Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ВІДЗНАЧЕНО ІСТОРИКА

29 жовтня 2007 р.

У луцькому народному домі «Просвіта» відбулась академія, приурочена 80-й річниці з дня народження Володимира Дмитрука – кандидата історичних наук, автора тритомної книги «Вони боролись за волю України». З благословіння єпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяв участь старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний.

29 жовтня 2007 р.
«ЗА ДРУЗІВ СВОЇХ...»

29 жовтня 2007 р.

У с. Скулин Ковельського районного деканату, в урочищі, яке було одним із місць формування перших загонів УПА, відкрито пам’ятник героям. Його освятили протоієреї Анатолій Александрук, ковельський міський декан, та Іван Бонис, районний декан. «Немає більшої любові, ніж віддати своє життя за друзів своїх», – ці євангельські слова нагадав отець Іван у проповіді, закликаючи молитися за упокоєння тих, хто не пощадив свого життя за свободу Вітчизни. А молитися прийшло чимало скулинців. Долучилися до них голови райдержадміністрації Вадим Грищук і районної ради Микола Гайдучик. Після освячення пам’ятника священики відслужили панахиду по убієнних.

29 жовтня 2007 р.
ТАКА ПОТРІБНА КНИЖКА

19 жовтня 2007 р.

«Літургія з поясненнями для мирян» – чергова (третя) книжка видавничого відділу єпархії «Ключі»Видавничий відділ єпархії «Ключі» випустив у світ чергову книгу – «Літургія з поясненнями для мирян». Сьогодні єпископ Луцький і Волинський Михаїл представив нове видання представникам ЗМІ під час прес-конференції.

Мабуть, у багатьох православних вірних, які беруть участь у цій головній відправі, час від часу з’являється думка: чому ця Служба така довга і така складна? Видавництво «Ключі» прагнуло, аби вона стала набагато зрозумілішою. Для цього видавці:

– подали передмову;
– коротко пояснили дії священнослужителів;
– навели деякі найголовніші відомості з історії цього Богослужіння;
– витлумачили незрозумілі слова;
– поставили наголоси в багатьох словах;
– зазначили, коли слід стояти, а коли можна сидіти тим, хто цього потребує;
– вказали, коли обов’язково слід перехреститися, схилити голову і т. ін...

19 жовтня 2007 р.
ЩЕ ОДИН СОБОР У ЄПАРХІЇ

14 жовтня 2007 р.

Собор Покрови Пресвятої Богородиці в Ківерцях. Світлина Володимира МолявчикаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл надав церкві Покрови Пресвятої Богородиці в Ківерцях статус собору. Урочистість відбулася під час Божественної Літургії у цьому храмі, яку також відправили з нагоди престольного свята та дня ангела архієрея. Цього року парафія відзначає 10-річчя освячення своєї святині.

Слово «собор» має багато значень. Зокрема, такі: головний храм міста, монастиря чи регіону (району); храм, у якому здійснюється соборне Богослужіння, тобто постійно правлять кілька священиків; головний осередок молитовних зібрань православних християн у місті чи районі. У штаті ківерецької Покровської церкви – чотири священнослужителі, вона стала духовним центром і міста, і всієї Ківереччини, де налічується 22 парафії Київського Патріархату. Це дало підставу архієреєві піднести...

14 жовтня 2007 р.
РІДНИЙ ДО ЩЕМУ

13 жовтня 2007 р.

Хресна хода навколо церкви Апостола Йоана Богослова в с. Уляники Рожищенського деканату. Світлина Володимира МолявчикаУ день молитовного спомину апостола і євангеліста Йоана Богослова, єпископ Луцький і Волинський Михаїл прибув до села Уляники Рожищенського деканату, аби відзначити й престольне свято, і невеликий ювілей: десять років тому освячено цей храм. Тоді ж у ньому митрополит Яків (Панчук) висвятив на диякона Тимофія Зінкевича – теперішнього владику Михаїла. Тож і для парафіян, і для архієрея цей Божий дім – рідний, з ним пов’язані теплі спогади.

Під час Божественної Літургії, яку разом із єпископом відправили декан протоієрей Василь Шняк та інші священнослужителі, владика нагородив золотим наперсним хрестом настоятеля парафії священика Мирона Цюпу, а отців Андрія Голуба, Артема Кованського і Тараса Свистовича – камилавкою. У проповіді преосвященний наголосив на важливості...

13 жовтня 2007 р.
НОВИЙ ЗНАК ЗГОРИ

11 жовтня 2007 р.

Оновлену ікону Пресвятої Богородиці обнесли хресною ходою навколо церкви. Світлина Володимира МолявчикаУ селі Завидів Іваничівського деканату у приватній оселі обновився образ Пресвятої Богородиці. Цій іконі більше сотні років, і від давнини вона стала темною. Нещодавно її власниця побачила, що образ почав виблискувати, як новий.

Декан протоієрей Ярослав Мельничук із місцевим духовенством відслужив Акафіст перед іконою та попросив господиню, щоб дозволила взяти її до Божого дому, аби люди могли поклонитися цій святині.

Ця подія збіглася з відзначенням 60-річчя місцевого храму Апостола Йоана Богослова. 7 вересня до завидівців з архіпастирським візитом прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Він, як і всі священнослужителі, які разом із владикою відправляли Службу Божу...

11 жовтня 2007 р.
СЛІПІ ПРОЗРІВАЮТЬ...

10 жовтня 2007 р.

Щомісяця близько шістдесяти членів Товариства сліпих, які живуть у Володимирському й Іваничівському деканатах, прибувають у Володимирський районний будинок культури на збори. Кожного разу вони запрошують місцевого священика Юрія Здебського, клірика собору Різдва Христового, який проводить з ними духовні бесіди. Учора таке зібрання було приурочено празникові Покрови Пресвятої Богородиці, що відзначатиметься днями, та святу Білої тростини – дню сліпих. Біла тростина – це той ціпок, яким користуються сліпці. Але ці люди спрагнені Божого слова, тож біла тростина є і символом духовної просвіти. Цього разу отець Юрій розповів про історію та значення свята Покрови, відповів на запитання, благословив учасників зборів. Радіє серце священика, що інваліди по зору прагнуть світла Христового. На жаль, не в усіх зрячих є така віра.

10 жовтня 2007 р.
НІМЕЦЬКІ КАРДІОХІРУРГИ В ЛУЦЬКОМУ СОБОРІ

8 жовтня 2007 р.

Під час молитви у кафедральному соборі. Світлина прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл та духовенство кафедрального собору Святої Трійці на прохання головного лікаря обласної клінічної лікарні Івана Сидора відправили подячний молебень з нагоди перебування на Волині німецьких кардіохірургів на чолі з професором Рейнером Кьорфером, які прибули для проведення кількох операцій на серці з імплантації серцевого клапана тяжко хворим українцям. Під час Богослужіння владика привітав німецьких лікарів, висловивши задоволення зустріччю, що «відбулася і в медецині, і в молитві». Він зазначив, що проблема збереження життя є актуальною у всі часи, вона єднає різних, але насамперед віруючих людей у різних країнах. Після молитви архієрей подарував гостям пам’ятні іконки й окропив їх освяченою водою.

08 жовтня 2007 р.
ДЛЯ ВОЛИНІ НЕЗВИЧНО

4 жовтня 2007 р.

Останнім часом у нашому краї прищеплюються деякі звичаї, досі традиційно не притаманні Православ’ю, але й не суперечні його вченню. Так, подекуди стали з’являтися домові каплички на обійстях та статуї Богородиці. Такі зображення старші волиняни, які ще пам’ятають польські часи, називають «фігурами».

Нещодавно на околицях Горохова протоієрей Роман Янів, настоятель місцевої парафії Святителя Миколая Чудотворця, освятив дві статуї Божої Матері з Младенцем: на вул. Берестецькій і в урочищі Соснина. Першу з них зведено за кошти парафіян і міської ради, друга ж – це в основному пожертва підприємця Світлани Дубик як подяка Богові за одужання...

05 жовтня 2007 р.
ХРЕСТ НА ОКОЛИЦІ – ХРЕСТ В ОСЕРЕДДІ

5 жовтня 2007 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під будівництво храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Веснянка Ківерцівського деканату. З ним співслужили декан протоієрей Олег Ткачусь та інші священнослужителі.

Веснянка – село нове, церкви в ньому не було ніколи. Але й тут, як і в кожному населеному пункті, Божий дім повенен стати центром життя. Тож символічно, що хрест, будучи нині мало не на краю села, невдовзі, за планом розвитку Веснянки, має опинитися у його серцевині. Дай, Боже, щоб так сталось і в буквальному, і в духовному розумінні!

05 жовтня 2007 р.
1-10  11-12
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо