Деканат кафедрального собору
30 січня 2009 р.
Учора Україна вшановувала героїв – трьохсот студентів та їхніх наставників, які у 1918 р. поблизу залізничної станції Крути під Києвом ціною свого життя призупинили наступ більшовицьких військ, давши можливість уряду евакуюватись.
Цього дня у Луцьку відбулися дві події пам’яті тих звитяжців – панахиди за убієнними та мітинги: на Київському майдані біля символічної каплиці загиблим за волю Батьківщини та на вулиці Героїв Крут біля кургану з хрестом.
«Цілий світ знає подвиг трьохсот спартанців під Термопілами, бо греки подбали про їхню гучну славу. Та слава багато століть наставляє юнаків по всіх країнах на самовіддане служіння вітчизні, – сказав у проповіді на Київському майдані клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець. – А не менш доблесний подвиг наших героїв далеко не всі знають навіть в Україні...
6 січня 2009 р.
Наприкінці минулого року Миколаївська парафія в Колках Маневицького деканату зустріла вогонь із Віфлеєма. Його доправили члени місцевої станиці «Пласту», які в свою чергу отримали цей пломінь на українсько-польському кордоні під час своєрідної естафети: вогник із міста, де народився Христос, запалюють від країни до країни, від ґнотика до ґнотика.
Настоятель місцевої парафії священик Андрій Закидальський (декан) подякував скаутам і побажав їм духовного зростання задля утвердження Христової Церкви, на радість батькам...
24 грудня 2008 р.
У День працівників суду, канцлер протоієрей Микола Цап, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відвідали Адміністративний, Господарський і Апеляційний суди, привітали їх працівників з професійним святом.
Того ж дня настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Андрій Мельничук привітав місцевих працівників суду. «Нелегка праця судді, вона досить відповідальна. Нехай же Всемилостивий Господь завжди дає вам велику мудрість у вашій нелегкій діяльності», – сказав душпастир.
23 грудня 2008 р.
До успіхів архієрейського хору «Оранта» всі уже й звикли. Скільки конкурсів, скільки фестивалів, скільки нагород звідусіль! У Німеччині хористи теж були вже тричі. Й ось четверте відвідання цієї країни. Ганновер, Бад-Зальцуфлен, Герфорт, Целлє, Беліфельд... – великі й малі міста, наче в калейдоскопі. Храми, клуби, концертні зали – по кілька виступів щодня упродовж десяти днів, усього понад двадцять концертів. У Західній Європі передріздвяний настрій, тож до репертуару було включено різдвяні піснеспіви та інші духовні твори.
У Німеччині загалом небагато знають про нашу Батьківщину, тож гастролі «Оранти» додали позитиву в образ України. Не будемо хвалити самі, ось що пише німецька преса (переклад Олександра Міщука)...
4 грудня 2008 р.
У серпні, коли весь світ спостерігав за подіями в Грузії, Луцьк та Горі підписали угоду про партнерство. Тоді ж наше місто висловило готовність прийняти на відпочинок постраждалих від війни грузинських дітей. І ось горівці – на Волині. П’ятдесятеро школярів, чиї родини лишилися без житла. А в одного хлопчика загинув батько. Він підірвався, щойно увійшовши в замінований будинок.
Побувати в кафедральному соборі Святої Трійці гості з Грузії хотіли ще з перших днів. Адже всі вони православної віри. На храм неодноразово звертали увагу, прогулюючись центром міста. І ось їх бажання збулося. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл запросив...
2 грудня 2008 р.
Декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар, настоятелі парафій Хрестовоздвиженської в Луцьку протоієрей Василь Клочак й Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка Луцького районного деканату протоієрей Володимир Присяжнюк, вихованці Волинської духовної семінарії взяли участь у пам’ятній академії, присвяченій 70-річчю руйнування православних храмів на Холмщині та Підляшші польськими шовіністами. Захід відбувся в народному домі «Просвіта» обласного центру.
Отець Микола нагадав присутнім про ті страшні події та очолив молитву. Чи не найбільш яскраво прозвучав того вечора «Отче наш». Адже слова «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим», промовлені всім залом, означають, що ми нічого не забули, але по-християнському простили. Надалі між українським і польським народами...
(оновлено)
25 листопада 2008 р.
22 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися, вшановували українців, які загинули внаслідок людиноненависницької радянської політики. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк і міські священнослужителі провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь представники інших конфесій, очільники місцевої влади, свідки голодоморів, представники політичних партій та громадськості, делегації від міст та районів Волині.
Біля Хрестовоздвиженської церкви духовенство освятило символічний камінь, де буде встановлено пам’ятний знак християнському милосердю волинян, які рятували від голоду біженців із потерпілих регіонів. А на Замковій площі відправили панахиду по загиблих...
25 листопада 2008 р.
Минулої неділі на запрошення Федерації польських організацій в Україні клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець побував на гала-концерті VII Фестивалю польської культури в України, що проходив у луцькому міському народному домі «Просвіта». Священик привітав присутніх із цією подією і закликав на організаторів, учасників і глядачів Боже благословення.
6 листопада 2008 р.
Учора єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап і священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці побували в Художньому музеї Луцька з нагоди його 35-річчя. На прохання директорки Зої Навроцької духовенство освятило заклад. Виголошуючи архіпастирське слово, владика побажав колективові духовного й матеріального росту, закликав на нього Боже благословення.
Пізніше єпископ Михаїл і о. канцлер взяли участь в урочистій академії з нагоди ювілею.
2 листопада 2008 р.
«Сьогодні ми згадуємо новомучеників XX століття. Згадуємо і скорбимо з приводу цієї втрати. Ганьбою і соромом покриваються імена тих, хто створив цей Голодомор. Ми ж, запалюючи цю свічу, підтримуємо вогонь пам’яті, щоб ніколи подібного не повторилося ні в Україні, ні в якій іншій країні». На цьому наголосив єпископ Луцький і Волинський Михаїл 30 жовтня під час панахиди у кафедральному соборі Святої Тройці.
Молитва за невинно убієнних стала продовженням міжнародної акції «Незгасима свіча», яка присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932–1933 років. Вогонь пам’яті вже відвідав 32 країни, почавши шлях з Австралії. До нас її привезли з Канади. Україна – 33-тя й остання держава, кудою проносять цю лампаду на спомин 33-го року. Її вже пронесли Київщиною і Житомирщиною, а на Волинь її передала громада Рівненщини...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи