Чернецтво
5 червня у нашу єпархію прибула група вихованців недільної школи Чернівецького кафедрального собору Преподобної Параскеви Сербської. У Луцьку їх зустрів директор недільної школи собору Різдва Христового м. Володимира протоієрей Ігор Бігун. Адже цьогоріч у січні таку ж нагоду відвідати Чернівці мали і його учні.
Двадцятеро дітей разом із десятьма дорослими взяли участь у Богослужінні в Свято-Троїцькому соборі, побували у Волинській духовній консисторії, про яку розповів їм канцлер протоієрей Микола Цап, у жіночому монастирі Василія Великого та чоловічому монастирі Архангелів, де поспілкувалися з вікарієм єпархії, єпископом Володимир-Волинським Матфеєм...
Указом митрополита Луцького і Волинського Михаїла при чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату створено просвітницько-видавничий центр Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького. Мета – друк книг, проведення конференцій тощо. До складу центру ввійшли: намісник ігумен Константин (Марченко), кандидат богословських наук священик Володимир Вакін, ієромонахи Димитрій (Франків), Никодим (Мартинов).
Уже вийшло кілька видань. «Акафіст до Пресвятої Богородиці перед образом Її „Всецариця“» тотожний тому, що 2010 року побачив світ у єпархіальному видавництві «Ключі», але містить ще й іншу послідовність відправи, необхідну для священнослужителів і хору. «Преподобний Агапіт Печерський. Житіє. Канон. Акафіст» і «Акафіст до Пресвятої Богородиці перед образом Її „Економісса, ігуменя гори Афонської“» – цікаві спроби перекладацької майстерності о. Никодима...
20 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей відслужив заупокійну літію по загиблих перед пам’ятником на Замковій площі. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний та намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка) з братією. У молитві взяли участь голови облдержадміністрації Борис Клімчук, облради Володимир Войтович, міськради Микола Романюк, представники громадськості.
Звертаючись до присутніх, владика закликав не забувати тих, хто поклав своє життя за своїх ближніх, за Україну. «Поки ми живемо, молимося, ми не повинні забувати тих, котрі стали жертвами політичних режимів», – підкреслив архіпастир.
29 квітня, у Неділю жінок-мироносиць, намісник чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця у с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко) із братією по завершенні Літургії звершили хресний хід навколо обителі та відправили молебень «Стояння за віру».
Як зазначено на сайті Chernectvo.org, у проповіді о. Константин пояснив причини його проведення. Маємо велику необхідність задуматись над проблемами в державі з етикою, мораллю, з нашим ставленням до Православ’я. «Люди, які здатні аналізувати, помічають, що православних людей, та й загалом весь український народ, потрохи починають нищити. Не терором, а інформаційно, морально, духовно. Спочатку розкололи Церкву – душу народу, потім стали споювати села, зруйновано медицину, армію, сьогодні дістались до освіти, де виховується наше майбутнє...
15 лютого віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та намісник монастиря Успіння Пресвятої Богородиці в с. Сокіл (Сокуль) ігумен Яків (Мільян) на запрошення обласної організації Української cпілки ветеранів Афганістану взяли участь в урочистості, присвяченій 23-й річниці виведення радянських військ із Афганістану. Захід проходив в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. На ньому були присутні представники місцевої влади, ветерани.
Отець Олександр виразив співчуття усім, хто втратив близьких та рідних у місцях бойових дій, а ветеранам побажав міцного здоров’я. «Щоб ті криваві сторінки більше не повторювалися...
Намісник монастиря Успіння Пресвятої Богородиці в с. Сокіл (Сокуль) ігумен Яків (Мільян), насельник жидичинської обителі Святителя Миколая Чудотворця ієродиякон Никодим (Мартинов), викладач Волинської православної богословської академії Андрій Хром’як та голова Молодіжного православного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, Ігор Сацик брали участь у X Всеукраїнському з’їзді православної молоді, який проходив 11–12 лютого в Київській православній богословській академії. Він зібрав понад двісті представників церковних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, братств.
За інформацією сайта Vpba.org, учасники зібралася, щоб поділитися здобутками в соціальному служінні. Як повідомив інформаційній службі єпархії о. Яків, по завершенні пленарного засідання...
(оновлено)
7 січня, на Різдво Господа нашого Ісуса Христа, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл опівночі очолив Божественну Літургію в Замковому чоловічому монастирі Архангелів, а зранку – урочисту відправу в кафедральному соборі Святої Трійці, яку обласне державне телебачення транслювало в прямому ефірі з повтором увечері. Із владикою співслужили декан протоієрей Микола Нецькар, інше духовенство, зокрема, з Бразилії, Німеччини, Парагваю. Разом із усіма радість торжества розділили місцевий римсько-католицький єпископ Маркіян Трофим’як, голова облради Володимир Войтович, голова міськради Микола Романюк...
У чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, – нова святиня. 18 грудня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл привіз ікону нещодавно канонізованого преподобного Меркурія Бригинського з умонтованою частинкою його мощей.
Владика у співслужінні з намісником обителі ігуменом Константином (Марченком) та іншим духовенством відправив акафіст новому Божому угодникові. У проповіді архієрей розповів про урочисте прославлення ігумена Меркурія 7 грудня в Чернігові під проводом Патріарха Філарета і зазначив, що привіз цю реліквію в монастир для нагадування чернецтву: і в наш час, люблячи Бога і підкоряючись Його волі, можна бути праведником. Життя і подвиг о. Меркурія, який був для багатьох вірян Сіверського краю сучасником, свідчать про це...
У храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря, що в обласному центрі, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив іконостас. Молитовно приєдналися до події черниці обителі й парафіяни.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про значення ікон. Зокрема зауважив, що споглядаючи на образи, ми в молитві звертаємося до тих, хто зображений. Святі угодники Божі – наші заступники, друзі. Тож можна сказати, що ікон багато не буває, як не буває забагато друзів. І чим більше матимемо святих покровителів, тим більше отримаємо від Бога, підкреслив архіпастир.
У чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату освячено хрест і місце під будівництво (відновлення) собору Воскресіння Христового. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією. Радість торжества з усіма розділили сільський голова Олег Данкевич, козаки Волинського стрілецького братства, які постійно підтримують заходи монастиря.
На проповіді владика зазначив, що ми відроджуємо втрачений Воскресенський собор, який існував у ХVII ст. Молільників у монастирі стає все більше, тому й постала необхідність відродити святиню.
На завершення святкувань тут відбулося козацьке свято з відтворенням деяких давніх звичаїв.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи