Консисторія
До всіх людей, кому небайдужа доля людини, звертається за допомогою мати 24-річного юнака, якому потрібна пересадка єдиної нирки. Донором виступає його матір. Щоб здійснити цю складну операцію, необхідно мати 15 000 доларів. Таких грошей у родині немає.
До інформаційної служби єпархії надійшов лист мами Миколи. Ось що вона пише, прохаючи про поміч: «Йому лише 24 роки. Це вік цвітіння і радості, праці і кохання, веселощів і сміху, а мій син не може посміхатись сходу сонця, його тіло скуте жахливим болем. Його діагноз: хронічна хвороба нирок 5 степені, вроджена аномалія силовидільної системи, єдина ліва нирка, лівобічний гідронефроз, хронічна недостатність нирок 5 степені, термінальна, мієлотоксична анемія»...
Сьогодні в Луцьку відбувся загальноміський Страсний хресний хід. Процесія пройшла від Замкового чоловічого монастиря Архангелів вулицями Кафедральною, Братковського, Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа.
Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу. Але цьогоріч архієпископ Луцький і Волинський Михаїл не тільки ніс великого хреста, символічно повторюючи страждальну дорогу Спасителя. Архієрей ішов ще й із невеличким хрестом-ковчежцем, де вміщено частинки мощей невідомих святих і, найголовніше, дрібну частку того животворчого древа, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я...
Інспектор з питань місійної діяльності духовної консисторії протоієрей Юрій Близнюк із благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на відкритті 14-ої виставки-конкурсу дитячої писанки «Писанковий дивосвіт» у Луцькій художній школі. Захід оргнізували цей навчальний заклад, Департамент культури та збереження культурної спадщини міської ради.
Отець Юрій відзначив: приємно спостерігати за тим, як щороку все більше й більше дітей приєднується до духовних традицій через відродження писанкарства.
На виставці представлено понад 900 писанок. Найталановитіших нагородили почесними грамотами та художньою літературою.
Нещодавно в Києві відбулося перше засідання комісії з питань протидії церковним розколам та їх подолання Міжсоборної присутності РПЦ. Голова комісії – митрополит Володимир, предстоятель УПЦ МП, його заступник – митрополит Іларіон, який очолює Відділ зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.
Під час засідання владика Іларіон сказав, що чимало вірних УПЦ КП бажають повернутися до Російської Православної Церкви і навів приклад: із Київського Патріархату до Московського перейшло сім парафій на Вінничині. На думку митрополита Іларіона, «подобные процессы происходят и в других областях Украины»...
2 квітня у Луцьку відбудеться загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу, але цьогоріч уперше процесія нестиме ковчежець із частинкою того хреста, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я.
Зі Святого Передання про хрест Господній відомо, що за дорученням рівноапостольного царя Константина та стараннями його благочестивої матері рівноапостольної Єлени в Єрусалимі, на Голгофі, у IV ст. було віднайдено три хрести. Коли їх прикладали до померлого, змогли визначити, на якому саме розп’яли Ісуса: від одного з них покійник ожив, тобто той хрест дав життя, і його назвали животворчим. Відтоді святиня маленькими частинками розійшлася по всьому світу...
Учора канцлер протоієрей Микола Цап з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на урочистій академії з нагоди 25-річчя створення історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», що відбулася в будинку, де жила сім’я Косачів. У виступі отець Микола привітав ювілярів, зазначив важливість їхньої роботи на ниві культурного, духовного відродження, вручив колективу заповідника благословенну грамоту владики, подарував Святе Письмо.
Протоієрей Микола Гінайло з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував у селищі Рокині Луцького районного деканату на форумі козацьких громад України «Козацьке коло», який організувала громадська організація «Волинська Січ Війська Запорозького». Мета заходу – утвердження українських національних традицій, залучення підростаючого покоління до козацьких звичаїв тощо.
Душпастир перед початком форуму відслужив подячний молебень та благословив козацтво на добру справу.
У березневому числі «Волинських єпархіальних відомостей», яке вийшло сьогодні, пасхальне послання архієрея ілюструється іконою «Воскресіння Господнє – Зішестя до аду» (перша половина XVIII ст.). Вона походить із села Проходи на Ратнівщині. Мистецтвознавець Лариса Обухович розповідає про цей зовсім не провінційний образ.
Є в цьому номері й проповідь владики на свято Благовіщення – «За прикладом Марії». Нею ми відкриваємо нову рубрику – «Амвон».
Ще одна нова рубрика – «Пізнаємо Біблію». Розпочинаємо від самого початку: від пояснення оповіді про перший день творіння...
Учора ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побували на відкритті виставки «Православна мініатюра XI–XXI століть», що відкрилась у Музеї волинської ікони.
Отець Ігор звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому зазначив: головне місце для ікони – в храмі, але й добре коли християнин має можливість прийти до музею, щоб оглянути, дослідити історію та симовліку давніх, рідкісних образів, помолившись перед ними.
На виставці представлено понад 350 експонатів, зокрема хрести натільні і напрестольні, лита мініатюра, ікони, стародруки, панагії, сувенірна продукція з України, Єрусалиму, Греції та Росії.
У зв’язку з тим, що в нашій єпархії почастішали випадки, коли духовній консисторії повідомляють про, ймовірно, надприродні явища (мироточіння, оновлення ікон тощо), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав указ, яким упорядкував дії священнослужителів та прес-служби єпархії щодо таких ситуацій. Зокрема, коли на тій чи іншій парафії сталося, можливо, чудо, настоятелю належить невідкладно особисто дослідити всі обставини, повідомити про цю подію свого декана, звернутися до єпархіального архієрея з усним звітом, повідомити інформаційній службі єпархії про випадок та благословення владики щодо нього. Через один місяць, а за гострою потребою раніше, настоятелеві слід звернутися до архієпископа з письмовим звітом про виконання благословення, розвиток і попередні підсумки події.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи