Ковельський районний деканат
(оновлено)
Багато разів ми розповідали вам про відкриття останніми роками храмів у малих і навіть найменших селах Волині. Незважаючи на фінансово-економічну кризу, цей процес не зупиняється. Ось і в Озерному на Ковельщині за три роки зусиллями сорока п’яти дворів постав дім Божий. Спонсорів селяни не мали, збирали пожертви по району й області, працювали гуртом. Найбільше при спорудженні церкви відзначилися лісник Олександр Лисиця, староста Федір Новарчук і його дружина Лідія.
4 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив тут новозбудований храм Апостола Йоана Богослова. Під час освячення, першої Божественної Літургії та хресного ходу з архієреєм співслужили ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис, настоятель парафії протоієрей Дмитро Андрухів, інші священнослужителі. До речі, це вже друга церква, яку зведено під проводом о. Дмитра, тож владика за невтомну працю нагородив душпастиря церковною відзнакою – хрестом із прикрасами...
28 липня – день рівноапостольного великого князя Володимира і свято Хрещення Руси-України.
У Патріаршому Володимирському соборі відправили Божественну Літургію, після якої відбувся велелюдний хресний хід до Володимирської гірки, де височить пам’ятник хрестителю нашого народу. На чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом урочиста хода усіх єпископів, близько 1500 священиків, дияконів і 15 тисяч мирян Української Церкви (дані сайта Cerkva.info) пройшла бульваром Шевченка, вулицею Володимирською, повз стіни Софії Київської та Золотоверхої Михайлівської обителі. Протяжністю, кількістю учасників хресний хід перевершив усі попередні церковні заходи в столиці. Під монументом рівноапостольному Володимирові було звершено молебень...
Учора, у день славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Петро-Павлівський храм у селищі Голоби Ковельського районного деканату. У XVII–XVIII століттях тут було споруджено розкішний маєток поміщиків Вільг. Дорога до садиби пролягала через масивну арку, увінчану надбрамною домовою церквою. Згодом арку перепланували, так що утворився двоповерховий дім. Його використовували під дитячий будинок, потому чимало років приміщення простояло пусткою. І ось громада Київського Патріархату, що раніше молилася в тимчасовому храмі (дві кімнати дитсадка), тепер має повноцінний Божий дім. Зусиллями парафіян і меценатів обладнано перший поверх як нижній ярус церкви (колишню надбрамну частину буде відреставровано як верхній храм). Оригінальний іконостас, у якому поєднується традиційність і сучасний стиль, спроектував і виготовив настоятель парафії священик Андрій Сех. У селищі діють храми Московського Патріархату, Римсько-Католицької Церкви, є протестантські громади трьох течій. Однак така конфесійна розмаїтість ні в чому не стояла на перешкоді: серед протестантів були охочі допомагати в реставрації приміщення...
27 лютого 2009 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав парафію Великомученика й цілителя Пантелеймона у селищі Люблинець Ковельського районного деканату. Він освятив престіл новозведеного невеличкого храму поруч із будівництвом іншого, великого.
«Коли бралися за спорудження цього Божого дому, напевне ж, хтось вагався – чи стане сил, чи вистачить грошей. А Господь дав і сил, і жертводавців – від серпня по грудень каплицю звели. І великий храм так само з Божою поміччю зведете. Цю справу вашого життя будуть споминати по всі віки. Усякі життєві труднощі перемагайте з вірою, бо з вірою, як написано в Євангелії, горі скажи – рушся! і вона рушиться. Усі труднощі перемагайте з радістю. Бо Всевишній не створив людину для страждань, а створив для радості, навіть у випробуваннях. Тож ідіть по життю, радіючи усьому, що посилає Творець, і діліться з усіма цією радістю віруючої людини», – сказав у проповіді владика...
23 лютого 2009 р.
Міжконфесійний ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІДу при Всеукраїнській раді Церков та релігійних організацій 9–13 лютого провів другий тренінг для священнослужителів і активних вірян різних конфесій. Він став продовженням спільної практичної діяльності Церков та релігійних організацій України у цій сфері. Цього року захід став міжнародним: були присутні представники Вірменської Апостольської Церкви з Єревана, міжцерковних організацій із Кишинева (Молдова) та Санкт-Петербурга (Росія). Співорганізаторами виступили Всеукраїнський благодійний церковний фонд «Віра. Надія. Любов» та досвідчені тренери Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні...
10 лютого 2009 р.
У с. Білашів Ковельського районного деканату освятили надбанні хрести для новобудови – храму Різдва Пресвятої Богородиці, бо тут саме покривають дах. Богослужіння відправили районний декан протоієрей Іван Бонис, священики Віктор Домбровський (настоятель парафії), Василь Старевич.
Церкви в цьому селі ніколи не було, ходили молитися до сусіднього Рокитна, а кілька років тому влаштували тимчасову каплицю і взялися за зведення повноцінного храму.
«Що таке хрест? – запитав отець благочинний і відповів словами молитви: – „...Хрест є Церкві краса, царям – держава [сила], вірним – утвердження, [...] бісам же – рана“. Раніше у вас стояли хрести лише на могилках, тепер же вони – на бані Божого дому. Тож це знамення Христової віри нехай завжди надихає вас і зміцнює вашу віру».
Серед вірян був і голова сільської ради Василь Касянчук, він і тримав одного з нових хрестів під час освячення.
30 грудня 2008 р.
«Справжня любов і доброта душі...» – такою була тема семінару вчителів етики та курсів морально-етичних дисциплін Ковельщини, що відбувся у загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів с. Зелена. У ній взяли участь декан протоієрей Іван Бонис та священик Василь Фурман, які викладають християнську етику в школах сс. Дубова й Білин. Душпастирі поділилися досвідом учителювання.
Нещодавно ж у дитячому садку «Дзвіночок» с. Дубова відкрито молодшу групу (ясла). На цю нагоду було запрошено отця декана, начальника районного управління освіти Романа Кульцмана та голову сільської ради Павла Безеку. Священик освятив новий підрозділ, подарував йому Остробрамський образ Божої Матері з Дитятком, а мовою, доступною малюкам, розповів, як важливо бути слухняними.
24 грудня 2008 р.
З 1 по 16 грудня на Ковельщині перебував ковчег із частинкою мощей святителя Миколая Чудотворця, який передали з луцького кафедрального собору. Першим храмом, куди прибула реліквія, стала Юріївська церква у с. Дубова (настоятель – декан протоієрей Іван Бонис). До неї святощі душпастирі й вірні пронесли хресним ходом через усе село. В акафісті Миколаєві взяли участь усі священики благочиння. Серед численних мирян, які того дня молилися в храмі, був і голова сільради Павло Безека.
Надалі чудотворні мощі таким же чином побували у двадцяти церквах деканату. Повсюди, навіть там, де релігійність назагал невисока, до реліквії приступало дуже багато людей. Було відправлено акафісти, молебні, виголошено проповіді.
Одним з останніх пунктів перебування ковчега з мощами угодника Божого Миколая на Ковельщині стало селище Люблинець. Тут є громади обох Патріархатів, але парафія УПЦ КП, яку очолює священик Степан...
19 листопада 2008 р.
Село Бахів Ковельського районного деканату – поліконфесійне, що не надто притаманно для Полісся. Більше половини це прихильники УПЦ Київського Патріархату, є прибічники Патріархату Московського, немало і протестантів. Але коли в 2003 році було закладено перший камінь, мало хто побажав стояти осторонь.
Днями бахівці вперше зустрічали архієрея – єпископа Луцького і Волинського Михаїла, який прибув на освячення престолу й усього храму Різдва Йоана Хрестителя. Він відправив урочисте Богослужіння із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, деканом протоієреєм Іваном Бонисом (настоятелем парафії), та іншими священнослужителями.
За активну участь у зведенні храму преосвященний удостоїв благословенних грамот першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Місяця, голову виконавчої державної служби...
28 жовтня 2008 р.
У селі Кричевичі Ковельського районного деканату храм Різдва Пресвятої Богородиці старий: його змуровано в 1823 році на кошти пана Костянтина Янишевського. Церква нищилась у війну, за радянських часів тут був клуб. А з набуттям незалежності Україною почалося відродження храму. До 185-ї річниці освячення церкву відремонтовано. Днями сюди прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Він відправив Божественну Літургію у співслужінні з ковельським районним деканом протоієреєм Іваном Бонисом та міським – протоієреєм Анатолієм Александруком, настоятелем парафії священиком Ігорем Кузьмичем, іншими священнослужителями. До великої кількості вірних, які цього дня прийшли до храму-ювіляра, приєдналися представники районної та сільської влади...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи