Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Волиняни піднесли заупокійні молитви в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій і взяти участь у загальноукраїнській акції «Засвіти свічку». Світлина Леоніда Максимова
ПОМОЛІМОСЬ!
(оновлено)

26 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив деканам, настоятелям парафій у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій відправити Божественні Літургії та поминальні богослужіння. Владика закликав духовенство й мирян піднести до Господа заупокійні молитви та о 16.00 взяти участь у загальноукраїнській акції, поставивши на підвіконні домівок запалені свічки.

28 листопада у Луцьку від кафедрального собору Святої Трійці рушив хресний хід. Архієрей, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці, міського деканату, отці капелани обласного центру, викладачі й вихованці Волинської духовної семінарії, очільники обласної і міської влади, представники громадськості й багато небайдужих лучан пройшли вулицею Лесі Українки до площі Братський Міст. Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед каменем на місці майбутнього пам’ятника Християнському милосердю волинян, які рятували від Голодомору українців з УРСР, скорботна хода прибула до Замкового майдану. Тут архієпископ Михаїл очолив заупокійну...

29 листопада 2009 р.
Михайлівський храм у с. Промінь (Пілганів) Луцького районного деканату. Світлина Юрія Кучми
ДАВНІЙ, АЛЕ МОЛОДИЙ

Сучасна назва цього села – Промінь – виказує радянське походження. Але до 1964-го воно звалося Пілганів, давніша назва – Пулханів, а це, за переказами, відгомін того, що тут за часів монголо-татарської навали стояв воєвода Пулхан. Так це чи ні – невідомо. Відомо лише, що, згідно з археологічними даними, цьому поселенню не одне тисячоліття, а от перша письмова згадка походить із 1451 року. Михайлівський храм у селі зведено в 1683-му. Стоїть він донині, щоправда не раз реставрований й ремонтований. Імена деяких священиків, які служили тут у ХІХ й ХХ століттях, селяни пам’ятають і досі. Це заслуга вчителів і учнів місцевої школи – активістів краєзнавчого гуртка. Вони, зокрема вчителька християнської етики О. Дармовіс, допомагають протоієрею Володимирові Дрозду, що нині духовно окормлює пілганівців, вивчати багату церковну історію села.

Заходами панотця та багатьох меценатів Михайлівський храм тепер як лялечка. Лише пожертви родини В. Демчука за останні чотири роки сягнули 30 тисяч гривень. Тож минулого тижня, у...

28 листопада 2009 р.
Чат-конференція з архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом. Світлина протоієрея Віталія Собка
У ЧАТІ З ВЛАДИКОЮ!?

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл уперше взяв участь у чат-конференції на провідному в нашому краї електронному ресурсі «Волинські новини» – www.volynnews.com. Спілкування тривало понад дві години, архієрей відповів на 83 запитання (найбільше з усіх чат-конференцій на «Волинських новинах»). Запити стосувалися внутрішньоцерковного життя, міжправославних стосунків, стосунків з іншими християнськими конфесіями, проблем євангелізаційної місії священнослужителів, особистого життя владики тощо. За тональністю запитань, їхнім змістом було видно, що у переважній більшості ставили їх люди хоч і небайдужі, але маловоцерковлені, які знають про Церкву прихапцем, дуже приблизно, часто у вигляді, перекрученому сучасними світськими ЗМІ та позахристиянськими рухами.

Але запитували й практикуючі християни, яким була важлива думка православного єпископа з питань, що їх турбують. Наприклад: «А через інтернет можна брати благословіння?» Відповідь...

27 листопада 2009 р.
Храмове свято парафії Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку. Світлина Данила Зінкевича
СВЯТО ЗОЛОТОУСТОГО
(оновлено)

26 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмовий празник парафії Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку. Під час Божественної Літургії у пристосованому приміщенні та хресного ходу навколо храму, що споруджують неподалік, із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, обласний і міський декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель протоієрей Петро Атаманів, численне місцеве духовенство. Гостей вітали: ліцейний клас і духовий оркестр школи-інтернату, на території якого розміщено ці Божі доми, учні недільної школи (зокрема, трирічні дітки промовляли молитву ангелу-охоронцеві).

У проповіді владика, зокрема, сказав: «Щороку цього дня ми споминаємо великого подвижника Христової віри Йоана Золотоустого. Десятки разів на рік ми служимо Богові Літургію, яку впорядкував цей святий, читаємо його молитви. Але щоразу відкриваємо нові й нові грані у вже, здавалося б, добре відомих текстах. У спадщині цього угодника християни завжди черпали натхнення, його життя...

27 листопада 2009 р.
Декан протоієрей Микола Нецкар і священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці беруть участь у годині пам’яті Михайла Грушевського. Світлина з сайта Volynnews.com
СПОМ’ЯНУЛИ МОЛИТВОЮ

Учора декан протоієрей Микола Нецкар і священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці взяли участь у годині пам’яті голови (президента) Центральної ради Української Народної Республіки Михайла Грушевського у зв’язку з 75-річчям від дня його упокоєння. Захід проведено перед пам’ятником цьому видатному українцеві в Луцьку. Він розпочався заупокійною літією (короткою усердною молитвою). Відтак його учасники – члени патріотичних партій, ліцеїсти – виголосили слово шани. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Микола Романюк та інші посадовці.

26 листопада 2009 р.
ГОЛОВНА ЗАПОРУКА

У приміщенні Луцькавтодору відбувся круглий стіл представників громадських організацій України і Польщі щодо виконання Програми соціальної та професійної адаптації уразливих груп населення України до ринкових умов та європейських стандартів «Європа для людей». Ішлося насамперед про заходи, які мають пом’якшити вплив світової фінансово-економічної кризи, щоб рівень життя населення не погіршився.

У круглому столі з благословення архієпископа Михаїла взяв участь священик Микола Савчук, настоятель луцької Благовіщенської парафії. Виступаючи, він сказав, що запорукою зменшення негативного впливу кризи є наша духовність. Тож людина, яка передусім прагне любити Бога і ближнього, має піклуватися, щоб найуразливіші верстви населення не були скривджені.

23 листопада 2009 р.
Владика Михаїл (другий зліва) бере участь у висвяті на єпископа керуючого справами Київської Патріархії архімандрита Епіфанія (Думенка). Світлина з сайта Cerkva.info
У СТОЛИЦІ
(оновлено)

14–15, 20–22 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл перебував у Києві, взявши участь у Богослужіннях, пов’язаних із архієрейськими висвятами. Зокрема, владика долучився до відправ у Патріаршому Володимирському соборі та Михайлівському Золотоверхому монастирі, під час яких через рукопокладання ієрархів керуючий справами Київської Патріархії архімандрит Епіфаній (Думенко) став єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії, ієромонах Симеон (Зінкевич) – єпископом Дніпропетровським і Павлоградським, ієромонах Тихон (Петранюк) – єпископом Луганським і Старобільським.

22 листопада з нагоди Дня Свободи владика Михаїл побував в Українському домі на урочистому заході, який очолив Президент України Віктор Ющенко.

23 листопада 2009 р.
Протоієрей Ігор Швець
НА ЗАСІДАННІ УЧБОВОГО КОМІТЕТУ

Ректор Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець взяв участь у черговому засіданні Учбового комітету (Синодального комітету) Київського Патріархату. Засідання вів голова Комітету ректор Київської православної богословської академії митрополит Димитрій (Рудюк). Обговорювалися нагальні питання діяльності навчальних закладів нашої Церкви: як подолати нестачу підручників, піднести стан дисципліни студентів, матеріальне забезпечення викладачів. Ішлося про акредитацію навчальних закладів, їх іспекторські перевірки.

23 листопада 2009 р.
Священик Микола Цап’юк
ПОЛКУ НАУКОВЦІВ ПРИБУЛО

На засіданні вченої ради Київської православної богословської академії (КПБА) 17 листопада відбувся захист дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата богословських наук священика Миколи Цап’юка, викладача Волинської духовної семінарії (ВДС). Тема дисертаційного дослідження молодого теолога – «Формування еклезіологічної доктрини в донікейський період». Науковим керівником був професор, протоієрей Петро Зінич. Окрім членів вченої ради, під час захисту були присутні представники ВДС – кандидати богословських наук протоієрей Ігор Швець (ректор) і Василь Лозовицький (проректор).

Отець Микола закінчив Волинську семінарію, Київську духовну академію, Нацональний університет «Острозька академія», аспірантуру в КПБА. Ці навчальні заклади можна вважати сходинками до здобуття нинішнього звання.

Дисертацію написано на досить цікаву тему. Адже донікейський період (тобто час перед І Вселенським Собором, що відбувся 325 року в місті Нікея) – дуже важливий етап у формуванні православного вчення про Церкву (слово «Еклезія» по-грецьки означає «Церква»). Актуальність дисертації зумовлена тим, що різноманітні протестантські течії, новітні...

20 листопада 2009 р.
Монахиня Анастасія (Заруденець). Світлина прот. Віталія Собка
НОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив монахиню Анастасію (Заруденець) намісницею монастиря Святителя Василія Великого в Луцьку. Раніше обителлю опікувалась ігуменя Володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко).

Новопризначеній намісниці Анастасії 21 рік. Незабаром виповниться два роки, як вона несе чернечий послух.

13 листопада 2009 р.
1-10  11-19
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо