Деканат кафедрального собору
16 липня 2008 р.
Нещодавно декан протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистому відкритті нового приміщення департаменту соціальної політики Луцької міської ради по просп. Волі, 4а. Вітаючи присутніх, серед яких були очільники області й міста, о. Володимир побажав завжди мати велике милосердя, нагадавши слова Господа Бога: «Я милості хочу, а не жертви». Сьогодні ж соборні отці на прохання керівництва департаменту освятили ці приміщення, окропивши їх освяченою водою.
4 липня 2008 р.
Минулого тижня випускники середніх навчальних закладів Луцька, отримавши атестати, перш ніж сісти за бенкетні столи, поспішали до кафедрального Троїцького собору. Другий рік тут у цю пору священнослужителі провадять молебень за тих, хто закінчує школу. Але торік не всі навчальні заклади цього типу були охоплені, та й чимало молодих людей і їхніх батьків так і не наважилися переступити поріг церкви й залишилися по той бік брами. Цього ж року подальшими стараннями старшого капелана єпархії протоієрея Олександра Безкоровайного становище цілком змінилося: до собору пливла повновода ріка святково вбраних юнаків і юнок та їхніх тат і мам.
Соборне духовенство відправляло молебні один за одним. А надвечір подячну молитву очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Під склепіннями храму врочисто лунало...
2 липня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та начальник головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у Волинській області полковник Володимир Грушовінчук підписали безстрокову угоду про духовну опіку над управлінням. Згідно з нею, Церква призначає священика, який духовно окормлює МНС-ників, а управління сприятиме йому в цьому. Із нагоди підписання документа владика, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі відправили молебень.
«Ваше завдання, – сказав на церемонії преосвященнійший, – запобігати природним і техногенним нещастям, ліквідовувати їхні наслідки, наше – запобігати гріхам, лікувати їх рани. Якщо завдання часто близькі, то й працювати треба спільно»...
24 червня 2008 р.
22 червня в нашій країні траур: 1941 року цього дня розпочалась німецько-радянська війна, що принесла незчисленні біди народам.
У Другу світову в Луцьку діяв нацистський концтабір № 360, у якому було закатовано тисячі радянських військовополонених. Серед них було й чимало українців. У місті облаштовано братське кладовище жертв нацизму на місці масових захоронень, що неподалік перехрестя вулиць Гнідавської та Потебні. Торік, проводячи його благоустрій, було виявлено останки ще 370 військовослужбовців, які лежали тут без належного поховання. Тож цього року в день скорботи ці тлінні рештки поховали по-християнськи та з військовими почестями...
9 червня 2008 р.
Щороку громадська організація «Ліга матерів Тернополя» проводить дитячий фестиваль духовної пісні «О Мати Божа, о Райський Цвіте». Цього року в ньому взяли участь двадцять колективів – з Тернопільщини, Києва та інших місць України. Уперше в цьому заході взяв участь хор Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (директор священик Андрій Ротченков, художній керівник Тетяна Толочко). Юні лучани представили публіці добірну програму побожних піснеспівів. Увесь колектив удостоївся вдячних оплесків, а кожен хорист отримав диплом учасника.
6 червня 2008 р.
Сьогодні, у День журналіста, єпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці відслужив заупокійну літію по загиблих і померлих журналістів та молебень за живих представників цієї професії. Усім присутнім майстрам пера він вручав просфори та книжку «Літургія з поясненнями для мирян», випущену в єпархіальному видавничому відділі «Ключі». У проповіді та інтерв’ю владика наголосив на необхідності нести через засоби масової інформації побільше доброго і світлого, побільше позитивного. Із цього приводу преосвященний нагадав євангельський приклад: коли сотник просив Христа про зцілення свого слуги, то, усвідомлюючи свою недостойність і розуміючи вагу слова, прохав не про безпосередній прихід Спасителя, а лише про Його слово... Журналісти теж посилають слово, яке шириться на великі...
6 червня 2008 р.
Лучани нечасто мають можливість слухати чоловічий вокальний квартет «Акорд» – відомий і популярний колектив, який успішно виступає по всій Україні й закордоном. Тому його концерт, що днями пройшов з великим успіхом, став для Луцька справжньою подією, творчим звітом за останні роки. Важливо зазначити, що всі четверо учасників квартету також є постійними співцями хорів місцевих православних храмів. Тому з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла на концерті побував декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець і нагородив артистів благословенною грамотою.
30 травня 2008 р.
Днями Україна відзначила День героїв. У Луцьку цього року це свято відбулося так. На Театральному майдані зібралися представники національно-патріотичних сил, переважно юнь, вони пронесли містом два велетенських прапори – жовто-блакитний і чорно-червоний. У Старому місті, біля пам’ятника борцям за кращу долю Батьківщини, єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відправили панахиду, після якої відбувся мітинг за участю місцевих високопосадовців. У виступі владика, зокрема, сказав: «Час плачів і суму минув. Нині час, беручи приклад з наших героїв, багато трудитися над розбудовою Вітчизни».
29 травня 2008 р.
Священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на чолі з деканом протоієреєм Володимиром Подольцем освятили в Луцьку величезний магазин будівельних матеріалів (площа понад 15 000 кв. м) потужної української компанії ЗАТ «Нова лінія». Вітаючи директора Віктора Мозоля й працівників зі святом, о. Володимир побажав Божого благословення на плідну працю, щоб клієнти, які прийдуть придбати щось матеріальне, могли одержати тут і те, що не купиш за гроші, – повагу, взаєморозуміння, щире бажання допомоги, добре слово.
23 травня 2008 р.
Учора, на свято Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, у Луцьку відбувся хресний хід від кафедрального собору Святої Трійці до пам’ятника святому Миколаєві, що біля міської ради. Соборне духовенство на чолі з протоієреєм Миколою Нецкаром відправили молебень покровителеві Луцька. До молитви долучилися викладачі й вихованці духовної семінаії, багато парафіян, а також луцький очільник Богдан Шиба.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи