Консисторія
Сьогодні на черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) виступив представник нашої Церкви протоієрей Віталій Собко. Він нагадав учасникам зібрання, що спільна діяльність конфесій є дуже важливою і потрібною. Очевидно, що об’єднані зусилля різних Церков для вирішення гострих, насамперед морально-етичних проблем ефективніші, краще сприймаються і владою, і суспільством. Однак – повідомив священик – «духовна консисторія Київського Патріархату дещо засмучена тим, що Волинська рада Церков не повністю використовує сприятливих умов для злагодженої праці, не використовує всіх своїх можливостей. Інколи навіть складається враження: якби не традиція проводити щороку благодійний марафон, то ми б не відчували потреби збиратися».
За словами о. Віталія, деякі члени Ради не делегують представників у робочу групу, не виявляють ознак ініціативності. Це при тому, що ніхто не примушує до членства у цьому представницькому органі. Таке ставлення призводить до того, що навіть прийняті Радою Церков пропозиції не...
Сьогодні в облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) за участю голови адміністрації Миколи Романюка, заступника облради Бориса Загреви. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу Церкву представляв голова Інформаціно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.
На засіданні, яке проходило під головуванням Римо-Католицької Церкви, підбили підсумки різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям». На зібрані кошти (72 731,24 грн) придбано побутову техніку. Її одержали 25 малозабезпечених сімей і родин, де проживають діти-сироти й напівсироти. Благодійникам, спонсорам, співорганізаторам марафону вручено подяки.
Також ВРЦ прийняла Звернення до волинян щодо Великого посту, у якому йдеться про значення цього періоду в духовному зростанні християн. Нагадавши, як треба правильно постити, рада Церков звернулася до місцевої влади та всіх, хто організовує дозвілля, із закликом «не влаштовувати в...
На початку березня колегія з рецензування й експертної оцінки Видавничої ради РПЦ оприлюднила список видань, які не рекомендовані для розповсюдження в мережі церковних книгарень Московського Патріархату. Ця подія посилила дискусії православних книговидавців та інших зацікавлених як у Росії, так і в Україні. Суперечки тривають ще з кінця минулого року, коли Священний Синод РПЦ вирішив упорядкувати в своїй Церкві поширення літератури та іншої інформаційної продукції. На сайтах активно обговорюють доцільність обраних механізмів впорядкування, недоліки самого процесу рецензування тощо.
Небезпека, що видання не зовсім православного змісту може потрапити в церковну книгарню, є не тільки в Московському Патріархаті, але, звісно, й у Київському. Як цю проблему вирішують у нашій Церкві та, зокрема, на Волині?..
(оновлено)
Учора, як і щороку в день смерті Тараса Шевченка, священнослужителі і миряни обласного центру хресним ходом пройшли до пам’ятника Кобзареві і помолилися за упокій його душі. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство собору й луцького міського деканату відслужили заупокійну літію.
Архієрей виголосив проповідь, у якій, зокрема, сказав: «Ми все цитуємо Шевченка... проте справа в тому, щоб жити за його словами. Нині в Україні, як сказано в Євангелії, жниво велике, та женців мало. Тож ми, свідомі українці, маємо працювати на цій ниві так, щоб із кожним днем наближатися до мрії Кобзаря – заможної і побожної України», – зазначий високопреосвященний...
Лютневе число «Волинських єпархіальних відомостей» містить немало різноманітних цікавих матеріалів.
У рубриці «З церковного календаря» ви прочитаєте замітку Віктора Гребенюка про святого Єрма, одного з сімдесяти апостолів. Його твір «Пастир» у первісному Християнстві навіть причисляли до книг Святого Письма.
Ангеліна Вигоднік у рубриці «Волинські ікони» цього разу повідає про образ Стрітення із с. Романів, що поблизу Луцька. Стрітенський сюжет мало поширений у нашому іконописі, тож розповідь мистецтвознавця напевно зацікавить вас...
Указом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла призначено нового ківерецького декана. Ним став настоятель Покровського собору в Ківерцях протоієрей Іван Семенюк (досі ці обов’язки тимчасово виконував цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк). Також владика доручив канцлерові протоієрею Миколі Цапу тимчасово опікуватися луцьким міським деканатом.
Новопризначеному ківерецькому бланочинному 37 років. У священному сані з 1994 року: під час навчання у Волинській духовній семінарії висвячений на диякона й пізніше на священика митрополитом Йоаном (Боднарчуком). Був настоятелем парафії Воздвиження хреста Господнього в Луцьку, згодом у цьому ж місті, з 2006-го, – настоятелем Свято-Феодосіївської громади. З 2004 року й донедавна був луцьким міським деканом, з 2005-го виконує послух обласного благочинного. Отця Івана відзначено різними церковними нагородами, востаннє – митрою (1999 р.).
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський під час традиційної щорічної прес-конференції, яка відбулася у Василівському жіночому монастирі, звернувся до волинян із спеціальним посланням – Словом на Великий піст. Владика наголосив на важливості цього періоду, закликав належно провести його, прикладаючи особливі старання у духовному вдосконаленні. Разом із тим владика оприлюднив Звернення щодо Великого посту до керівників області, міст, районів і сіл, ЗМІ, журналістів, працівників культури, власників та директорів розважальних закладів, місць громадського харчування. У документі високопреосвященний просить посадовців та інших достойників не перешкоджати християнам проводити піст, а створювати відповідні умови для особливого настрою.
Також архієрей розповів представникам ЗМІ про діяльність Київського Патріархату на Волині в 2009-му році, зазначивши, що це був черговий рік росту нашої єпархії. Зокрема, минулого року: розпочали пастирське служіння 12 нововисвячених священнослужителів, більшість із яких – випускники...
29 січня українці щороку поминають героїв Крут. Укотре молитовно згадуємо юних патріотів, які полягли за Вітчизну, укривши себе славою, тимчасом як провідники нації добровільно роззброїли Батьківщину перед більшовицькою навалою. Молоді захисники столиці своїм життям стримали загарбників, щоб уряд мав змогу евакуюватись.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство Троїцького кафедрального собору відслужили заупокійну літію перед символічною каплицею на Київському майдані обласного центру. Владика у проповіді зазначив, що герої Крут подали нам нев’янучий приклад служіння ближньому – аж до своєї смерті. Сьогодення ж вимагає якщо не жертовності, то в усякому разі – патріотичної визначеності...
Перше число газети за 2010 рік вийшло ще на початку січня, а інтернет-версія – лише зараз, на жаль. Але основні публікації є актуальними й сьогодні, й у майбутньому.
Про образ «Богоявлення Господнє» із храму с. Перванче на Горохівщині розповідає художниця-реставраторка обласного краєзнавчого музею Лариса Обухович. Адже це свято завершує різдвяний цикл.
У рубриці «З церковного календаря» Віктор Гребенюк веде річ про рівноапостольну Ніну, просвітительку Грузії, день пам’яті якої припадає на 27 січня. Бо ж Православ’я – віра вселенська, і вірянам-українцям цікаво довідатися про подвижників Благочестя інших народів...
Сьогодні в нижньому храмі Троїцького кафедрального собору відбулися чергові збори деканів єпархії. Виступили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап та інші. Поміж багатьох поточних питань ішлося про порядок проведення в деканатах парафіяльних звітів, що пройдуть у травні, забезпечення парафій церковною періодикою і богослужбовою літературою, вступну кампанію до Волинської духовної семінарії на 2010/2011 навчальний рік, необхідність призначення заступників деканів у всіх благочиннях, підсумки участі Київського Патріархату в традиційному обласному телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям» тощо.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи