Митрополит Михаїл
4 грудня 2007 р.
Цього року світове Християнство молитовно споминає святителя Йоана Золотоустого у 1600-ліття з часу його блаженної кончини. Він – один з найшанованіших діячів Церкви. Упорядковану ним Літургію служать і православні, і греко-католики, і українські лютерани. Його життя – свідкування слів Христа, що внесені до Літургії: «Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та розповсюджуватимуть про вас усяку лиху славу неправдиво Мене ради». Причому архієпископ Царгородський Йоан був гнаний своїми ж, православними християнами: за те, що старався зміцнити церковну дисципліну і звинувачував можновладців у зловживаннях, його за обмовою було зміщено зі столичної кафедри і він помер у вигнанні...
28 листопада 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл разом з ігуменом жидичинського Свято-Миколаївського монастиря Марком (Левківим) та кліриками кафедрального собору Святої Трійці освятив нове приміщення Служби автомобільних доріг у Волинській області. «У кожного свій життєвий шлях і кожен прагне, щоб він був рівним та зручним. Є й дороги в буквальному розумінні, якими їдемо і йдемо, і їх ми теж хочемо мати зручними та рівними. Людина має жити так, щоб усі її шляхи були рівними. Ангела-охоронця вам, працівники автодору, щоб усі ваші дороги приносили радість!» – сказав преосвященний.
27 листопада 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав дві Свято-Димитрівські парафії – у Ковельському міському деканаті та селі Самійличі Шацького деканату. У новому ковельському соборі владика відправив Божественну Літургію у співслужінні з міським деканом і настоятелем протоієреєм Анатолієм Александруком, районним деканом протоієреєм Іваном Бонисом, іншими священиками цих деканатів; був присутній також священнослужитель місцевої парафії Римсько-Католицької Церкви. На проповіді преосвященний, зокрема, сказав: «Ми зводимо храми, розписуємо їх, споруджуємо іконостаси, щоб, спілкуючись у них із Богом та святими, хоч невеличкою мірою уявити собі те сокровенне, що приготував Господь для люблячих Його. Приходячи у Божий дім, маємо покинути всі життєві піклування і спрямовувати свій зір у вічне. Пам’ятайте, що...
15 листопада 2007 р.
Церква Мучениці Параскеви-П’ятниці у с. Милуші Луцького районного деканату стара, чотирьохсотлітня, потребує реставрації, але на це потрібно чимало коштів. Громада ця одна з перших перейшла в лоно Київського Патріархату, але досі не було тут Євангелія українською та належного (української традиції) облачення для священика. Тож єпископ Луцький і Волинський Михаїл, прибувши до Милуш на храмовий празник, на Божественній Літургії молився сам і закликав усіх вірних просити Господа, щоб у цьому Божому домі ніколи не згасала полум’яна лампада Благочестя, щоб невдовзі храм постав оновленим. Преосвященний подарував громаді напрестольне Євангеліє рідною мовою та нові священичі ризи. Під час Відправи з владикою співслужили ієромонахи Замкового монастиря Різдва Христового в Луцьку та місцеве духовенство.
13 листопада 2007 р.
Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного та вся місцева спільнота православних християн днями відзначила 390-річчя з часу постання у Луцьку Хрестовоздвиженського православного братства. Його поява 1617 року знаменувала початок організованого спротиву православного українства нашого краю – священнослужителів, шляхти, міщан, селян, – шаленому тискові Католицької Церкви та Речі Посполитої, які мали на меті остаточне знищення Православ’я на Правобережжі та подальшу полонізацію Русі-України. Титанічними стараннями братств окатоличення й полонізація на деякий час одступили. Так, Луцьке братство заснувало школу, де викладання велось українською і церковнослов’янською, шпиталь, провадило видавничу діяльність, звело братський дім і величний храм Воздвиження Хреста Господнього...
12 листопада 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську поїздку до парафії Почаївської ікони Божої Матері в с. Клубочин Цуманського деканату з сумної нагоди – 65-річчя знищення села німецькими загарбниками. Ще з радянських часів на братській могилі загиблих зведено пам’ятник, а поруч височіє хрест – місце, де клубочинці зводитимуть каплицю. На цьому скорботному місці владика відслужив панахиду по безневинно убієнних.
Перед цим заупокійним Богослужінням архієрей відправив Божественну Літургію у церкві Апостола Йоана Богослова в сусідньому с. Сильно, до якого клубочинська громада поки що є приписною. З ним співслужили декан протоієрей Тарас Манелюк, настоятель священик Петро Герасимук та інші священнослужителі. У проповіді преосвященний сказав: «Пам’ятаючи тих наших рідних і близьких, котрі відійшли у вічність, мусимо постійно мати на увазі, що мета нашого земного життя – сподобитися Царства Небесного. Тож у цьому храмі та в усьому житті нашому повсякчасно сповнюймося Духом Святим, пам’ятаючи, що без Бога – ні до порога».
8 листопада 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив бані горохівського храму Вознесіння Господнього та дзвіниці. На них було використано понад 130 тисяч гривень. Це – кошти парафіян та інших жертводавців. Найбільший внесок у цю справу зробили уродженці Горохова, нині лучани Володимир і Микола Юзви. Найбільшого ж хреста за 2600 гривень придбав для цього Божого дому колектив горохівського районного суду на чолі з його головою Галиною Адамчук, іншого – за 2500 гривень – купили підприємці Анжела Середа і Дарія Міндюк, хреста на дзвіницю за 1700 гривень – горохівчани Любов Матвєєва та Василь Ріполовський. Преосвященний гідно вшанував меценатів: орден Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня й орден Святителя Миколая Чудотворця було вручено Володимирові й Миколі Юзвам, а благословенні грамоти й інші нагороди...
2 листопада 2007 р.
В Одерадах Луцького деканату, невеличкому селі на яких сто дворів, нещодавно було неабияке пожвавлення. І старі і малі прямували до свого храму – бо досі свого не мали. На його освячення прибули єпископ Луцький і Волинський Михаїл, луцький районний декан протоієрей Віктор Пушко, інше численне духовенство.
Місце на церкву було освячено 1999 року, тимчасове ж приміщення (у дитсадку) – 2000 року і громада під керівництвом свого настоятеля священика Юрія Хлопецького відразу ж узялися за будівництво повноцінного храму, причім без меценатів, лише силами громади...
19 жовтня 2007 р.
Видавничий відділ єпархії «Ключі» випустив у світ чергову книгу – «Літургія з поясненнями для мирян». Сьогодні єпископ Луцький і Волинський Михаїл представив нове видання представникам ЗМІ під час прес-конференції.
Мабуть, у багатьох православних вірних, які беруть участь у цій головній відправі, час від часу з’являється думка: чому ця Служба така довга і така складна? Видавництво «Ключі» прагнуло, аби вона стала набагато зрозумілішою. Для цього видавці:
– подали передмову;
– коротко пояснили дії священнослужителів;
– навели деякі найголовніші відомості з історії цього Богослужіння;
– витлумачили незрозумілі слова;
– поставили наголоси в багатьох словах;
– зазначили, коли слід стояти, а коли можна сидіти тим, хто цього потребує;
– вказали, коли обов’язково слід перехреститися, схилити голову і т. ін...
14 жовтня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл надав церкві Покрови Пресвятої Богородиці в Ківерцях статус собору. Урочистість відбулася під час Божественної Літургії у цьому храмі, яку також відправили з нагоди престольного свята та дня ангела архієрея. Цього року парафія відзначає 10-річчя освячення своєї святині.
Слово «собор» має багато значень. Зокрема, такі: головний храм міста, монастиря чи регіону (району); храм, у якому здійснюється соборне Богослужіння, тобто постійно правлять кілька священиків; головний осередок молитовних зібрань православних християн у місті чи районі. У штаті ківерецької Покровської церкви – чотири священнослужителі, вона стала духовним центром і міста, і всієї Ківереччини, де налічується 22 парафії Київського Патріархату. Це дало підставу архієреєві піднести...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи