Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Деканат кафедрального собору

СПОМ’ЯНІМО ЧОРНОБИЛЬ

30 квітня 2007 р.

Чорнобильці моляться за упокоєння своїх загиблих колег у кафедральному соборі Святої Трійці. Фото Петра КривошеяВ області відбулися заходи з нагоди 21-ї річниці аварії на ЧАЕС. У Свято-Троїцькому кафедральному соборі відправили поминальне Богослужіння. Його очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. На проповіді преосвященний сказав: «Сьогодні день нашої пам’яті й любові до тих, хто віддав своє життя, аби Чорнобильська трагедія не завдала ще більшого лиха і не повторилася. Серцевидець Господь нехай почує нашу молитву за цих людей, дарує їм Царство Небесне, а нас береже і милує».
  
Напередодні, 25 квітня, у волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-реквієм «Чорнобильська сльоза». На цьому заході побував старший капелан єпархії протоієрей...

30 квітня 2007 р.
БУДЕ НОВИЙ ХРАМ

12 квітня 2007 р.

Під час освячення місця під будівництво луцького храму Благовіщення Пресвятої Богородиці. Світлина Віталія СарапінаНевибаглива капличка Благовіщення Пресвятої Богородиці, що загубилася у скверику посеред бетонного громаддя в одному зі спальних районів Луцька, віднедавна привернула увага багатьох і віруючих, і невіруючих. Тут, у зовсім не намоленому місці, замироточила нова ікона святителя Луки Кримського. Від цього мира сталися зцілення. Тож церковна громада отримала ще один поштовх для спорудження великого храму замість каплиці.

На свято Благовіщення поряд із цією каплицею єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце для його побудови та заклав капсулу. В Богослужінні взяли участь обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, настоятель Благовіщенської парафії священик Микола...

12 квітня 2007 р.
ОСВЯЧЕНО МЕДИЧНИЙ ПІДРОЗДІЛ

5 квітня 2007 р.

Єпископ Михаїл і духовенство кафедрального собору освячують нове урологічне відділення обласної лікарні. Світлина прот. Віталія Собка3 квітня відкрили нове урологічне відділення Волинської обласної клінічної лікарні. З цієї нагоди тут побували єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець і духовенство. Архієрей здійснив чин освячення цього медичного підрозділу і промовив до «людей у білих халатах» архіпастирське слово, привітавши їх із визначною подією у їхньому житті.

05 квітня 2007 р.
РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ
у кафедральному соборі Святої Трійці на Страждальному й Світлому тижнях

2 квітня, Великий понеділок

7.00 – Літургія ранішеосвячених Дарів. Сповідь і Причастя
9.00 – Літургія ранішеосвячених Дарів. Сповідь і Причастя
17.00 – Рання. Сповідь
18.00 – Оливоосвячення (Соборування)...

29 березня 2007 р.
ОСВЯЧЕНО «ШЕВЧЕНКІВСЬКУ СВІТЛИЦЮ МИКОЛИ КУДЕЛІ»

17 березня 2007 р.

Єпископ Михаїл освячує меморіальну експозицію «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» у Волинському краєзнавчому музеїУ Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття меморіальної експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі». М. Куделя – знаний у краї збирач книг та інших експонатів на шевченківську тематику, багаторічний в’язень сталінських концтаборів. На запрошення керівництва музею у заході взяли участь священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на чолі з єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом, який, прочитавши молитву, благословив працівників установи, родину Куделі й присутніх та освятив експозицію.

 

17 березня 2007 р.
«НЕЗЛИМ ТИХИМ СЛОВОМ»

10 березня 2007 р.

Під час панахиди по Тарасові Шевченку. Фото Сергія ДубинкиВід часу смерті Тараса Шевченка не було в Україні літературної чи політичної течії, яка б не проголошувала його своїм предтечею і не записувала б його ідей у свій актив. А траплялося, що не тільки записували, а й... дописували за Шевченка. Наприклад, слова, що спантеличують багатьох читачів, - «а до того – я не знаю Бога», – уписав Тарасові Григоровичу один радянський редактор. Подібно й із вислову «не забудьте пом’янути незлим тихим словом» було вихолощено релігійний зміст, а поет же просив поминати його, молитися за нього.

Тож 10 березня, у день блаженної кончини приснопам’ятного раба Божого Тарасія до пам’ятника йому, що височіє в центрі Луцька, священнослужителі, семінаристи, представники влади й громадськості та інші миряни прийшли на панахиду – пом’янути незлим словом молитви.

«Де тепер численні пам’ятники тим можновладцям, яких восхваляли ще недавно? Де й пам’ять про них? – звернувся до молільників єпископ Луцький і Волинський. – А...

10 березня 2007 р.
ЦЕРКВА В ІНСТИТУТІ

8 березня 2007 р.

Новозбудований храм Мучениць Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії у Луцькому біотехнічному інституті Міжнародного науково-технічного університету. Фото прот. Віталія СобкаОсвячено перший на Волині храм у вищому навчальному закладі. На запрошення керівництва Луцького біотехнічного інституту Міжнародного науково-технічного університету, який збудував церкву Мучениць Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії, чин освячення відправив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Новий храм буде не лише інститутським, а й міським парафіяльним.

«Церква у вищому навчальному закладі – свідчення його елітності, – сказав у проповіді владика. – Адже нова інтелігенція, національна еліта має бути віруючою, і з таким багажем повинна йти у Європу. Прекрасно, що не тільки провідні українські університети й академії, а вже й наш, Волинський має...

08 березня 2007 р.
МОЛИТВА ЗА ЛЕСЮ УКРАЇНКУ

27 лютого 2007 р.

Молитва за Лесю Українку. Фото Віталія СарапінаУ день народження Лесі Українки, на центральному майдані Луцька біля пам’ятника нашій славетній землячці єпископ Луцький і Волинський Михаїл та священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відслужили панахиду. «Молитовно просимо Бога, щоби Господь дарував їй Царство Небесне за ту велику любов, яку вона мала до нашої неньки України. Тож сьогодні - день нашої любові до неї», – мовив владика і наголосив, що відзначення цих днів, на жаль, стає формальним і замість єднати народ призводить до розз’єднання. Ось і сьогодні одні патріотичні організації тут, моляться за нашу сестру во Христі Ларису, інші пішли за місцевими владцями, яким помолитися за Лесю Українку «не обов’язково». Владика закликав усіх українських патріотів до єднання навколо духовних цінностей, навколо православних ідеалів.

27 лютого 2007 р.
ПАМ’ЯТАЙМО ГОЛОДОМОР!
(оновлено)

28 листопада 2006 р.

Пам’ятаймо голодомор! Фото Сергія ДубинкиСвященнослужителі й віряни Волинської єпархії взяли участь у заходах вшанування жертв голодоморів і політичних репресій в Україні. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до колишньої Луцької тюрми – місця сумнозвісного розстрілу репресованих. До поминального Богослужіння, яке владика відправив з луцьким духовенством, долучилися священики інших Церков, очільники обласної та міської влади, представники громадськості.

Виголошуючи проповідь, преосвященний висловив сподівання, що трагічні сторінки української історії будуть повчальними для українців. Він...

28 листопада 2006 р.
ДЕНЬ ЗНАНЬ

1 вересня 2006 р.

Духовенство на чолі з єпископом Михаїлом відпрвлає молебень на прохання Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП. Фото прот. Віталія СобкаСвященнослужителі Київського Патріархату взяли участь в урочистостях з нагоди Дня знань і початку навчального року. Різні навчальні заклади і в Луцьку, і в регіонах Волині розпочали навчання з молитви й благословення.

Цього дня єпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Волинському державному університеті імені Лесі Українки та Волинському інституті імені В’ячеслава Липинського МАУП. Разом із духовенством кафедрального собору Святої Трійці він відправив молебні й, вітаючи викладачів і студентів з початком навчання, закликав наполегливо працювати над собою, аби в майбутньому зростити достойний плід знань.

 

01 вересня 2006 р.
441-450  451-460  461-470  471-480  481-490  491-500  501-510  511-520  521-530  531-536
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо