Митрополит Михаїл
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав важливий указ, виконання якого суттєво вдосконалить богослужбову, просвітницьку та місіонерську діяльність єпархії.
Видавничому відділові «Ключі» (завідувач Дмитро Головенко) дано благословення поширювати літературу, видану Київською Патріархією, власну, а також книги інших видавництв, які схвалені цензором єпархії (проректор Волинської духовної семінарії Василь Лозовицький, кандидат богословських наук). Незабаром перелік цих видань буде розміщено на нашому сайті в розділі «Видавництво»...
Учора, в першу неділю Великого посту (Торжества Православ’я), в кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь про збереження істинної віри.
Віра Христова зазнала чимало випробувань, зазначив архієрей. Це й боротьба за становлення догматів Православної Церкви, гоніння на християн тощо. Ми ж, сучасники, бачимо розквіт нашої Церкви, підкреслив владика. Однак чи робимо все для того, щоб відстоювати своє право на вільне сповідування православної віри? Чи живемо по-православному, дотримуючись закону Божого, не соромлячись цього перед людьми? Соромитися ми повинні лише своїх гріхів, а боятися не людського поголосу, а гніву Божого, наголосив архіпастир. Потрібно мати лише одне: страх Господній, щоб гідно дати відповідь за своє життя. Тому нам слід дивитися не на когось, а починати з самого себе й уповати лише на волю Божу. Адже Всевишній завжди допомагає тим, хто до Нього...
Минулої неділі чимало парафіян кафедрального Троїцького собору надовго затрималися в храмі після Служби Божої. Цього дня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл представив їм Галицький академічний камерний хор із міста Львова (керівник – народний артист України Василь Яциняк). Знамениті співаки виконали Літургію № 1 – твір видатної композиторки Лесі Дичко, народної артистки України, лауреата Шевченківської премії. Написано її на канонічний текст, але сучасною, не в усьому звичною музичною мовою. Разом з тим це мова, достойна бути вимовленою й почутою в православному храмі. Цей твір – перлина духовної музики наших часів...
Владика зазначив, що в 2010-му єпархія зміцніла. Окрім очікуваного загального росту, відбулося чимало важливих, знакових подій.
1. Єпархія одержала велику святиню: невеличкий хрест-ковчежець із часткою животворчого древа, на якому було розп’ято Господа Ісуса Христа. Волиняни вперше вшанували реліквію в Луцьку під час загальноміського хресного ходу Страсної п’ятниці.
2. Архієпископ Михаїл уперше в нашій Церкві відправив чин постригу черниці у велику схиму; схимонахинею стала насельниця луцького жіночого монастиря Святителя Василія Великого...
Сьогодні в газеті «Сім’я і дім» опубліковано інтерв’ю архієпископа Луцького і Волинського Михаїла цьому виданню. На прохання головного редактора часопису Юрія Конкевича владика відповів на запитання про життя Київського Патріархату при нинішній владі, ставлення до законодавчих ініціатив щодо стосунків держави і релігійних організацій, діалог між гілками Українського Православ’я, діяльность Волинської єпархії тощо. На нашому сайті інтерв’ю можна прочитати в розділі «Передруки», ось тут.
У неділю, 13 лютого, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Із ним співслужили єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, який того дня відвідав нашу єпархію, та соборне духовенство. За Богослужінням владика Михаїл виголосив проповідь про те, як потрібно вітатися православному християнинові.
Передусім ми повинні розуміти значення вітання, наголосив архієрей. От що означають слова «привіт» або «здрастуй»? Звісно, з філологічної точки зору вони мають якесь своє трактування, але ж їх можна розуміти по-різному і вживати в інших значеннях. Інакше говорити «Доброго дня», коли дійсно ми бажаємо ближньому своєму гарного, приємного дня. Однак, підкреслив високопреосвященний...
11 лютого у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) відбувся Третій віденський бал, мета якого – збір коштів на побудову університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої. Захід благословив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, зазначивши: «Я радію з того, що благородство душі ми виражаємо у благодійних справах. Це ознака нашого духовного зросту». Архієрей побажав учасникам балу «плідного на добрі справи року, здоров’я та щасливого майбутнього». Із владикою були також капелани ВНУ протоієреї Михайло Бучак і Віктор Михалевич (настоятель майбутньої церкви).
Цього вечора, як зазначено на сайті Vnu.edu.ua, було зібрано 22 тисячі гривень.
31 січня – 9 лютого в консисторії відбулися щорічні звіти й екзаменування духовенства. Священнослужителі всіх деканатів подали архієреєві статистичні дані про парафіяльне служіння, інші відомості щодо душпастирської діяльності в 2010 році, а також склали іспит. Цього року в екзаменаційні білети було внесено питання, відповіді на які дає Послання до пастирів та Соборне слово «Про Помісну Українську Православну Церкву – Київський Патріархат». Ці документи, прийняті на Архієрейському Соборі 21 жовтня минулого року, видано брошурами єпархіальним видавничим відділом «Ключі»...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл після вчорашньої недільної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці повідомив про небезпеку прийняття нового Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Головна загроза полягає в тому, що цей законопроект передбачає надання статусу юридичної особи усій конфесії в цілому, а не тільки окремій парафії, монастирю, управлінню єпархії зокрема, як це є за чинним Законом (до речі, одним з найкращих у світі). Такий статус конфесії був би добрим, зазначив владика, якби в Україні існувала єдина Православна Церква. Проте в час її розділення це призведе до збурення громадянського миру в країні.
«Не вдаючись у тонкощі юриспруденції, скажу просто: у разі прийняття цієї норми Російська Православна Церква, частиною якої є УПЦ Московського Патріархату, законно претендуватиме на культові споруди, майно і прицерковні земельні ділянки в Україні, – сказав архієрей. – Є й інші місця в новому законі, що становлять велику небезпеку згортання релігійної свободи і для УПЦ КП, і для всіх інших Церков, крім хіба що УПЦ МП. Це й велика небезпека фактичної втрати державної незалежності»...
29 січня, у день 93-ї річниці бою під Крутами, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального Свято-Троїцького собору відправив панахиду біля пам’ятного знака на вулиці Героїв Крут за упокій їхніх душ. Разом із усіма молилися луцький міський голова Микола Романюк, представники громадськості, ліцеїсти.
За Богослужінням владика виголосив слово про вшанування загиблих студентів – оборонців Вітчизни. У той час, коли наші провідники не змогли згуртовано діяти, захищаючи державу, саме молодь стала на захист незалежності України, віддаючи за неї свої життя, підкреслив архієрей. Минуло багато часу, та чи суттєво змінилося щось відтоді? Як і на початку XX ст., ми не стали згуртованою нацією, бо озираємося то на Схід, то на Захід. Проте є надія, що сьогоднішня молодь буде рішуча й активна і зможе відстояти культуру, традиції й незалежність держави, сказав архієрей...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи