Митрополит Михаїл
3 травня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального Троїцького собору протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі побували на ювілейному концерті бандурної музики з нагоди круглої дати в житті заслуженого працівника культури України Тетяни Ткач, художнього керівника капели бандуристів «Срібні струни Волині» обласного державного училища культури і мистецтв. Духовенство відправило короткий молебень, владика привітав ювілярку (вона, до речі, є донькою відомого православного священика, спочилого у Бозі) і вручив їй благословенну грамоту.
18 квітня 2008 р.
Чернецтво – стовп східного Благочестя, це аксіома. І в Київському Патріархаті монастирське життя швидко розбудовується і впорядковується. Зростає кількість монастирів, насельників у них. Але досі в УПЦ КП не було жодного ченця-великосхимника.
Існує три ступені чернецтва: рясофор; мантія, або мала схима; велика схима. Рясофорних і мантійних монахів є чимало, а от великосхимники – велика рідкість. Так було завжди: у велику схиму постригали після багатьох літ чернечих подвигів, часто вже на смертному одрі. Оскільки ченці Київського Патріархату – люди в переважній більшості молоді, то й кандидата у «великий ангельський образ» досі не було. І ось нещодавно у Троїцькому кафедральному соборі єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив перший у нашій Церкві постриг у велику схиму. Найсуворішу чернечу обітницю прийняв ієромонах Павел (Перванчук), насельник Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря в Луцьку (донедавна він називався Замковий чоловічий монастир Різдва Христового). Великосхимникові 73 роки, він колишній військовий моряк, інженер, з 1990 року спасається в чернечих обителях. Теперішнє його ім’я – схиієромонах Адам...
2 квітня 2008 р.
Дзвони – єдиний музичний інструмент, традиційно вживаний у православному богослужінні. Чи не кожна парафія бажає мати гарні дзвони, щоб милуватися їх переливами.
Днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у с. Хорлупи Ківерецького деканату й освятив нові дзвони храму Святителя Василія Великого, придбані за кошти громади. «Скликатимуть вони вас, браття і сестри, на Службу Божу, сповіщатимуть про радісні й сумні події. Нехай наша віра буде схожою на звуки дзвона, щоб усі чули і знали, що ми православні, що ми правильно славимо Творця нашими вчинками, словами і навіть думками», – сказав преосвященний...
21 березня 2008 р.
Не так давно ми повідомляли про те, що в Залісцях Рожищенського деканату освячено тимчасовий храм, де вже правляться служби. І ось ще одна добра новина з того села. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні декана протоієрея Василя Шняка, настоятеля парафії протоієрея Богдана Старовського та інших священнослужителів освятив місце, де буде зведено постійний храм Рівноапостольної княгині Ольги. Зійшлися селяни, прибула заступниця голови районної ради Ганна Савіцька-Пасельська. Владика виголосив проповідь про важливість зведення храму й висловив переконання, що недалекий той час, коли новий дім Божий золотитиметься куполами у Залісцях.
3 березня 2008 р.
Паломницька служба нашої єпархії розгорнула неабияку діяльність: численні маршрути відпустовими місцями України нещодавно поповнили й богомілля на Святу Землю. А от паломництва на Волинь досі не було. Тож паніматка Лариса Савчук, яка опікується цією ділянкою роботи духовної консисторії, вирішила заповнити цю прогалину й організувала першу таку прощу. Пілігримами були вихованці Рівненської духовної семінарії Київського Патріархату. Сорок учнів та двоє викладачів побували у Луцьку (Троїцький кафедральний собор, Волинська духовна семінарія, Замковий монастир, Благовіщенський храм), в Жидичинському монастирі, у Володимирі (собор і монастир Різдва Христового, Василівська церква), у Зименському монастирі...
29 лютого 2008 р.
Духовна консисторія розширяє капеланське служіння. Днями укладено угоду між управлінням єпархії та Волинським технікумом Національного університету харчових технологій. Згідно з цим документом, Київський Патріархат духовно опікуватиметься навчальним закладом: новопризначений капелан - священик Василь Клочак, настоятель луцької Хрестовоздвиженської парафії, - здійснюватиме служіння, братиме участь у виховних заходах, проводитиме лекції, обговорення на релігійну тематику тощо. Договір підписали єпископ Луцький і Волинський Михаїл та директор технікуму І. Корчук. При цьому були присутні старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та о. Василь Клочак.
28 лютого 2008 р.
Не так давно на Волині згоріло дві церкви, та і взагалі кількість трагічних займань повзе вгору. Тому рятувальники МНС і священнослужителі нашої єпархії вирішили поєднати зусилля. Днями у музеї цивільного захисту населення центру пропаганди головного управління Міністерства внутрішніх справ України в області зібралися єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, отці декани, начальник ГУ МНС області В. Грушовінчук, його підлеглі. Для духовенства було проведено екскурсію, прочитано лекцію, показано відеоматеріал про вогняні трагедії в культових спорудах Волині.
Владика Михаїл і добродій Грушовінчук підписали спільне звернення до священиків і парафіян «Про попередження пожеж та загибелі людей на них». У ньому, зокрема...
20 лютого 2008 р.
На Стрітення єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Михайлівський храм у селі Руснів Володимирського деканату, у співслужінні з деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем та іншими священиками Володимирщини відправив тут першу Божественну Літургію. «Бога не можна побачити людині, проте кожна людина має зустрітися з Ним, – сказав преосвященний. – Адже прихід до храму – це вже своєрідна зустріч із Творцем, і прагнення правди Господньої – це теж бажання побачити Всевишнього і перетворити своє життя за Словом Його. Тож не втомлюймося шукати Бога і правди Його, відклавши земні турботи, тоді й те земне, чого потребуємо, додасться», – нагадав архієрей.
Наприкінці владика нагородив благословенними грамотами тих, хто найбільше посприяв спорудженню храму.
18 лютого 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і наріжний камінь біля луцької поліклініки № 3, де буде споруджено каплицю Рівноапостольної княгині Ольги. Із владикою співслужили обласний і міський декан протоієрей Іван Семенюк, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан поліклініки священик Мирон Петрина та інші священнослужителі. Разом із медперсоналом, пацієнтами й місцевими жителями молилися головний лікар Степан Цимбалюк та головна лікарка госпіталю для ветеранів Тетяна Масікова.
15 лютого 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив храм Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Злотоустого у с. Діхтів Володимирського деканату. Досі церкви тут не було, тож це стало величезною подією для селян (прийшли навіть протестанти!). Владика проповідував про роль храму в житті кожного населеного пункту та, як повідомив єпархіальній прес-службі протоієрей Борис Гідзінський, нагородив настоятеля парафії священика Юрія Кривіцкого золотим наперсним хрестом, а благословенними грамотами – голову районної ради Юрія Михальця, голову сільради Віктора Матвіюка та всіх, хто великою мірою долучився до спорудження цієї святині. З архієреєм співслужили декан протоієрей Юрій Пилипець та інші священнослужителі.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи