певною мірою ця хиба в минулому компенсувалася присутністю в обителях старців – братів, які десятиліттями спасаються чернечими подвигами і мають досвід, а отже й авторитет. Насельники ж волинських монастирів переважно молоді (середній вік 30–35 років). Тому потрібно було багато про що порадитись...
5–6 червня Молодіжне православне братство Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, відзначало чергову річницю свого заснування, – повідомив сайт Chernectvo.org. Ось уже шість років братчики трудяться на церковній ниві, прагнучи змінити на краще себе і світ, що навколо них. Традиційно всі святкові заходи проводились на території Свято-Миколаївського жидичинського монастиря. Цього разу молоді зібралось вже більше 20 чоловік.
Офіційна, урочиста частина розпочалася пізно ввечері опівнічною та подячним молебнем у скиту Святого Духа. Їх очолив ігумен Константин (Марченко). Після богослужіння з вітальним словом звернувся духівник Братства ієромонах Яків (Мільян). Обидва душпастирі передусім побажали терпіння, єдності й любові до ближніх, адже носячи тягарі ближнього, ми звершуємо Закон Христовий...
(оновлено)
9 травня – день народження архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. 10 травня з цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці владика очолив Божественну Літургію і подячний молебень. З ним молилися канцлер духовної консисторії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, отці декани єпархії, намісники й намісниці наших монастирів, інші священнослужителі, ченці й черниці. До Богослужіння долучилися також викладачі та вихованці семінарії, багато мирян.
Отець Микола виступив із вітальним словом від духовенства та вірян, у якому відзначив зусилля архієрея щодо розвитку єпархії та духовного життя нашого краю...
Учора, в день Переполовення П’ятдесятниці, чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату урочисто заснував скит Святого Духа, який розташовано неподалік обителі. Скит – це місце більш суворого подвигу, яке зазвичай закрите для паломників.
На ознаменування відкриття скиту та зародження нового відпустового свята, яке тут відзначатимуть на Переполовення П’ятдесятниці щороку, у скиті освятили поклінний хрест і відправили Божественну Літургію. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), ієромонахи та інші священнослужителі. У Службі Божій взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець) із черницями, жидичинський сільський голова Олег Данкевич та чимало мирян...
Учора, у Вербну неділю, в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря, що в обласному центрі, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив чин постригу у велику схиму. Найсуворішу чернечу обітницю прийняла насельниця обителі монахиня Ксенія (Кирилюк). За даними інформаційної служби єпархії, 80-річна Єва (таке ім’я їй дано під час постригу) – перша схимонахиня в Київському Патріархаті.
У богослужінні взяли участь намісниця ігуменя Анастасія (Заруденець), намісник жидичинської Миколаївської обителі ігумен Константин (Марченко), ченці й черниці монастирів нашої єпархії, чимало мирян.
Наприкінці відправи владика звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що прийняття великої схими – велике самовіддане служіння Богові. Тій, хто приймає це служіння, «все життя треба вчитися і все життя потрібно духовно рости», – наголосив архіпастир...
Про маловідомі факти з життя преподобного Амфілохія Почаївського повідомила минулого тижня газета «Україна молода» з посиланням на свідчення колишньої бандерівської зв’язкової, секретарки легендарного командувача штабу «УПА–Південь» Енея, а нині мешканки Почаєва Марії Антонюк, яка з дитинства знала святого.
Вона розповіла, що у березні 1945 року неподалік Почаєва чернець Йосиф (у миру Яків Головатюк) неодноразово допомагав лікувати повстанців. При цьому Йосип приховував, що він монах. Що ж до політичних поглядів старця, то М. Антонюк стверджує: «Він глибоко не вникав у ці питання, проте говорив так: «Є нація українська, і повинна бути держава українська». Звісно, про такі речі о. Йосиф міг говорити не з усіма – тільки з тими людьми із підпілля, які були з ним пов’язані і яким він найбільше довіряв. Також отець повторював: «Я весь час молюся, і моя молитва сильна. Скільки я буду жити, стільки молитимуся за тих наших дітей, що полягли, і котрі вціліли, і за тих, які страждають на засланні. Я за всіх вас молюся»...
(оновлено)
7 грудня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря в Луцьку. Це перший храмовий празник у недавно освяченому Божому домі.
Під час Божественної Літургії з владикою співслужили намісники Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко), ієромонахи та інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь намісниця монахиня Анастасія (Заруденець), черниці й послушниці, а також багато мирян.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив монахиню Анастасію (Заруденець) намісницею монастиря Святителя Василія Великого в Луцьку. Раніше обителлю опікувалась ігуменя Володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко).
Новопризначеній намісниці Анастасії 21 рік. Незабаром виповниться два роки, як вона несе чернечий послух.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергового відвідання чоловічого монастиря Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату заклав чернечий фруктовий сад, власноруч посадивши маленьку яблуньку. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) зазначає, що доглянутий сад, або, як кажуть по-старому, вертоград – звичайна складова господарства майже кожного монастиря, який діє не в місті. Тож, слава Богу, жидичинська обитель розвивається, міцніє насамперед духовно, не забуваючи і про благоустрій спільнотного життя.
У чоловічому монастирі Святителя і чудотворця Миколая, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, відбулися ІІІ Миколаївські читання. Наукову конференцію організовано монастирем спільно з обласною організацією Українського товариства охорони пам’яток історії і культури. Сайт обителі Chernectvo.org.ua повідомляє: читання, які провели в рамках пам’яткоохоронної програми «Культурна спадщина Волині», присвячено пам’яті святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського та преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького. На честь другого святого, до речі, освячено чернечий храм.
Після Божественної Літургії та молебню, які очолив намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), учасники читань – відомі історики й краєзнавці Києва, Львова та інших міст країни – представили дослідження книгодруків, іконопису, творів сакрального, образотворчого та іншого мистецтва, пов’язаних зі згаданими святими, порушували питання про шанування християнських угодників...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи