Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПОКРОВСЬКІ УРОЧИСТОСТІ
(оновлено)

20 жовтня 2008 р.

Під час освяти монумента «Синам єдиної України» у с. Маяки Луцького районного деканатуСвято Покрови Пресвятої Богородиці віддавна особливо шанується українським воїнством. Тож і цього року 14 жовтня було насичено різноманітними подіями, які так чи так стосувалися духовності й війська.

Того дня єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив монумент «Синам єдиної України» у центрі села Маяки (історична назва – Княгинінок) Луцького районного деканату. За радянських часів тут стояв пам’ятник «Воїну-визволителю». Він мав деяку мистецьку вартість, тож його зберегли і доповнили іншими елементами. Таким чином скульптор Ірина Дацюк створила нову композицію. Вона зображає вояка Української повстанської армії та солдата Червоної армії – не як супротивників, а як борців за волю Батьківщини (її у композиції символізує матір з дитятком). Увінчує монумент святий хрест...

20 жовтня 2008 р.
ОСВЯЧЕНО МУЗЕЙ

17 жовтня 2008 р.

Музей волинського лісу в урочищі Лопатень Ківерецького району. Світлина з сайта Voladm.gov.uaСьогодні цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк освятив новостворений Музей волинського лісу в урочищі Лопатень Ківерецького району, що на парафії с. Сильно, і виголосив пастирське слово.

17 жовтня 2008 р.
ОЗНАКА ВІЧНОГО

17 жовтня 2008 р.

Новозбудований храм Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маковичі Турійського деканатуУ Маковичах на Турійщині, селі, що налічує заледве 70 дворів, – донедавна церкви не було. Тепер же тут два храми. Обидва збудовано останнім часом і обидва Покровські. Річ у тім, що коли переважна більшість громади взялася зводити добротну, цегляну церкву Київського Патріархату, прибічники ж Московського – поставили поруч, за кільканадцять метрів, дерев’яну, розібравши стару покинуту хату. Тепер і в одних, і в других престольний празник на Покрову, тож, либонь, молитвами Богородиці у селі нема релігійної ворожнечі – ні між парафіянами, ні між священиками.

Мурували дім Божий три роки, переважно за пожертви односельців, хоча були й меценати, як-от луцький міський голова Богдан Шиба. І ось днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл прибув до Макович освятити престіл та саму священну споруду, дев’яту УПЦ КП...

17 жовтня 2008 р.
МОЛИТИСЯ, ПАМ’ЯТАТИ

17 жовтня 2008 р.

У Любомлі освятили стели з іменами загиблих вояків УПА. Світлина з сайта www.volynnews.comНещодавно в Любомлі відбулась нерядова подія: священик Віктор Возняк (любомльський і шацький декан) та настоятель місцевої парафії Святої Трійці священик Тарас Свистович освятили стели з іменами загиблих вояків УПА на пам’ятникові героям та відправили панахиду по них. Після цього тут відбувся концерт із духовно-патріотичних творів, які виконали співці храму Архістратига Михаїла та хор будинку культури на чолі з Лідією Климович. Було чимало вірян, серед них колишні воїни Української повстанської армії та Червоної армії, а також голова міськради Анатолій Гірикович, голова райради Василь Веремчук, голова райради Володимир Солом’янюк. Отець Тарас у проповіді зазначив, що нині, на відміну від воєнних часів, маємо боротися духовно, бо наша боротьба – «проти духів злоби піднебесної». Про полеглих же за волю України маємо пам’ятати і молитися за них.

17 жовтня 2008 р.
НЕМОЖЛИВЕ ЛЮДЯМ – МОЖЛИВЕ БОГУ!

16 жовтня 2008 р.

Під час освячення місця під будівництво нової поліклініки в Ковелі. Світлина Данила ЗінкевичаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення ковельського міського голови Сергія Кошарука освятив місце під будівництво нової поліклініки в Ковелі. З владикою співслужили декан протоієрей Анатолій Александрук і місцеве духовенство. Знаючи з місцевих ЗМІ, що початок спорудження цієї будівілі у деяких людей викликає певний скептицизм (брак бюджетного фінансування тощо), владика все ж підбадьорив присутніх. «Нехай не лякає нас цей котлован, – зауважив він. – Клініка потрібна місту, бажання збудувати її є. Зрештою, що не можливе людям, можливе Богу». Здоров’я – це те, що дарує Господь, – додав архієрей, – тож про наш духовний і фізичний стан потрібно піклуватись. Тому справа будівництва лікарняного закладу благословенна Богом.

16 жовтня 2008 р.
СЯЮТЬ ХРЕСТИ

15 жовтня 2008 р.

ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис. Світлина Сергія ДубинкиДнями ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис, інші священнослужителі з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла освятили три хрести на бані церкви Апостола Йоана Богослова в с. Озерне (настоятель – протоієрей Дмитро Андрухів). Це село невелике – не більше 70 дворів – досі не мало свого храму, та щоб не ходити до сусіднього Поворська, озеряни звели свій храм і вже накривають його. Сподіваються наступного року молитися у своїй святині, тож освячення хрестів на часі.

На цю нагоду зібралося десятків з чотири селян. У проповіді о. Іван зупинився на ролі хрестів у нашій вірі: на Голгофі, у катакомбах, на маківках сучасних храмів... «Це наш головний символ, ознака нашого спасіння, що тепер сяятиме не лише в душах односельців, а й на головній споруді вашого села», – сказав душпастир.

15 жовтня 2008 р.
БУТИ ДОБРИМ БУДІВНИЧИМ

13 жовтня 2008 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія ДубинкиСьогодні, у день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, наша єпархія відзначила день ангела єпископа Луцького і Волинського Михаїла. За традицією з цієї нагоди в кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію та подячний молебень. Із владикою співслужили єпископ Сімферопольський і Кримський Климент, канцлер протоієрей Микола Цап, секретар консисторії ігумен Марк (Левків), ігумен Замкового монастиря Святих Архангелів у Луцьку Святополк (Канюка), декани та інші священнослужителі.

Після Богослужіння отець канцлер привітав владику від імені духовенства, чернецтва й мирян єпархії. Він висловив удячність преосвященному за плідну працю, зазначивши, що за п’ять років його архіпастирства на Волині освячено 32 нових храми, 9 каплиць, 38 місць під будівництво нових церков, створено 77 нових парафій...

13 жовтня 2008 р.
ЛЮБОВ – ЯВИЩЕ ДУХОВНЕ

10 жовтня 2008 р.

Храм Апостола Йоана Богослова в с. Сильно Цуманського деканату. Світлина Данила ЗінкевичаУчора Православна Церква особливим чином згадувала святого апостола і євангеліста Йоана Богослова. По-особливому святочно у цей день було в с. Сильно Цуманського деканату, де місцева церква названа на честь апостола. Розділив радість храмового свята з місцевими жителями і єпископ Луцький і Волинський Михаїл, очоливши празник. Вітаючи численних молільників, владика згадав про св. Йоана і нагадав, що він є апостолом любові, який чи не найбільше у своїх посланнях гворить про це високе почуття. «У наш час, – зауважив архієрей, – ми також багато чуємо про любов. Але, на жаль, дуже часто визначаємо її як щось земне, природне і дуже примітивне, а то й фізіологічне поняття. Однак дуже рідко відносимо любов до духовних явищ. Тому маємо згадати сьогодні одну із заповідей, яка вчить нас любити Бога і ближнього свого, як самого себе»...

10 жовтня 2008 р.
«БУТИ ЛЮДИНОЮ – БУТИ ПРОРОКОМ»

9 жовтня 2008 р.

В. о. ректора Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький. Світлина свящ. Миколи Цап’юкаПід такою назвою сьогодні у Луцьку розпочав свою роботу IV Форум Богословів Центрально-Східної Європи, який проходить під патронатом Римсько-Католицької Церкви. З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла на відкритті форуму, де виступатимуть провідні богослови України, Білорусі, Литви, Польщі та Словаччини, побував виконуючий обов’язки ректора Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький.

09 жовтня 2008 р.
ЗНОВУ НА СВЯТІЙ ЗЕМЛІ

8 жовтня 2008 р.

Земля Обітованна. Світлина єп. Климента (Куща)Паломницька служба нашої єпархії (головна координаторка Лариса Савчук) провела ще одне богомілля по Землі Обітованній. П’ятдесят шість волинян-пілігримів протягом тижня побували у багатьох священних місцях, де було відправлено молебні, а також дві Літургії. Прощу духовно окормлювали два єпископи: Луцький і Волинський Михаїл та Сімферопольський і Кримський Климент.

Отож, молитовні подорожі Святою Землею входять у практику наших парафіян.

08 жовтня 2008 р.
1-10  11-20  21-28
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо