Митрополит Михаїл
У Волинській духовній семінарії відбулася зустріч її випускників 2000 року. То був один із найбільший випусків ВДС, тож до своєї альма-матер прибуло кілька десятків колишніх вихованців. Серед них – єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Симеон (Зінкевич), луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк, проректор ВДС кандидат богословських наук Василь Лозовицький, численні священики.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив молебень за здоров’я випускників у нижньому (семінарському) храмі Троїцького собору, заупокійну літію на могилі митрополита Якова, який за часів їх навчання був правлячим архієреєм і висвятив переважну їх більшість на...
9 серпня парафія Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату відзначає престольне свято, 110-ту річницю церкви й 115-ліття храмової ікони. Настоятель протоієрей Сергій Коць, парафіяльна рада запрошують усіх бажаючих розділити радість торжества. О 8.00 – молебень з освяченням води, о 9.00 – Божественна Літургія, яку очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
29 липня в Київській православній богословській академії відбувся Пастирсько-просвітницький форум під головуванням Патріарха Філарета. Від нашої єпархії в ньому взяли участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, проректор цього навчального закладу Василь Лозовицький, голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко, намісник Замкового Свято-Архангельського монастиря в Луцьку ігумен Святополк (Канюка), насельник цієї обителі ієромонах Арсеній (Качан), настоятель парафії Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату, викладач семінарії священик Микола Цап’юк та намісниця монастиря Різдва Христового у Володимирі ігуменя Марія (Ігнатенко)...
28 липня, у День хрещення Київської Русі-України, що цього року вдруге
візначається не тільки як церковне, а й як державне свято, до столиці
прибуло багато молільників із Волинської єпархії. Попри численні
перешкоди, що з різних надуманих приводів чинилися деякими
представниками силових структур (про це читайте в заяві прес-служби єпархії), помолитися за Україну, її народ і владу до Києва приїхали більш як 260 священиків та понад 500 парафіян.
Зіпсувати
людям святковий і молитовний настрій не вдалося. Адже, як сказано в
Божому Слові, «наша боротьба не проти крові і плоті, а проти ... духів
злоби піднебесної» (Еф. 6:12). Тому...
В урочищі Білі Береги на Маневиччині вперше відбувся десятиденний єпархіальний молодіжний табір. Його тематичний напрямок – «Сучасний шлях молодого християнина». Близько п’ятдесяти юнаків і дівчат проводили тут вільний час: молилися (дехто навіть уперше), грали в спортивні й інтелектуальні ігри, ходили на екскурсії, спілкувалися зі священиками й ченцями. Таборяни були поділені на кілька куренів, у кожного куреня був свій духівник, тож юнаки і юнки могли відверто поговорити про те, що турбує. Були й цікаві вечори коло вогнища, демонстрація духовних фільмів. Було чимало серйозних моментів, а чимало й веселощів. Жили таборяни в наметах, молилися в похідній церкві, їли з багаття, купалися в річці Стир. Не бачили тими днями Білі Береги ні цигарок, ні спиртного, не чули матюків...
Завершено щорічне звітування про діяльність священнослужителів нашої єпархії, яке розпочалося ще 19 квітня. Щороку архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап та інші уповноважені особи виїздять у всі деканати і приймають звіти в духовенства. Кожен доповідає, яку роботу, крім богослужінь і треб, він провів за рік: господарську, просвітницьку тощо. Комісія цікавиться наявністю належного облачення, богослужбової літератури, різноманітними проблемами життя парафії. Цього разу особливий наголос було зроблено на організацію при кожному храмі недільних шкіл. Обов’язково виясняють, чи виправлено торішні недоліки.
Разом з тим, отці складають своєрідний іспит. У білети, роздані заздалегідь, внесено питання з церковної історії, літургіки, основ православного віровчення й інших богословських дисциплін. Кожного року питання різні й акцент ставиться на різні предмети. Бо хоча священнослужителі єпархії мають духовну освіту, проте час від...
Учора в селі Зміїнець Луцького районного деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звершив чин заснування храму Преображення Господнього, заклав пам’ятну капсулу в його підмурівок. З архієреєм співслужили ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель парафії священик Володимир Лозинський та інше духовенство.
Владика висловив вдячність усій громаді за стійкість на шляху до її становлення, до закладин цього храму, подякував усім добродійникам, особливо голові сільради Ігореві Ярмольському. Подякував і «тим, хто не заважав». Ще зовсім недавно це була закинута окраїна села, а вже місцевість преобразилась, видно, що тут зводиться осередок духовності. Повноцінного храму на Зміїнці не було ніколи, служби проходять у пристосованому приміщенні...
Днями архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив два новозбудовані Петро-Павлівські храми.
11 липня владика побував у селі Домашів Цуманського деканату. Божий дім тут споруджено вперше за історію цього невеликого поселення (90 дворів, близько 200 жителів) усього за три роки. У цьому дуже допомогли меценати, зокрема виходець із Домашева голова обласної ради Анатолій Грицюк. Він і луцький міський голова Богдан Шиба були й цього дня серед молільників і жертводавців. Разом з усім церковним народом підносили молитви до Господа голова Ківерецької райдержадміністрації Леонтій Кричкевич, місцеве керівництво. Першу Літургію в новому храмі відправили архієрей, декан протоієрей Тарас Манелюк, настоятель священик Сергій Паладовський, інше духовенство. Усіх приємно здивував високий рівень новоствореного хору...
6–7 липня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення архієпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа брав участь у святі Преподобних Іова і Феодосія Манявських, яке відбулося в Манявському скиту. Богослужіння у Хрестовоздвиженському соборі очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Увечері 7 липня владика Михаїл прибув до Львова. Тут у соборі Покрови Пресвятої Богородиці він помолився за упокоєння новоспочилого митрополита Андрія під час відправи Первоієрархом Київського Патріархату парастасу, а наступного дня, 8 липня, – долучився до Божественної Літургії та чину поховання львівського архієрея.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив у храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря заупокійну літію по спочилому в Бозі цього дня митрополитові Львівському і Сокальському Андрієві. Владика Михаїл, духовна консисторія висловлює щиросередечні співчуття духовенству й вірним Львівської єпархії.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи