Горохівський деканат
17 липня єпископ Володимир-Волинський Матфей очолив Божественну Літургію в храмі Апостола Андрія Первозваного с. Дубова Корчма Горохівського деканату з нагоди першої річниці освячення церкви. Із ним співслужили настоятель священик Микола Сегет та місцеве духовенство. За Богослужінням владика виголосив слово про важливість храму та храмової молитви в житті християнина.
17 липня митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію у храмі Святителя Миколая Чудотворця с. Скірче Горохівського деканату з нагоди 20-ліття освячення церкви та дня села. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель протоієрей Павло Борунов та інше духовенство. До торжества приєдналися голова райдержадміністрації Жанна Савчук, голова райради Леонід Андрійчук, представники місцевої влади...
20 травня настоятель парафії Святого Духа в Берестечку Горохівського деканату священик Володимир Курчин освятив статую Матері Божої на трасі неподалік селища. Колись прочани, помолившись біля цієї фігури, ішли пішки до Почаєва. З часом від неї залишились уламки. Але завдяки добродійнику Сергієві Філіповичу на цьому місці встановлено нове зображення Богородиці.
У пастирському слові о. Володимир наголосив на необхідності збереження українських пам’яток і традицій, а співці Свято-Духівського храму подарували присутнім піснеспіви.
24 травня, у день Вознесіння Господнього, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію у Вознесенському храмі в Горохові та освятив пам’ятну дошку, встановлену на стіні церкви при вході в пам’ять про колишнього настоятеля парафії. Це – протоієрей Володимир Мисечко, який душпастирював тут в 1941–1942 рр. За відмову співпрацювати з німцями (агітувати людей їхати на роботу до Німеччини) 15 жовтня 1943 р. загарбники розстріляли його й спалили в Рівному. У пам’яті горохівчан священик залишився високодуховною, незламною людиною, мудрим настоятелем, справжнім українцем і чесною людиною.
Із владикою співслужили декан і настоятель парафії протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У проповіді про святість людини архієрей наголосив: бути освяченими – це значить бачити в ближньому своєму образ Божий. Любов повинна проявлятися не лише в храмі, а й поза ним, у будь-якому місці, адже шануючи ближнього, ми прославляємо Бога, зазначив архіпастир...
(оновлено)
У середніх школах області відбулися випускні урочистості. Священнослужителі нашої єпархії, багато випускників, їхніх батьків і вчителів використали цю нагоду для подячної молитви Богові.
12 травня у кафедральному соборі Святої Трійці увесь день відправляли особливі подячні молебні. Один із них очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Після Богослужіння владика звернувся до присутніх зі словом. Він побажав юним отримати подальшу освіту, що дасть можливість виразити той талант, яким наділив їх Господь. Архіпастир нагадав молоді про заповідь шанувати батьків, а батькам – не дратувати дітей, а навпаки, мудро допомагати їм, дозволити дітям відбутися як особистість...
Паломницька група з нашої єпархії уперше побувала в м. Барі (Італія), де перебувають мощі Миколая Мирлікійського. Ініціатор прощі – настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в Горохові протоієрей Роман Янів.
З нагоди 10-річчя заснування цього храму душпастир з іще п’ятьма богомольцями, серед них жертводавці – начальник державної податкової інспекції району Руслана Дейнега, директор психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук, Василь Ріполовський – відвідали собор Святого Миколая (XI ст.), де перебувають останки угодника. 8 травня о. Роман відслужив молебень біля бічного престолу й миропомазав не тільки наших паломників, а й інших прочан.
Крім того, волиняни стали свідками святкування Перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських до Барі. За словами душпастиря, це дуже цікаво й триває три дні. На перший день...
(оновлено)
У містах, селищах і селах єпархії відбулося поминання жертв Другої світової війни.
8 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап та голова інформаційно-видавничого центру протоієрей Віталій Собко взяли участь в урочистостях в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Шевченка.
9 травня владика, канцлер, декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство кафедрального собору Святої Трійці відправили заупокійні літії на Меморіальному комплексі обласного центру – біля центрального монумента і пам’ятного знака на честь українців...
(оновлено)
З нагоди чергової річниці трагедії на ЧАЕС у парафіях єпархії відбулися поминання загиблих.
Зокрема, 26 квітня у Нововолинську декан протоієрей Стефан Фульмес звершив панахиду та освятив встановлені цьогоріч плити з іменами постраждалих, які вже відійшли з цього світу. Разом з усіма молилися міський голова Віктор Сапожніков, інші представники влади та ліквідатори. «В історії українського народу цей день, мабуть, назавжди залишиться найсумнішим, адже техногенна катастрофа спричинила жахливу руїну, – зазначив у проповіді о. Стефан. – Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя за нас, а тим, хто залишився, нехай милосердний Господь дарує здоров’я і благословляє многими роками життя»...
18 квітня на місці, де колись було село Красний Сад Горохівського деканату, відкрили пам’ятник українцям, які загинули під час польсько-українського протистояння в 1943 році. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив заупокійну літію по загиблих та здійснив освячення монумента. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У заході взяли участь ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископ Маркіян Трофим’як, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, представники громадськості.
У промові владика закликав усіх до християнської любові, щоб надалі не зростала кількість подібних скорботних дат.
Пам’ятник установлено на місці, де 19 квітня 1943 року (у Пасхальні дні) загинуло 104 мешканці села. Нині їх прізвища викарбувано на монументі. Всього на той час у Красному Саду налічувалося 26 дворів. Там проживало 116 мешканців, у тому числі діти й старі. Нині ж у цій місцевості, що тепер належить до села Михлин, є лише кілька обійсть, а від колишньої забудови зосталися мурована господарська споруда, стара криниця та напівзруйнована...
На Страсному тижні у навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія» м. Горохова провели уроки духовності. 9 квітня на запрошення директора Володимира Зінчука декан протоієрей Андрій Сидор в актовій залі розповів старшокласникам і вчителям про значення Страсної седмиці, а також про своє паломництво на Святу Землю у березні. Учасники заходу передивилися відео та світлини з цієї поїздки. Насамкінець о. Андрій передав навчальному закладу свічі, запалені біля Гробу Господнього, і книгу про святі місця Єрусалима.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи