Деканат кафедрального собору
28 листопада 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл разом з ігуменом жидичинського Свято-Миколаївського монастиря Марком (Левківим) та кліриками кафедрального собору Святої Трійці освятив нове приміщення Служби автомобільних доріг у Волинській області. «У кожного свій життєвий шлях і кожен прагне, щоб він був рівним та зручним. Є й дороги в буквальному розумінні, якими їдемо і йдемо, і їх ми теж хочемо мати зручними та рівними. Людина має жити так, щоб усі її шляхи були рівними. Ангела-охоронця вам, працівники автодору, щоб усі ваші дороги приносили радість!» – сказав преосвященний.
8 жовтня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та духовенство кафедрального собору Святої Трійці на прохання головного лікаря обласної клінічної лікарні Івана Сидора відправили подячний молебень з нагоди перебування на Волині німецьких кардіохірургів на чолі з професором Рейнером Кьорфером, які прибули для проведення кількох операцій на серці з імплантації серцевого клапана тяжко хворим українцям. Під час Богослужіння владика привітав німецьких лікарів, висловивши задоволення зустріччю, що «відбулася і в медецині, і в молитві». Він зазначив, що проблема збереження життя є актуальною у всі часи, вона єднає різних, але насамперед віруючих людей у різних країнах. Після молитви архієрей подарував гостям пам’ятні іконки й окропив їх освяченою водою.
21 вересня 2007 р.
Щороку 21 вересня, на Другу Пречисту, у лучан – особливе свято. Адже за церковним календарем це не тільки Різдво Пресвятої Богородиці, а й день ушанування Її чудотворного образа Холмського. Ця ж святиня всіх християн і найстаріша ікона в Україні (ХІ ст.) зберігається в Луцьку, в Музеї волинської ікони. Тож спочатку в кафедральному Троїцькому соборі служиться Божественна Літургія, а потому від нього та інших церков міста вірні хресним ходом прибувають до Холмської. Тут священнослужителі на чолі з єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом безперервно відправляють загальний акафіст Діві Марії, миропомазують тисячі прочан, які прикладаються до реліквії. Цього року все відбувалося, як і минулими роками, за винятком однієї обставини: уперше в цьому...
20 вересня 2007 р.
Фах журналіста – вельми неспокійний. У переліку найбільш ризикованих професій – аж до смертельних випадків – журналістика стоїть серед перших. Тож не дивно, що вітчизняні новинарі відзначають особливий День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду.
Сьогодні працівники засобів масової інформації прийшли до кафедрального собору Святої Трійці на панахиду по загиблих і померлих журналістах Волині. Її відслужив єпископ Луцький і Волинський Михаїл із соборним духовенством. «Як важливо, коли про людину пам’ятають! – сказав він у проповіді.– Якщо вона жива, то до рідних, знайомих, колег слід приходити у їхніх радощах і скорботах; якщо померла, то слід молитися за її упокоєння. І сьогоднішня ваша молитва за колег, які відійшли у вічність, не була марною: вона...
20 вересня 2007 р.
Вишиваний рушник оддавна є символом України. Він супроводжує українця все життя: ними прикрашають ікони та портрети національних героїв, на рушничку щастя вінчаються, а подекуди зберігся звичай опускати на рушниках домовину.
Нині в нашій Вітчизні триває акція «Рушник національної єдності»: дев’ятиметрове полотнище мандрує з області в область і кращі майстрині вишивають свою частину, пильнуючи місцевого колориту, але зберігаючи загальний рисунок майбутнього твору. Згодом, у визначений Президентом день, представники провідних політичних сил, які ввійдуть до нового складу Верховної Ради, мають стати під «Рушник національної єдності», аби запевнити всю країну в готовності до злагодженої роботи заради суспільної злагоди і розквіту Батьківщини...
20 вересня 2007 р.
Відійшов у вічність Василь Кук – останній головнокомандувач Української повстанської армії. Пом’янути небіжчика до луцького кафедрального собору Святої Трійці прийшли і старі й молоді, причому юних було куди більше. Адже серед ініціаторів поминального Богослужіння – два молодіжних православних братства – Преподобних Миколи Святоші та Іова Почаївського. Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний у проповіді наголосив, що наш брат во Христі Василь усе життя поклав на вівтар служіння народу й без таких поборників не було б нашої державної незалежності. Це – приклад для нас усіх. Наш же християнський обов’язок – просити Господа за упокоєння його душі.
17 вересня 2007 р.
Сьогодні українські працівники цивільного захисту відзначають професійне свято. За церковним же календарем це день ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», особливо шанована в середовищі працівників системи МНС. Із цієї нагоди єпископ Луцький і Волинський Михаїл з духовенством відслужив подячний молебень у кафедральному Троїцькому соборі. У проповіді командному складові підрозділів головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Волинській області, який зібрався цього дня у храмі, владика, зокрема, сказав: «Часто люди з гордині, перебільшуючи свої сили, самі наражаються на небезпеку і наражають інших, а ви, неначе ангели-охоронці, рятуєте їх. Нехай же у цій доброчинній справі завжди вас обороняє Божа Матір, а віра ваша буде, мов той палаючий кущ, який горить і не згоряє»...
18 липня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці освятили новий спеціалізований автосалон «Mersedes-Benz» підприємства «Волинь-АВТО». Вітаючи організаторів і учасників свята, серед яких були очільники обласної та міської влади, владика висловив задоволення тим, що в Луцьку є підприємство такого типу, яке покращує життя людей, і закликав дякувати Богові за усі добродійства.
(оновлено 2 липня)
1 липня 2007 р.
Цими днями у середніх школах області відбулися випускні вечори. Священики Волинської єпархії, багато випускників, їхніх батьків і вчителів використали цю нагоду для подячної молитви Богові.
27 червня з ініціативи капеланської служби єпархії одинадцятикласники луцьких шкіл були запрошені до кефедрального собору Святої Трійці. Після молебня подяки єпископ Луцький і Волинський Михаїл нагадав молоді про заповідь шанувати батьків та побажав щасливої життєвої дороги. Радісно було бачити, що сотні юнаків і юнок, їх родичі, вихователі слухали архіпастирські настанови. Та, на превеликий жаль, чимало випускників залишилися й поруч на Театральному майдані, з тих чи тих причин не наважившись переступити за церковну огорожу...
1 липня 2007 р.
Днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, капелан обласної клінічної лікарні священик Назар Бабій та інші священнослужителі освятили нове ренгенівське відділення і кілька нових кабінетів відділення ультразвукової і функціональної діагностики головного медичного закладу Волині.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи