Митрополит Михаїл
22 липня 2008 р.
Минулої неділі єпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Рівному, де взяв участь у заходах з відзначення 80-річного ювілею митрополита Рівненського і Острозького Євсевія. Зокрема, владика, привітавши ювіляра зі святом, долучився до відправи патріаршої Божественної Літургії у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці.
21 липня 2008 р.
18 липня єпископ Луцький і Волинський Михаїл був учасником Архієрейського Собору. На ньому виступив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який ознайомив присутніх з перспективами подолання канонічної ізоляції Київського Патріархату. Усі члени Собору висловили згоду з позицією первоієрарха.
Наступного дня на Михайлівській площі столиці відбулась патріарша Літургія на честь 900-ліття Золотоверхого монастиря та 1020-ліття хрещення Русі-України. На неї з’їхалися духовенство й миряни з усієї України. Делегація від Волинської єпархії була чи не найбільша: близько ста п’ятдесяти священиків та п’ятисот вірних. У святковій відправі разом із іншими архієреями взяв участь і владика Михаїл. Після Літургії всі учасники святкувань пройшли хресним ходом до пам’ятника рівноапостольному Володимирові...
15 липня 2008 р.
Делегація Волинської єпархії побувала в Києві на Помісному Соборі нашої Церкви та інших урочистостях з нагоди 900-ліття Михайлівського Золотоверхого монастиря та 1020-ліття хрещення Київської Руси-України.
10 липня єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в Архієрейському Соборі, який – повідомив офіційний сайт нашої Церкви www.cerkva.info – схвалив порядок денний і робочі органи Собору та затвердив новий склад постійних членів Священного Синоду й Вищої Церковної Ради. Того ж дня владика побував на урочистій академії з нагоди ювілею Золотоверхого монастиря Архістратига Михаїла, що відбулася в Національній опері України...
10 липня 2008 р.
Село Лище Луцького районного деканату ще не так давно було в усіх на слуху: тут в оселі однієї парафіянки оновлювалися десятки образів. Але невдовзі життя пішло усталеним руслом. І ось знову привід для піднесення молитовного духу: 7 липня, на Різдво Йоана Предтечі, – в селі престольний празник. Прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, близько двадцяти священнослужителів із трьох єпархій. З усіма лищенцями молилися голова сільради Віталій Шкорупський та голова місцевої селянської спілки Святослав Карбовський.
Настоятель парафії протоієрей Віктор Пушко (декан Луцького району) повідомив єпархіальній прес-службі, що на цьогорічне свято художники Володимир Борисюк і Петро Мороз докінчили настінний розпис церкви (поєднання візантійського й класичного стилів)...
8 липня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм на честь Усіх святих землі української в селі Струмівка Луцького районного деканату. З ним співслужили обласний декан протоієрей Іван Семенюк, районний – протоієрей Віктор Пушко, настоятель священик Михайло Янкевич, духовенство міста й району.
Струмівка – це пригородне село, що складається здебільшого з переселенців і переросло останніми роками в котеджне містечко. Храму тут досі не було, хоча громада УПЦ МП теж зводить церкву. Парафію ж нашої Церкви створено навесні 2001 року, відтоді її очолює о. Михайло. Душпастир зумів розрізнених поселян, які часто-густо навіть не були знайомі, згуртувати в громаду одновірців. Сім літ вони молились у будівельному вагончику і мурували повноцінний храм, не маючи багатих меценатів. І ось настала радісна мить: на...
4 липня 2008 р.
Минулого тижня випускники середніх навчальних закладів Луцька, отримавши атестати, перш ніж сісти за бенкетні столи, поспішали до кафедрального Троїцького собору. Другий рік тут у цю пору священнослужителі провадять молебень за тих, хто закінчує школу. Але торік не всі навчальні заклади цього типу були охоплені, та й чимало молодих людей і їхніх батьків так і не наважилися переступити поріг церкви й залишилися по той бік брами. Цього ж року подальшими стараннями старшого капелана єпархії протоієрея Олександра Безкоровайного становище цілком змінилося: до собору пливла повновода ріка святково вбраних юнаків і юнок та їхніх тат і мам.
Соборне духовенство відправляло молебні один за одним. А надвечір подячну молитву очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Під склепіннями храму врочисто лунало...
2 липня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та начальник головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у Волинській області полковник Володимир Грушовінчук підписали безстрокову угоду про духовну опіку над управлінням. Згідно з нею, Церква призначає священика, який духовно окормлює МНС-ників, а управління сприятиме йому в цьому. Із нагоди підписання документа владика, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі відправили молебень.
«Ваше завдання, – сказав на церемонії преосвященнійший, – запобігати природним і техногенним нещастям, ліквідовувати їхні наслідки, наше – запобігати гріхам, лікувати їх рани. Якщо завдання часто близькі, то й працювати треба спільно»...
24 червня 2008 р.
22 червня в нашій країні траур: 1941 року цього дня розпочалась німецько-радянська війна, що принесла незчисленні біди народам.
У Другу світову в Луцьку діяв нацистський концтабір № 360, у якому було закатовано тисячі радянських військовополонених. Серед них було й чимало українців. У місті облаштовано братське кладовище жертв нацизму на місці масових захоронень, що неподалік перехрестя вулиць Гнідавської та Потебні. Торік, проводячи його благоустрій, було виявлено останки ще 370 військовослужбовців, які лежали тут без належного поховання. Тож цього року в день скорботи ці тлінні рештки поховали по-християнськи та з військовими почестями...
(оновлено)
19 червня 2008 р.
В облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) під головуванням єпископа Луцького і Волинського УПЦ Київського Патріархату Михаїла, за участю голови облдержадміністрації Миколи Романюка та заступника голови облради Бориса Загреви.
Учасники зустрічі підбили підсумки різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям», найбільшим добродійникам було вручено подяки.
Члени ВРЦ заслухали звіт управління освіти і науки облдержадміністрації щодо запровадження «Основ християнської етики» в навчальних закладах області й доручили робочій групі підготувати звернення до вищих і обласних органів державної влади щодо...
19 червня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив ігумена монастиря Святителя Миколая Чудотворця Марка (Левківа), що в с. Жидичин Ківерцівського деканату, секретарем Волинської духовної консисторії. Цим владика посилює функцію управління єпархії, вдосконалює її діяльність, а також підкреслює важливість інтенсивнішого розвитку чернецтва в нашому краї.
Ігуменові Марку 28 літ, чернецтво і священичий сан прийняв 2003 року після закінчення духовної семінарії в Луцьку. З того часу він є намісником жидичинського монастиря.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи