Митрополит Михаїл
Учора, в день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, єпархія відзначила день ангела архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. З цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію та подячний молебень. Із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, декани єпархії.
Після Богослужіння о. Микола від імені духовенства привітав високопреосвященного зі святом і подякував йому за плідну працю на духовній ниві. Зокрема зазначив, що «особливої уваги владика приділяє церковній дисципліні, освіті духовенства, збільшенню чисельності парафій та відродженню монастирів. З часу його призначення на Волині зареєстровано 97 нових парафій, освячено 49 новозбудованих храмів, 47 місць освячено під будівництво нових церков Стараннями архіпастиря зведено новий корпус семінарії». Також канцлер нагадав, що завдяки зусиллям архієрея цьогоріч уперше запрацював єпархіальний молодіжний православний табір...
9 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив молебень у кафедральному соборі Святої Трійці за здоров’я організаторів та учасників VI міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня». Вітаючи присутніх, владика пояснив значення слова «берегиня» у його християнському змісті. Зокрема, зазначив, що здавна в українській культурі воно асоціюється з жінкою, яка береже традиції, є турботливою матір’ю і дбайливою господинею. Архієрей закликав мистецькі колективи й надалі популяризувати та зберігати українську народну культурну спадщину, «щоб Господь завжди допомагав і благословляв у цій справі».
Наостанок високопреосвященний вручив організаторам фестивалю український коровай.
14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятить скит Святого Духа чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерецького деканату. Початок богослужіння – 16.00. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією запрошує усіх бажаючи розділити радість торжества.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з очільниками релігіних організацій нашого краю – членами Волинської ради Церков (ВРЦ). На прохання інформаційної служби єпархії владика повідомив, що пан Борис розповів учасникам зібрання про соціально-економічну ситуацію в області, подякував за міжконфесійний мир, маючи на увазі насамперед православних, попросив релігійних діячів не піддаватися на спокуси втягування релігійних спільнот у політичну боротьбу на місцевих виборах. Щодо останнього владика Михаїл зазначив, що Церква, як і раніше, буде діяти згідно з своїми канонами й відповідно до статуту...
Викладацький склад Волинської духовної семінарії поповнився ще одним священиком. 3 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час недільної Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці висвятив у пресвітерський сан завідувача кафедри церковного права диякона Володимира Вакіна.
Двадцятисемирічний душпастир народився в Луцьку, навчався у нашій семінарії, викладаючи одночасно християнську етику в школі-інтернаті обласного центру. На IV курс перевівся до Київської духовної семінарії, яку закінчив 2005 року за першим розрядом. Кілька літ очолював відділ таборів та паломництва Синодального управління у справах молоді. Після завершення навчання в Київській духовній академії у 2009-му захистив кандидатську дисертацію «Практика та традиція церковного суду в житті Київської митрополії (988–1917 рр.)». Викладав: у православній богословській академії столиці – історію Помісних Церков, Орієнтальних Церков, в аспірантурі – православну психотерапію. Пізніше в академії був завідувачем і викладачем кафедри церковного права...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив каплицю Великомученика й цілителя Пантелеймона, споруджену на території Горохівського психоневрологічного інтернату для інвалідів. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор, капелан інтернату протоієрей Роман Янів, місцеве духовенство. У богослужінні взяли участь голова райдержадміністрації Леонід Андрійчук, голова райради Ярослав Довгополов та інші достойники.
Після відправи владика подякував директорці інтернату Юлії Ковальчук за інціювання будівництва святині та всім, хто долучився до її спорудження. Архієрей побажав, щоб кожен, хто йтиме повз каплицю чи зупиниться тут для молитви, нехай отримає те, що проситиме. «Нехай Господь укріпляє, оздоровлює, оберігає усіх, хто звертатиметься до Нього по допомогу», – зазначив високопреосвященний...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на запрошення управління освіти Луцької міськради з нагоди Дня працівників освіти взяв участь в урочистості, що відбулася в місцевому палаці культури. Вітаючи освітян зі святом, владика зазначив, що «вчитель – це не професія і не звання, а поклик душі, бо лише людина з великим серцем здатна дарувати дітям знання і навчати чеснот». Архіпастир також побажав усім, щоб їхні вихованці були на щабель вищими та успішнішими за них, якими б вони могли завжди пишатися.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на завершення недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці виголосив проповідь про швидкоплинність життя.
Перш за все владика зазначив, що життя – то непомітна мить. Буває, прожив вік, та й не знаєш, де ті роки поділися. Не можна жити з думкою, що минув день – та й добре. Потрібно берегти кожну хвилину, подаровану нам Господом, жити повноцінним християнським життям.
Ми починаємо дорожити життям лише тоді, коли зіштовхуємось із непоправним – зі смертю когось із близьких. Часто плачемо не через утрату, а від того, що чогось не договорили, не пробачили, не зробили. Смерть неможливо зупинити, але можна уповільнити. Ми гріховними вчинками вкорочуємо свої земні дні. Могли б краще жити, могли б сказати щось приємне, натомість ображаємо свого ближнього. Отак у злобі, з поганим настроєм і день минає. Гріховно ходити...
До архієпископа Михаїла звернувся голова Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені Полковника Клима Савура Василь Кушнір з проханням, щоб 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, у храмах нашої єпархії відправили «панахиди по полеглих за волю вояках Української Повстанської Армії та молебні за здоров’я іще живих учасників цієї боротьби». Владика задовільнив це прохання, благословивши священикам виконати його.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистості Луцької музичної школі № 1 з нагоди присвоєння закладу імені Фридерика Шопена. Водночас тут відзначали Міжнародний день музики, День учителя, відкрили в холі погруддя видатного композитора й провели посвячення в першокласники. Владика із духовенством відправив молебень за першокласників (до якого долучився римсько-католицький єпископ Маркіян Трофим’як) і звернувся до присутніх із вітальним словом, побажавши учням наполегливою працею розвинути свій талант, даний їм Богом, як це зробив Шопен. Після цього першокласникам було подаровано образки, а всіх учасників свята щедро окроплено освяченою водою.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи