Новини
26 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну
Літургію у храмі Архістратига Михаїла с. Гірка-Полонка Луцького
районного деканату з нагоди відпустового свята, дня села та освятив нові
куполи. Із ним співслужили декан, настоятель парафії протоієрей
Володимир Присяжнюк та інше духовенство.
Історія відпустового
місця розповідає, що на місці храму в цьому селі ще 1262 року було
закладено чернечу обитель Воскресіння Господнього. Однойменна церква тут
була до 1943 р. з престольним празником 26 вересня – днем пам’яті
оновлення (освячення) храму Воскресіння Господнього в Єрусалимі, що
йменується «Воскресеніє словущеє». Багато чого змінилося відтоді, але
2009 року з благословіння владики на цю дату в парафії встановлено
відпустове свято. Тож тепер сюди можуть з’їжджатися тисячі прочан, щоб
помолитися на місці, яке було яскравим світильником віри наших...
27 вересня, на свято Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію у Хресто-Воздвиженському храмі обласного центру з нагоди престольного празника. Із ним співслужили канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, настоятель парафії протоієрей Василь Клочак та інше місцеве духовенство.
Під час Служби Божої владика виголосив слово, у якому зазначив, що відколи віднайшли хрест Господній, минуло багато часу. Проте насправді нічого по суті не змінилось. Як і колись, так і сьогодні є люди, які не шанують хреста. Насамперед знайдення і представлення хреста – це для нас заклик до щирої молитви та ревної віри, підкреслив архієрей. Ісус Христос настільки возлюбив людей, що постраждав на хресті заради нашого спасіння, тому ми повинні проявити таку ж саму любов і до Нього. Як саме? Насамперед полюбити ближнього свого, як самого себе. «Потрібно змінитися...
Учора віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення координатора всеукраїнської благодійної акції «Всенародний день батька – 2010» Володимира Редкача взяв участь у круглому столі «Важливість ролі батьківства в сім’ї та суспільстві» у луцькому Палаці культури.
Заслухавши доповідь організаторів заходу про свято, що з нагоди дня батька пройшло минулої неділі на Театральному майдані, о. Олександр наголосив: на проблему батьківства потрібно дивитися з погляду сім’ї. Звичайно, будь-яке свято – це добре, бо приносить радість та гарний настрій людям. Однак, щоб чоловік був хорошим батьком, з дитинства треба привчати хлопчиків до відповідальності, шанувати батьків, любити ближнього свого, виховувати у дусі християнських цінностей. Ось тоді ми і матимемо взірцевого тата, підкреслив душпастир.
П’ятдесят прочан із Маневич побували в Почаївській лаврі, колишньому лаврському скиту (тепер монастир Святого Духа) та інших святинях тих місць. Духовно окормлював богомільців настоятель маневицького Троїцького храму священик Михайло Мельничук. На Божій горі він відслужив молебень.
У цій прощі не було б нічого незвичайного, якби не кілька суттєвих деталей: серед прочан були вірні обох Патріархатів, ніхто не чинив перепон священикові й нашим вірянам молитись біля спільноправославних святощів, а перевізник Петро Кондратюк, який поки що не належить до парафіян тих церков, звідки були прочани, зробив для них чималу знижку. Без сумніву, то все ознаки оздоровлення духовної атмосфери в нашому краї, про що ми останнім часом не втомлюємось повідомляти читачам.
Учора, в день Знайдення й перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в Феодосіївському храмі обласного центру. З ним співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець (настоятель парафії), ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк та інші священнослужителі.
Високопреосвященний виголосив проповідь про необхідність бути гарячим, а не теплохолодним у вірі й громадянській позиції, брати в цьому приклад зі святителя Феодосія. Владика оголосив решту днів вересня в єпархії часом молитов за добрих керівників.
На завершення престольного празника архієрей нагородив благословенною грамотою за особливі старання на Божій ниві скарбника громади Вікторію Наумчук.
21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці (Другу Пречисту), за православним календарем – день особливого вшанування чудотворного Холмського образа Діви з Дитятком, однієї з найбільших святинь України-Русі й видатної всехристиянської реліквії. Як і щороку, лучани здійснили хресну ходу до оригіналу знаменитого образа, що перебуває на постійному збереженні в Музеї волинської ікони обласного центру.
Є в Луцьку й невелика дерев’яна церковця на честь Холмської – з копією чудотворної. Але, на переконання її настоятеля протоієрея Михайла Онищука й численних парафіян, особливо холмщаків родом, такі великі святощі достойні значно більшого пошанування. Адже в минулому постійним місцем зберігання цього образа був величний собор у Холмі (нині Республіка Польща). Тож...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці виголосив проповідь про мир.
Перше, що сказав Ісус Христос до апостолів після Свого воскресіння було «Мир вам!», зазначив архієрей. Однак, щоразу чуючи ці слова, ми не завжди розуміємо їхній істинний зміст. Існує декілька тлумачень цього виразу. З однієї сторони слово «мир» означає відсутність війни. Проте збройні конфлікти не завжди розпочинаються з бажання заволодіти чиєюсь територією чи земними благами, а найперше, з того, що відбувається у душі людини, наголосив архіпастир. Коли ми у серці своєму повні ненависті, то спочатку вона виливається в образу до ближнього, згодом – у бійку, а тоді вже й до глобальніших проблем недалеко. Щоб цьому завадити, потрібно очистити свою душу й примиритись один з одним...
Вийшло вересневе число «Волинських єпархіальних відомостей», у якому кожен зможе знайти для себе багато цікавої та вичерпної інформації.
Зокрема, рубрика «З церковного календаря» знайомить зі значенням та історією походження свята Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього.
Коли насправді охрещено Русь? Про це в статті Віктора Гребенюка «1150 років хрещення Русі»...
На Різдво Пресвятої Богородиці (Другу Пречисту) православний люд ушановує Холмський чудотворний образ Діви Марії. Ця велика святиня християнського світу зберігається у Музеї волинської ікони в Луцьку. Є в обласному центрі й невелика дерев’яна церква на честь цієї реліквії (сквер навпроти четвертої гімназії на проспекті Волі, спуск до Центрального парку).
21 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл закладе тут перший камінь собору Холмської ікони Божої Матері (після молебню й Літургії, 9.00–12.00), потім – проща до Музею, потому – святковий концерт (поч. о 15.00) і благодійна акція «Частина православного серця – самотній дитині» під час нього...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл з нагоди Дня рятівника відправив у Троїцькому кафедральному соборі молебень за працівників головного управління МНС України у Волинській області. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний, декан протоієрей Микола Нецькар, капелан еменесників священик Андрій Ротченков, інше духовенство. У богослужіння взяли участь начальник головного управління генерал-полковник Володимир Грушовінчук, особовий склад та інші...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи